Utilizatori de STOKKE EXPLORY

Utilizatori de STOKKE EXPLORY | Autor: theo_2004

Link direct la acest mesaj

Am vazut ffff multe astfel de carucioare in parc Herastrau.
Daca pe forum sunt mamici ce folosesc un astfel de carucior m-ar interesa si pe mine impresii sincere:
- cat de usor de strange/desface pentru a fi pus in portbagajul masinii?
- landoul/scoica se monteaza usor pe suport?
- se intoarce usor partea sport cu fata sau invers la directia de mers?

Ok, le-am incercat in magazin dar ... nu-i acelasi lucru cu a face aceste chestii zilnic

mami de theo (7.11.2004)
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns accept92 spune:


Pe siteul lor gasesti filmuletul demonstrativ si poti vedea exact cum se strange. Se strange usor, dar ocupa aproape tot portbagajul unei masini break. Landoul/scaunul se monteza foarte usor, ceea ce face si intoarcerea scaunului usoara. Al meu este in uz din primavara lui 2008, nu a facut nicio pauza de atunci, a fost carat si pe munte si la plaja, a vazut multe orase, s-a plimbat si cu trenul, si in afara de mici uzuri estetice niciun mecanism nu scartaie. Accesoriile sunt deasemenea foarte misto, pelerina de ploaie in special. Mai putin practica gasesc geanta de jos. Desi ocupa mult loc in portbagaj este o binecuvantare in concedii.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Multumesc.
Sigur ca m-am uitat si pe site la filmulet de cateva ori, am fost si in magazin de cateva ori si l-am "butonat". Am si specificat acest lucru.
Ma intereseaza genul de comentarii experienta personala
Da, geanta nu este la fel de practica ca un cos, dar ... este mai frumoasa

mami de theo (7.11.2004)
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Citat:
citat din mesajul lui theo_2004

Am vazut ffff multe astfel de carucioare in parc Herastrau.
Daca pe forum sunt mamici ce folosesc un astfel de carucior m-ar interesa si pe mine impresii sincere:
- cat de usor de strange/desface pentru a fi pus in portbagajul masinii?

Destul de usor, dar nu devine prea compact, asa ca ocupa mult loc.
Citat:

- landoul/scoica se monteaza usor pe suport?

Extrem de usor. Asta e partea care mi-a placut la nebnuie, landoul l-am folosit pe post de cosulet pt bb, si il luam cu totul adormit, il puneam pe cadru si ieseam afara la plimbare.

Citat:
- se intoarce usor partea sport cu fata sau invers la directia de mers?

Destul de usor, dar suportul de picioare trebuie desfacut de fiecare data. Cand te obisnuiesti sa mai impingi cu ceva burta samd ;-) in timp ce tii cu ambele maini parghiile alea laterale presate, devine simplu, alfel cu o singura mana nu merge.

Ce mi-a placut mult:

Sofia il putea conduce lejer(5 ani)
Are maner dintr-o bucata, se putea tine de el.
Poate fi folosit ca scaun de masa in deplasari/vacante.
Acoperitoarea de ploaie/vant, cea de tantari. Aia a fost geniala de-a dreptul.

Atentie sa nu il tii in ploaie/umezeala prea mult, ca mie mi-au ruginit capsele de la plasa de jos si nu o mai pot desface:)) (e adevarat ca nici nu m-am ocupat de problema asta, ca de un an Gh nu-l mai foloseste. Dar nici nu-l vand)





Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina
Dar nici nu-l vand)



Atunci poate il inchiriezi...

Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Eu am o mare dilema, si anume ce are carutzul asta in plus fatza de altele, in afara de faptul ca e mare si greu si are o forma futurista, care imi place.

Si a doua dilema, de ce da romanul un salariu (si un salsariu de 1000 de euro nu se gaseste pe toate drumurile) pe un carutz?


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcoca

Eu am o mare dilema, si anume ce are carutzul asta in plus fatza de altele, in afara de faptul ca e mare si greu si are o forma futurista, care imi place.

Si a doua dilema, de ce da romanul un salariu (si un salsariu de 1000 de euro nu se gaseste pe toate drumurile) pe un carutz?


Vicky si Printzesone





Romanul da exact din aceleasi motive cu francezul, chinezul sau americanul! Cum adica de ce da romanul? :) Exista oameni in jurul meu care au salarii de 3000 de euro pe luna si pentru care nu e mare lucru sa dea o treime din el pe un carucior. Iar vinzarile de astfel de carucioare in Romania nu sint spectaculoase, nu e chiar un fenomen!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Eu in Frantza nu am vazut decat 1 (UNU) astfel de carucior in parc/pe strada, nici unul din cunoscutzii mei nu are, indiferent ca ar reprezenta o treime sau un sfert din salariu lor. In Romania eu cunosc 5 persoane care au. Deci cred ca intrebarea mea e pertinenta.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inaioana spune:

Mcoca, it's a fashion statement!

Mie imi place ca bebele sta foarte sus, la nivel cu adultul, iar carutul este exceptional de frumos. Pretul e prohibitiv, dar se poate lua si SH de pe ebay si atunci e cam la acelasi pret cu un carut bunut dar mai no name, nou, adica pana in 4-500E.
Nici aici nu sunt prea multe in tara, sigur ca cea mai mare concentratie e acolo unde e si cea mai mare concentratie de oameni cu bani, adica in Bucuresti.

PS Nu am Stokke, dar recunosc ca sunt lesinata dupa el. Totusi,ma indoiesc ca voi investi nici macar aia 400E despre care vorbeam, in cazul meu ar fi doar un moft, avand in vedere ca am deja caruturi ok ramase de la pici. Pentru primul copil insa, mai ales daca mama intentioneaza sa faca mai multi si daca isi permite ...mie imi pare o investitie foarte buna.


Ioana cu Katja (30 martie 2004),Serghei (2 mai 2006) si www.youtube.com/watch?v=jioYwuky3tk" target="_blank"> Gruia (DPN ian.2011).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Eu daca as mai face acum un copil (exclus) mi l-as lua pe www.mothercare.com/dp/B003UM4QBO/ref=sc_iw_l_1_2_42768041_2" target="_blank">ASTA. In poze mai e cum e dar in realitate m-am indragostit.

Stokke nici eu n-am vazut pe aici prea multe, sa zic ca am vazut vreo 4 in ultimii 3 ani. Mi se pare mult ca pret, desi mi l-as permite nu as da banii, mai ales ca totusi nu se strange prea mic, nici nu cred ca mi-ar incapea in masina.

My reason

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

www.isitetv.com/cc6df9f7ff548a3a77ef1ae41bc6b836-p4.htm" target="_blank">AICI filmul celui pus de mine.

My reason

Mergi la inceput