Pufuleti de ianuarie - februarie 2010 (32)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

Citat:
citat din mesajul lui cris.dogarel

Citat:
citat din mesajul lui alexutzzza

cris Dogarel! felicitari ptr pasaport! o sa te stresez sa te intreb ce si cum si ce am nevoie, am nevoie de copil la purtator? ii face poza acolo? ca in Grecia ptrr copii asa mici vii cu poza de acasa ca sa n stresezi copilu la cozi si poza ca poate doarme sau i-e foame exact cand o fii sa ii faci poza
Eu treb sa ii fac urgent lui Yannis pasaport ca se pare ca in Grecia cu evidentele lor si cu trecutu in evidenta la armata si tot mai dureaza si cum pasaportu va fi emis la ambasada Greciei din Romania trebuie intai sa se termine toate inregistrarile si evidentele in Grecia apoi timp sa fie transmise datele si informarile in Romania si abia apoi emiterea pasaportului, transmiterea datelor inapoi in Grecia si intr-un final validarea actelor!!!
de Yannis



din pacate....traim in romanica: iei copilu, stai la coada, tot tacamul. eu am stat cu ea in camera alaturata, unde scrie "pasapoarte pierdute", nu era nimeni acolo, e o canapea jegoasa, dar am alaptat. plus in curte si/sau masina, iar sotul la coada si dat semnal cand sa venim..
am scapat de inca o situatie de stres si kk tipica ptr romania...

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra



OMG! deci io treb sa imi car si parintii akl sa stea cu mine/bebe etc? si nici prioritate nu ai? io cand mi-am facut mie pasaport akl am stat juma de zi! valeeeeeuuuuu!!!!!

ok, i cate poze treb sa duci? ce format? pe hartie sau electronic?

de Yannis



nici o poza. doar aia de o fac ei.trebe ambii parinti, nu merge procura, nu stiu daca ceva special la dubla cetatenie...vezi ca au site, DirectiaPasapoarte, cauta si eventual suna, ca sa mergi ppregatita. succes!

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 3 kile!
poze

povestea noastra


nu-i musai amandoi parintii...la noi tati a facut hartie la notar ca ma imputerniceste pe mine sa ma ocup de tot ce inseamna pasaportul copilului si o alta hartie[tot la notar] prin care declara ca pot sa-l scot pe alex din tara in 2010[ca se face doar pe 1 an]

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex


merci

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

la pozele Onitzei pe mine ma zapaceste mamica de o eleganta si frumusete rapitoare altceva nu mia vad...

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ruxita spune:

Citat:
citat din mesajul lui marse

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

am pus niste peste scrumbie la cuptor sus pe gratar si dedesubt tava umpluta cu apa ca sa nu se scurga grasimea din peste pe foc si sa faca fum - a mai facut cineva asa? a fost o improvizatie de-a sotului, sa vedem cum iese la gust...

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

N-are de ce sa nu iasa. Noi facem pe gratar cu aer cald, la de se pune pe ochi, uneori in folie. E cam acelsi lucru, doar aerul vine din alta parte.
Sa aveti pofta!

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .


mi-au iesit, mi-au iesit ma bucur ca un copil mic la fiecare reusita culinara de-a mea, avand in vedere ca pana acum nu am mai gatit... si ce sot fericit am de cand gatesc...

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui marse

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

am pus niste peste scrumbie la cuptor sus pe gratar si dedesubt tava umpluta cu apa ca sa nu se scurga grasimea din peste pe foc si sa faca fum - a mai facut cineva asa? a fost o improvizatie de-a sotului, sa vedem cum iese la gust...

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

N-are de ce sa nu iasa. Noi facem pe gratar cu aer cald, la de se pune pe ochi, uneori in folie. E cam acelsi lucru, doar aerul vine din alta parte.
Sa aveti pofta!

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .


mi-au iesit, mi-au iesit ma bucur ca un copil mic la fiecare reusita culinara de-a mea, avand in vedere ca pana acum nu am mai gatit... si ce sot fericit am de cand gatesc...

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

...IDEM...

si ca sa adaug ceva: SI CE FERICITA ERAM IO CAND GATEA EL

de Yannis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Deci fete din Buc doritoare de intalneala spuneti cand vreti si propuneti niste locuri. Eu vin oriunde, in orice zi, dupa ora 13.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristies

Mda... cu pasaportul... maine mergem sa-l facem, nu e obligatoriu in judetul in care avem domiciliul DAR acolo se vor face hartiile (primite de la Bucuresti) si ca atare va dura mai mult. So... adio 1 mai pe meleaguri pline de zacusca si castraveti.

_
Cristina, de gargaritz Alexis.

Povestea zilei de 6.01.2010

Cresc


Vaaai, ce m-ai atins cu asta! Mi-e o pofta de mor, cred ca mai trebuie sa dau o raita la magazinul bulgaresc.

