Maternitatea Giulesti / 2010

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Citat:
citat din mesajul lui ucam

Buna fetelor! am si eu o burtica de 27 de sapt. si urmez la dr ion ionut din giulesti; va rog sa-mi dati si mie informatii despre nastere cu dl dr. ; face cezariana la cerere, dar epidurala?


epidurala face sigur (ma rog, nu el...el doar e de acord cu procedura). despre cezariana nu stiu, poate raspund fetele care sunt pacientele lui.
sarcina usoara in continuare.

_

Mami de pui nazdravani, David (2/9/07) & Damian(7/6/10)
Cand schimbati modul in care priviti lucrurile, lucrurile pe care le priviti se schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Stiti cumva in ce conditii se mai fac ecografiile de sarcina la Giulesti? Stiu ca au un fel de anexa langa spital unde se fac ecografii dar este foarte aglomerat, se face un fel de lista care oricum nu se respecta pentru ca mai vin si urgente si astepti destul de mult pentru o astfel de ecografie. Asta era acum 2 ani, s-o mai fi schimbat ceva de atunci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela1984 spune:

hei fetelor!

la mine s-a stabilit mi-a fost recomandat dr Ciprian Cristescu. acum astept si eu pareri despre acest medic...sper sa fie macar pe jumatatea lui Celus Tarpan.

aveti idee de "atentia" pt nastere, oare il pot suna la orice ora din zi si din noapte? sunt f stresata k nu ne-am vazut niciodata pana acum, am vb doar la tel.( era amabil) si am stabilit pt miercuri o intrevedere. sper sa nu nasc inainte de a-l cunoaste.

OFFF!!!!!! sunt :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evyme spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcm

Stiti cumva in ce conditii se mai fac ecografiile de sarcina la Giulesti? Stiu ca au un fel de anexa langa spital unde se fac ecografii dar este foarte aglomerat, se face un fel de lista care oricum nu se respecta pentru ca mai vin si urgente si astepti destul de mult pentru o astfel de ecografie. Asta era acum 2 ani, s-o mai fi schimbat ceva de atunci?



Eu pot sa-ti spun cum era acum 6 luni cand am nascut eu... Am fost 3 fete la eco acolo si a trebuit sa asteptam cam 15 min. pana a intrat prima... Mergeau pe banda rulanta; in timp ce una se imbraca, alta se urca pe masa si tot asa...




din 10.02.2010 fericita de Sebastian Mihai


cum a venit pe lume pustiu`
poze bebe Sebastian
www.youtube.com/watch?v=qBT23OL7Co0" target="_blank">filmul botezului


O mama e acea persoana care poate lua locul oricui, dar nu poate fi inlocuita cu nimeni ~ Cardinal Mermillod


AMR 1 kg... si apoi inca 3, daca se poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorinusha spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcm

Stiti cumva in ce conditii se mai fac ecografiile de sarcina la Giulesti? Stiu ca au un fel de anexa langa spital unde se fac ecografii dar este foarte aglomerat, se face un fel de lista care oricum nu se respecta pentru ca mai vin si urgente si astepti destul de mult pentru o astfel de ecografie. Asta era acum 2 ani, s-o mai fi schimbat ceva de atunci?

buna.tot acolo se fac eco,intr-adevar,primele intra cele care vor sa faca chiuretaj,apoi cele cu eco dar pe banda rulanta asa fara prea multe detalii,fara lamuriri...pt un milion eco,mi se pare un pik cam multa graba...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andr33a86 spune:

Mihaela presupun ca l-ai cunoscut pe doctorul Cristescu pana acum.Eu am nascut cu el in iunie anu.l asta..si mi-a facut o impresie destul de buna.S-a comportat ca un adevarat profesionist..mai ales ca eu am avut ceva probleme si bebele a trebuit tras cu forcepsul.Au trecut 2 luni de la nastere si bebe e sanatos si voios.Ti-l recomand cu caldura...cu toate ca acum nu stiu ce se va intampla la Giulesti si cand va functiona maternitatea.Ahh...sa nu uit...nu i-am dat nici un ban...pt ca efectiv s-a uitat urat la mine cand am vrut sa ii dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina87 spune:

Incendiul care a cuprins Maternitatea Giulesti a luat viata a patru bebelusi. Inca sapte micuti sunt in stare grava, iar parintii traiesc un calvar: bratarile de identificare au ars si bebelusii nu au fost identificati.

Eric 28/09/2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andr33a86 spune:

Scuze niki ca nu am raspuns mai devreme....dar nu am mai intrat de mult.Doctorul Cristescu dupa cum probabil stii acum face controale numai la spital..insa e foarte aglomerat.

Am stat si am citit pana acum ce ati vb..si ma crucesc.Nu faceti prostia sa dati atatia bani la medici.Eu cand am nascut am avut ceva banuti pregatiti...mi-a dat sotul multe bancnote de 50 de mii sa le dau la asistente...insa mie mi-a fost rusine de fiecare data..asa ca am ramas cu banii in buzunar.Turele se schimba des asa ca nu le vedeti prea mult la fata...si oricum din cate am vazut eu isi fac datoria.Vorbesc de cele de la bebei sanatosi care erau mereu in salon...si nu de cele de la ATI.
O sa aveti nevoie de banuti pt bebe asa ca nu va stresati prea tare cu doctorii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela1984 spune:

Fetelor eu am nascut pe 11 august o fetitza de 3400gr, 51 cm, frumoasa si cuminte. am venit acasa sambata - sunt mai mult decat coplesita de tragedia d ela giulesti.

PS medicul cristescu este super... mergeti pe mana lui fara nicio grija.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Va multumesc pentru raspuns. Am fost sa fac ecografie acum 2 saptamani si am stat 2 ore degeaba ca nu a venit nici un medic, cel care avea program era intr-o operatie, iar la revolta pacientelor care asteptau acolo raspunsul a fost foarte sec - este perioada concediilor si nu are cine sa inlocuiasca medicul. Nu am rezistat sa astept mai mult, am inghetat sub aerul conditionat. Iar la cat costa o ecografie nu se merita sa faci drumul pana acolo si sa astepti atat.

Dr. Cristescu are consultatii si la o clinica privata dar nu stiu cat de mult mai conteaza lucrul acesta avand in vedere ca este atat de aglomerat in spital.

Mergi la inceput