Pasta + periuta pt dintii noi

Pasta + periuta pt dintii noi | Autor: szivarvany

Link direct la acest mesaj

Si s-a trezit fi`mea ca ea are molarii noi si un incisiv central nou si m-a luat si m-a dus la farmacie si si-a ales 3 periute de oameni mari - soft - si 3 paste de dinti de oameni mari.
Are 6,5 ani.
E ok ?
Ai vostri copii cand au trecut de la periutele si pastele de dinti pt copii la cei de oameni mari ???
Ma intereseaza sa nu-i afecteze periutele gingiile - aici am ales cele soft.
Despre pasta nu stiu ce sa spun, de inghitit sigur nu mai inghite, terotetic ar trebui sa fie ok.

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_____________________"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5" target="_blank">mam.jpg ***

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaiulia spune:

Daria Andrei are 3 ani si jumatate si noi folosim pasta si periuta pentru copii sub 6 ani. Dar de curand imi spunea stomatologul lui ca daca nu ii place pasta de copii, putem folosi fara probleme pasta de adulti, doar sa pun o cantitate mica si pe cat posibil sa nu o inghita.
La Giulia cu siguranta nu e nici o problema sa folosesca pasta de adulti. Si cu periuta,cred ca una mare e ok, numai sa nu o incomodeze dimensiunea.
Sau pentru linistea ta o poti convinge sa le foloseasca pe cele pentru 6+, sigur gasesti o explicatie convingatoare pentru ea.
Felicitari pentru dintisorii cei noi!

Mamica de David Andrei 10 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

la noi sunt periute pe varste. si paste cam tot la fel. dar de pe la 5, 6 ani daca suporta pasta de adulti , e OK. ai mei au trecut pe la 6 ani la periute soft si pasta de adulti, nu foarte aromata, mai blanda la gust.
daca Giulia suporta pasta, e OK sa o lasi.


Bazar general pe DC

*********************


VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT! MIHAITA
Speranta si incredere pentru David


_M-am nascut pentru succes!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Nici nu stiu de cand avem periuta de adulti. Cu pasta am trecut mai greu, ca a piscat-o gustul de mentol, dar acum e ok. De fapt are periuta electrica pt copii+periuta normala de adulti (medium) ca de obicei cand se descarca bateria uita s-o puna la incarcat, si atunci e buna si periuta "manuala"

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia este fan pasta cu mentol, cu cat e mai tare cu atat i place mai mult Deci nu asta e problema.
Problema e ca doamna noastra stomatolog e plecata din tara si nu am cu cine ma consulta. Inca nu am gasit o alta doamna in care sa avem atata incredere si care sa ma suporte cu listuta de intrebari si pana o gasim n-as vrea sa fac nimic rau.
Va multumesc pt incurajari

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Dar de ce nu cobori pana la doctora de la parter? Nu esti obligata sa ramai pacienta ei pe viata, poti sa-ti pui zecile de intrebari sa fii tu linistita ca nu faci nimic rau

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_K

Dar de ce nu cobori pana la doctora de la parter? Nu esti obligata sa ramai pacienta ei pe viata, poti sa-ti pui zecile de intrebari sa fii tu linistita ca nu faci nimic rau

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert Locul nostru www.jccoradea.ro" target="_blank"> preferat


Sper sa fie totul ok aici, avem de gand sa mergem undeva saptamana care vine sa ne spuna despre sigilarea molarilor definitivi.
Si eu am o extractie

Daria & felina fioroasaGIULIA(2004 08 16) cu Sela
_"Meglio sole, che mall`accompagnate !"


*** Concursul KloraneBaby *** www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic bebe - klorane baby&page=5" target="_blank">mam.jpg ***

Mergi la inceput