Noi (cat imi place mie exprimarea asta) p-aci, pe dupa cortina, ca suntem () plini de treaba. Lucas e cam miorlait dupa vaccinul de ieri si nu vrea sa doarma si mami e in plin proces de rezolvat un munte de birocratii. Ce-mi place mie in tara asta (aviz celor care vor sa emigreze, aka CRIS_DOGAREL), in afara de clima, e ca reusesc sa rezollv multe chestii birocratice pe net. Acum ma luptam cu siguranta sociala, ca nu mi-au platit concediul medical din noiembrie, decembrie si ianuarie. Inca sunt la faza de inscris pe site si-mi lipseste nº vechi de pasaport, pe care nu-l mai stiu. Am mai facut un studiu despre electricitate, daca merita sau nu sa treec la tariful bi-orar (nu merita!) si am cerut un alt certificat de nastere pt Lucas (le trebuie in ORIGINAL la ambasada pt certificatul romanesc). Din cand in cand v-am mai citit si pe voi.

XELA - ma intrebasesi mai demult despre vaccinurile de aici. Fac tot ce e in planul national de vaccinare si probabil Prevenarul, ca i l-am facut si lui Andu si sa nu fac diferente. In plus cred ca e util, avand in vedere ca intra in comunitate la 6 luni. Din plan fac parte: la nastere - BCG si vaccinul contra Hep B; la 2 luni - Infanrix penta (DTP, hemophilus b si poliomielita) si antiHep B; la 3 luni - MenC (anti Neisseria meningitidis C/meningococ C); la 4 luni - Infanrix penta a 2ª dosa; la 5 luni - MenC a 2ª doza; la 6 luni - Infanrix penta a 3ª doza si antiHepB tot a 3ª doza; la 15 luni - ROR (rujeola, oreion, rubeola) si MenC a 3ª doza. Restul le scriu mai incolo, cand ne cresc puiutii. Rotarizul nu il fac, dar vorbesc cu pediatru sa faca Prevenar-ul.

sanatate multa lui David si Mirunei, ne rugam pt ei!

LA multi ani pufuletilor de ieri si de azi!

LOREX - admirat finuta si nasica! Frumoase amandoua

LUCIA2000 - vazut multe, multe, multe poze de la botez. V-ati simtit bine, se vede.

ONITZA - vazut poze de la botez. Sunteti o familie tare frumoasa!

ANDRE_LINA - zilele astea m-am delectat si cu pozele patriotului. E asa de mare si de simpatic! As vrea sa-l aud cum rade el cu zgomot!

XELA - cum sa nu te topeasca toata asa un zambet. sa-ti traiascaa copiii, ca tare frumosi sunt!
Sigur am mai avut multe de zis, ca am citit si la schimbul 3 azi noapte, dar am uitat tot

Trimit si mai incerc sa recuperez cap asta.
pupici portughezi, adica beijinhos

Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Ma apuc de capitol nou, daca matza mea tot nu vrea jos din brate.

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oani_2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

mi-am amintit ceva acum...cristies...original era cornelia,mater gracchorum... suna pompos,dar e simplu:antichitatea romana,cornelia,fiica lui scipio africanul,mama de baieti[12,raman in viata doar 2 ],la o petrecere unde prietenele ei se laudau cu bijuterii si altele ,ea isi prezinta fii spunand:"ei sunt bogatiile mele"...
so...cornelia sunt ... 2 baieti am... ma straduiesc si sper sa ramana ca marea realizare a vietii mele,marea mea bogatie...baietii...

cornelia,mami de Radu (30.07.2000) si Alexander (05.01.2010)
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze


asa creste Alex


Sa-ti traiasca Grachii frumosi, mami mandra ce esti!
(nu-i asa ca o sa fim soacre bune pt nurori? ca si eu mi-am pus prietena cea mai buna si sotul sa ma traga de maneca daca o iau pe aratura)


Mami de Lucas (06.02.2010) + André (30.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Va invit la capitol nou

Mirela fericita de Mara Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marse spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

Citat:
citat din mesajul lui marse

Citat:
citat din mesajul lui Ruxita

am pus niste peste scrumbie la cuptor sus pe gratar si dedesubt tava umpluta cu apa ca sa nu se scurga grasimea din peste pe foc si sa faca fum - a mai facut cineva asa? a fost o improvizatie de-a sotului, sa vedem cum iese la gust...

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

N-are de ce sa nu iasa. Noi facem pe gratar cu aer cald, la de se pune pe ochi, uneori in folie. E cam acelsi lucru, doar aerul vine din alta parte.
Sa aveti pofta!

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .


mi-au iesit, mi-au iesit ma bucur ca un copil mic la fiecare reusita culinara de-a mea, avand in vedere ca pana acum nu am mai gatit... si ce sot fericit am de cand gatesc...

Caius (21.01.2010)
www.onetruemedia.com/shared?p=a9d3cf557a086fbc51ce81&skin_id=0" target="_blank">Filmulete

Felicitari !
Da de unde sunteti voi de aveti placeri la scrumbitza?
Si unde ati gasit? In Bucuresti se afla mi greu aia de Dunare. Noi luam din Delta ca avem o sursa.

Marse de Alex-Mihai (DN 31.01.2010) .

Mergi la inceput