Utilizatori de STOKKE EXPLORY

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Ina ce iti e si cu moda asta . De frumos, e frumos, am zis. Inalt, nu mi se pare mai inalt ca altele.
Si zi merci ca nu esti la primu' copil, ca il luai, si ai vazut ce zice Sabina ca ii ruginesc capsele daca mergi prin ploaie , deci nu e sigur ca il mai aveai la al treilea.


Vicky si Printzesone


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Eu l-am tinut in balcon si nu am sters capsele de la plasa de cumparaturi, nu a ruginit altceva, ca restul e din carbon sau ceva de genu' :P
Si nu impieteaza plasa de cumparatiuri rezistenta carutului.



Eu am avut la primul copil doar niste jafuri nenorocite si pot spune ca Stokke e cu totul si cu totul alta liga, si am vazut si cat de bine s-a simtit Gheorghe in el, e un concept out of the box, f ergonomic, comod pt copil si parinti samd samd. Faptul ca e atat de sus e nemaipomenit. E cel mai inalt carut de pe piata fara dubii.

Oricum, daca nu ai portbagaj generos nu e indicat sa-l iei, clar, iar la noi fiind parcul la 15 min de mers pe jos chiar nu a fost o problema stransul lui (faceam asta doar in deplasari, deci maximum odata pe saptamana)


In rest...ce sa zic, se poate trai fara carut deloc, nu asta e problema



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

Eu am vazut ffff multe astfel de caruturi pe faleza in Mamaia asta-vara. Deci, era asa...un fel de uniforma...fara sa exagerez.

*******************************************************
raluca mami fericita de alexia (07.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu n-am fost cu el decat la 2 Mai



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Deci: se merita? face banii? Sau mai mult fitzele de el

Din ce am vazut, mie imi place, e un fel de 3 in 1, pare ff confortabil si pt bebe si pt parinte, poate fi folosit pana copilu are 3 ani (asta daca nu intre timp se naste urmatorul ) etc.

Oare sa-l trec pe lista si sa ma apuc de economisit?


Alina





19 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Pentru cei interesati review-uri ale caruciorului Stokke Xplory:
http://www.mumsnet.com/Reviews/PushchairsFromBirth/846-stokke-xplory-reg

(in limba engleza)



Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

multumesc tututror.
DarkBendis voi citi si review-urile indicate.
fite vs comoditate nu discut.
la mothercare spin nu imi place deloc landoul si consider acest aspect ffff important.

mami de theo (7.11.2004)
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DarkBendis spune:

Theo, eu am Bugaboo Bee. Mi-a placut mult in primul rand pentru faptul ca l-am putut folosi din ziua 1 fara sa fie nevoie sa cumpar landou separat, ci doar un fel de baby cocoon usor de tot. Si noi am analizat Stokke Xplory dar l-am taiat rapid de pe lista cu optiuni pentru ca 1) nu e usor (Bugaboo cantareste doar 7.7kg) 2)nu e practic pentru transportul public (eu circul mult cu autobuzul si metroul) 3) ia prea mult loc in portbagaj. La Bugaboo Bee am apreciat faptul ca e usor (si acum il iau in brate cu copil cu tot si urc/cobor scari), ca e compatibil cu scoica MaxiCosi, ca e fantastic de usor de manevrat, ca e mic si compact (deci numai bun pentru transportul in comun si umblatul prin magazine), ca e un model mai deosebit si ca, desi nu e un carucior ieftin, impreuna cu accesoriile (scoica MaxiCosi, cocoon, footmuff, adaptoare scoica) am iesit cam la jumatate cat ne-ar fi costat Stokke Xplory. Singurul dezavantaj e ca Bee-ul nu e potrivit pentru "drumuri de munte", e un carucior de oras.
Pentru bebe2, care speram ca va veni la anul, ne-am gandit sa luam pe Bugaboo Bee Plus
http://www.pramworld.co.uk/product/8109/Bugaboo_Bee_Plus_Pebble_Adaptors_FamilyFix_Accs_Red

doar caruciorul, caci accesoriile sunt aceleasi si le vom folosi pe cele de la caruciorul lui Mister (carucior folosit intensiv si cu succes de la nastere pana in ziua de azi).

Bafta la cumparaturi si sarcina usoara in continuare!




Dark Bendis
& Hogmanay Baby (31.12.2008)

"I dream of wolves. With them I run."
"Ye harm none, do what thou wilt shall be the whole of the Law"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Multumesc.
Nu ma atrage Bugaboo.
Mie imi plac landourile tari gen http://www.britax-roemer.de/images/strollers/large/b-smart/B-SMART3_01_with-BS-Sleeper_black_RO.jpg landou ce nu l-am vazut la Bugaboo.

Mai degraba Britax Roemer B-Smart varianta cu 3 roti.
http://www.britax-roemer.com/strollers/b-smart
Il stiti?

mami de theo (7.11.2004)
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns theo_2004 spune:

Britax Roemer B Smart cu 3 roti foloseste cineva?

mami de theo (7.11.2004)
"o zi in care nu ai ras este o zi pierduta"

Mergi la inceput