Pesti Acvariu

Pesti Acvariu | Autor: beatrice75

Link direct la acest mesaj

Esti interesat de acvaristica si pesti de acvariu?
Va doriti un acvariu? Aveti deja unul acasa?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Avem acvariu.
Acum tu raspunzi: de ce intrebi ???

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Ma gandeam sa deschid un forum unde sa ne strangem toti iubitorii de acvaristica si sa impartasim din experientele noastre,sa ne consultam, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

a,eu ma gindeam ca vrei sa stii daca se merita ca ti-l dadeam pe`al meu!!
M-a facut cu nervii si i`as da drumul de la 5 numa` ca nu poci ca imi pun trupa in cap...

Hannen mamica de trei printzese Amira Israa Inas
ISLAM DENOUNCES TERRORISM

I want to tell the world... a Story


Occupation 101: Voice of the Silenced Majority

The Future`s So Bright I Gotta Wear Shades

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Citat:
citat din mesajul lui hannen

a,eu ma gindeam ca vrei sa stii daca se merita ca ti-l dadeam pe`al meu!!
M-a facut cu nervii si i`as da drumul de la 5 numa` ca nu poci ca imi pun trupa in cap...


loooool

eu n-am ajuns pana la limita aia, dar nici mult nu mai am. cel mai tare ma streseaza curatatul tancului, e o intreaga tevatura. si pestii care cresc mai mari decat acvariul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu il am de vreo 9 ani
Nu as renunta pt nimic in lume, e frumos (deh, sunt cioara`n toate)
Momentan avem sanitari, 1 pleco, 1 ghibiceps, tetrazona, neon, gurami si un machilochi(nu stiu exact cum se scrie).
Voi de care aveti ?

(mai era un subiect acu` vreo 2-3 ani parca)

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Eu il am doar de cateva luni si are doar 50l. Acum cand mai merg la supermarket-uri, ma uit la pestisori si zic, uite si pe acesta l-as vrea, si pe acesta. Momentan am o beta albastra, mare si frumoasa foc, 2 scalari(unul a ramas micutz, altul a crescut ca un brontosaurus), 5 neoni, 3 moli, 5zebre(siclam si negre), 2 sanitari, 2tertieri,si 6 xifo(portocalii, rosii, patatzi-cred ca-s toti xifo), de diferite culori, care se mai ciugulesc intre ei masculii si chiar nu-mi convine deloc asta!Ma gandesc, sa mai dau unul sau nu?!S-o mai linisti! Am avut si un caras frumusel foc, dar l-am returnat ca fac mizerie multa, mi-a mancat un neon si o zebra.Si astia chiar cresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Hannen, eu chiar ti-as fi luat din ei, dar nu ma lasa sotul ca zice ca deja am umplut acvariul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice75 spune:

Acum observ ca distanta nu prea ar permite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Ma batea si pe mane gandul al un moment dat (deh, sunt sado, caci poate nu strang destul dupa catelusa, broscuta si perusi) insa m-a 'linistit' o cunostinta care mi-a zis ca de la pestii din acvariu baiatul ei a facut nustiu ce infectie in sange (am inteles insa ca mancarea lor, acei purici, sunt periculosi). pana ma dumiresc eu cum e cu pericolul...mai stau ca mi-e bine asa. Voi ce stiti vis-a-vis de acest lucru?

mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

De spre infectie in sange nu am auzit niciodata, insa mancarea poate fi alergen.
Noi avem alergii, insa la polen, asa ca nu avem probleme.

Eu am un acvariu de 120 l, cateva imagini


Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput