Deva-Hunedoara sau apropiere ...2

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Neata.
Cipriana mda am ramas noi doua da lasa ca nu e nimic...le venim noi de hac
E cald bine si azi , vom iesi afara ca ficamea de cand o facut ochi a zis "mami mergem afara?" Treaba trebuie sa fac ... mancare si curatenie da nu stiu cum ma impart , am vreme pana deseara
MNo va


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mi-Ka spune:

Salutari hunedorence!!!
Cipriana, noi mergem in satul Batin, langa comuna Unguras.

Danuta, plecam in 14 iulie si o sa stam 2 saptamani.

Noi am fost azi la vaccinul de o luna, iar apoi am trecut pe la homepata sa ne dea ceva pentru anemie
Fug sa le incalzesc papa la fete si sa le culc.
Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Mi-Ka buline mici somn usor da sa culci fetele nu pe tine
Oare cum se activeaza PM-ul??? Ca sa ii zicem si la Cipriana
Noi pe acasa suntem, am scos doua pulpe intregi din congelator sa gatesc oareceva si mai vad ce mai fac

la toate!!!



www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Salutari si de la noi!

Azi am umblat cu Miru sa platesc taxele pentru pasaportul ei si maine cred ca mergem toti trei in Deva,sa i-l facem...Cred ca mergem si pe la pediatra ca vad ca i-au mai aparut bubite pe nas si frunte si unele au lichid,mi-e sa nu fie varicela.. Asa ziua n-are nimic,dar noaptea se tot foieste si scanceste,febra n-a facut.

Ramo spor la bucatarit! eu am facut niste snitele si acum am pe foc ardeii umpluti...fac sauna in bucatarie

Mi-ka sa treceti cu bine de vaccin trebuie sa intreb si eu care mai e de facut,pentru Mirunache a mea..

Cipriana si Miru a mea tot in patru labe a tinut-o pana la 1 an si 2 luni,cand a trecut la verticala

Lulu mai traiesti fata? bine ca ai mai dat un semn..ce face fiica-ta,nu pui niste poze?

O zi faina sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Salutare fetelor.
Danuta eu zic totusi ca e varicela , chestia e sa nu o mai scoti din casa ca sa iasa pe piele bubitele si nu in interior ca e mai periculos, sa o pupi pe micuta si sa treceti repede peste...cred ca vin la tine sa vad Teo nu ia? a mea vad ca e imuna la asa ceva , mi-e ciuda zau
Eu azi fac blaturile pentru tortulete ca noi ii tinem ziua lu mica noastra acum sambata pentru ca taticutu pleaca iarasi cu lucru si nu o sa fie de ziua ei acasa asa ca am ales sa ii tinem acum sa nu sufere si de ziua ei i-am promis ca o duc la McDonald cu Lulu Luana e fetita lu Liana cred ca stiti
Acum mi se coace primul blat de tort sper sa fie bine
VA pupacesc


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipriana85 spune:

Buna fetelor
danuta36, e sau nu varicela? nasol moment, ai rezolvat cu pasaportul si eu vreau sa ii fac la pitic.

Mi-Ka, eu merg in Glod, comuna Galgau.Cuma fostla Brad ? ai fost nu ? Eu vin din concediu, tu pleci.

ramyteo, ti-au iesit blaturile? mie , cuptorul imi arde si nu prea pot sa fac prajituri, iar blaturi cumpar, cand lucram aveam ocolega care imi facea, contra cost;

Saptamana viitoare sieu tre sa fac ca vine ziua noastra ( Sf Petru) si m-am gandit sa fac un fel de tort din piscoturi, budinca, banane si frisca, am mai mancat si e super, nu foarte dulce, si rapid.
Sunt , ne-au venit rezultatele la urocultura, tot infectie cu E-coli peste 100 de mii , nu mai pot, tre sa o sun pe doctorita la Cluj, sa vad ce spune, cand ma gandesc ca dupa 40 de zile de antibiotic tre sa incep iarasi, imi vine sa mor .
Ma duc sa fac ceva de mancare, prajesc miste pulpe , ca si eu am decongelat si ma gandeam sa fac niste chiftelute din cartofi.
La noi ieri a plouat torential de dupamasa pana seara, asa ca nu am iesit decat dimineata, de m-am dus sa ii cumpar la pici in camera o perdea,ca sa o mut in sufra pe asta care o am , ca barbatu-mi-o mi-a rupt-o pe aia, la geam,ca tare sensibile mai sunt astea din voal .
Cred ca v-am zapacit, cate v-am spus, va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Cipriana sanatate multa iti doresc. Am facut sunt micute da e bine ca daca mai fac si tortul ala din frisca cu piscoturi e de ajuns .
Ficamea asta ma zapaceste cu mancarea, nu mai stiu ce sa ii dau sa manance ca nimic nu vrea imi toaca nervii
ramona.maria_82 e id-ul meu daca vrei sa il bagi.


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Hello!

Iar a venit caldura,dupa ce ieri dupa masa a turnat de numa,si cu gheata...bine ca mai adie vantul un pic

Miru n-are varicela,e doar o alergie de la caldura,luam Zyrtec si atat,asteptam sa treaca..

Cipriana am fost in Deva,dar n-am rezolvat nik,am ajuns pe la 11 si se terminasera bonurile de ordine..cica vine lumea de la 7 dimineata si se pune la rand Incercam si maine dimineata,ne-a promis cineva ca ne ia bon,sa vedem...
Multa sanatate,sa scapi cat mai repede de infectie!

Ramo si lui Miru ii place la Mac


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

Salutare.
Eu sunt pe acasa am facut tortul din frisca si am facut trandafiri pentru tort :
Danuta si tie si la Miru.
Ma duc sa ma apuc de curatenie ca vreau sa termin azi
Va pe toate!


www.onetruemedia.com/my_shared?z=25553f6a107c1027ce1db7&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmulete
Suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cipriana85 spune:

Buna fetelor
Azi am fost in febra gatitului, si maine tot nu am mancare, ca s-a terminat .
Si ati iesit azi afara? eu acuma ma duc, numai sa se trezeasca piciul .

ramyteo, ai terminat treab? bagi tare, daca maine te chefuiesti.
LA MULTI ANI! pt Teo si distractie placuta maine la Mec.
danuta36, asa nebunie e la pasapoarte ? nu ma gandeam ca o sa fie asa de aglomeratie. Si totusi ai rezolvat? In cate zile ii gata? ca daca dureaza mult ma duc si eu din timp.
ramyteo,acuma cum scriam ma gandeam la prajiturile tale si mi s-a facut pofta .

Va pup pe toate





Mergi la inceput