Suntem in clasa a-II-a :2010-2011 (7)

Suntem in clasa a-II-a :2010-2011 (7) | Autor: loryi1974

Link direct la acest mesaj

Revenim la oile noastre.
*La romana a venit primavara;
*La matematica,au aparut oficialproblemele cu o necunoscuta.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

La noi, la romana, abia luni vine primavara . La matematica, oficial, fac adunari si scaderi (peste 100) cu trecere peste ordinul unitatilor si zecilor. Neoficial.... chestii serioase
Va spuneam ultima data cand am scris ca urmeaza sa mergem la analize. Am fost ieri, ne-am "analizat" cu totii (maine avem o parte din rezultate), iar eu am comis-o: m-am ales cu o raceala zdravana, tocmai de pe holurile dispensarului (unde era foarte cald dar si cam curent) . Ma tin departe de cei mici pe cat pot de mult, si sper ca ei sa aiba imunitatea mai buna decat a mea.
Sanatate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Sanatate multa, Tisina! Si tuturor celor care sunt raciti.Noi suntem ok deocamdata...Eu tot cred ca mancare buna+imunitate buna+dans ajuta, fiica-mea nu a mai luat antibiotice de 1 an si ceva, racita a fost toamna trecuta un pic, dar i-a trecut in 2 zile cu paracetamol...Slava Domnului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Sanatate , Tisina, nu mai treceiarna asta...

eu azi m-am intalnit cu Nicoleta si ne-am imbatat la cafe Museum cu o ciocolata calda cu amaretto , asa ca relaxarea vieneza e in toi :P



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tisina spune:

Multumesc, la fel! Astazi comunic in scris si prin semne cu cei din jur, ca nu am pic de voce .
Sabina, ma bucur pentru voi. Relaxare placuta in continuare!
Cat despre iarna... azi noapte a nins iar. Fiu-meu, dimineata, in drum spre scoala, vazand zapada proaspata zice "mami, dar nu trebuia sa fie primavara?"
Abia astept weekend-ul, sa pot sa zac linistita (ma termina aerul rece de afara).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Tisina, incearca cu Homeovox, la noi a mers. In rest, sanatate multa!
Eu ma uit la fiul meu cum alearga zilnic cate 1-2 ore in labele goale si in izmene la karate si nu raceste iar eu stau ca baba cu 3 cojoace!
La scoala nu stiu pra bine ce face ca n-am avut timp de bietul copil. Aseara facea un dialog cu furnici si porumbei, am vazut o dictare cu FB si cam atat. La mate adunari si scaderi cu numere cu sute si treceri peste ordin. Cand il intreb ce-a facut la scoala imi povesteste cum a schimbat carticele cu animale cu X sau Y si a luat ce-i lipsea sa-si faca colectia . De scoala ne arde noua?
Aseara cand am vazut ca iar ninge....le-am aratat si lor. Pustiul meu cel mic (5 ani) zice:
- Mami, primavara asta e cam neserioasa!
- De ce zici asta?
- N-ai zis tu ca nu e frumos sa intarzii ca inseamna ca esti neserios?

Sabina, te invidiez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

Noi saptamana asta n-am fost deloc la scoala si nici pe afara, am tinut-o departe de virusi si alti misconi . De ieri nu-i mai dau nurofen si n-o mai dor urechile, azi a fost ultima transa de bioparox, de luni la scoala cu noi.
Am inteles ca au dat lucrari la mate, romana, cunoastere. Probabil pe ea o s-o asculte. Dand atatea lucrari si ducandu-se la teatru joi au avut teme putine asa ca le-a facut si fi-mea pe toate
Astazi reluam activitatea mergand (in sfarsit) la badminton.
Ma gandeam s-o mai duc o data saptamana viitoare la ORL, asa, de control, sa fiu sigura ca a scapat de "urme".
S-a plictisit in casa si adevarul e ca si eu.
Tisina sanatate multe!

Sabina cofetaria aia e pe langa Stephansplatz - e o strada pietonala care duce la muzeul papusilor - pe strada aia si cofetaria

Anya asa e -neserioasa rau primavara asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

La multi ani tuturor mamicilor pentru maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Confirm si eu ca m-am intalnit cu Sabina care este o tipa extrem de faina!! Si care azi a avut concert ! Si da, :) eu m-am imbatat prima, nici nu stiam ce m-a lovit de imi era asa de cald... mi-a explicat Sabina ca avea cioco si alcool si parca din momentul ala m-am imbatat si mai tare :)))). Dar am petrecut 2 ore foarte placute (nu de la alcool, fireste, cat alcool poate contine o cioco fierbinte??). Este a doua intalnire cu mamica asta talentata si parca o stiu de o viata!

Maine este ziua cea mare, cea cu prezentarea. :) Am mai multe emotii decat ar trebui, mai ales ca nu voi fi acolo, nu voi afla mare lucru de la prezentator...

Sa aveti o zi frumoasa maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Bafta la prezentare, Nico!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorana spune:

La multi ani mamici!
Dupa o "vacanta" de o saptamana se pare ca ne revenim greu. Ieri am gasit-o cu temele nefacute, incepuse doar fisa de lectura, asa ca am facut lectii pana pe 6.30.
Sper ca azi nu e la fel ca as vrea sa ajungem la badminton.
La romana suntem la "Primavara" de Alecsandri si ghilimele, la mate probleme cu numere 0-1000.


Mergi la inceput