Trimite scrisoare lui Mos Craciun!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Ce idee buna!

Am sa compun eu un raspuns de la Mos Craciun pe care o sa-l gaseasca Vladut printre scrisori in posta.

Ce scrie pe raspuns?

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005) & Monica (23 aprilie 2009)

Am blog si poze in album
Diferenta intre cum este si cum ar trebui sa fie

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro
Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Multumim Mihaela pt pont, am trimis azi si ...asteptam

mamica de sef mic (08.09.2006)
Bucurie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

http://www.scrisoareadecraciun.ro/home.php

uite ceva asemanator si la noi. eu am facut una, am pus-o la serbare, pe cadourile tuturor copiilor, sa stie mosul cui le da. am pus-o aici, am inserat si imaginea alba, daca are cineva nevoie. eu le-am facut A5. abia astept sa vad maine ce reactie au copiii...

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

sirimie, nu stiu ce scrie pe raspuns...e primul an cand stiu de asta si abia am trimis si noi. Va fi in premiera pentru toti!

Tala, cu mare placere! Asteptam cu totii!

Lara .

cristina, interesant...un cadou frumos la serbare.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

ce subiect dragut :) si aici daca trimiti scrisoare pentru Mos Craciun primesti raspuns de la ...posta irlandeza :) am trimis anul trecut pentru prima data, fetita a fost tare incintata sa puna cu minuta ei scrisoarea la cutia postala si cu vreo 2 saptamini inainte de Craciun am primit o ilustrata de la Mos Craciun (fara cadou :) am trimis si anul asta, suntem in asteptarea raspunsului :)

edit: pe ilustrata de la Mos scria ceva de genul "multumesc ca mi-ai scris, sunt tare ocupat acum sa pregatesc darurile pentru toti copiii, elves-ii mei lucreaza overtime , etc etc, si am sa trec si pe la tine fiindca ai fost cuminte :))

desi cu criza asta economica infernala m-as mira sa primim ceva anul asta dar spre norocul meu am pastrat ilustrata de anul trecut si o pot strecura pe sub usa in caz de nevoie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaela_s
cristina, interesant...un cadou frumos la serbare.


pai... nu mi-au placut niciodata etichetele cu numele lipite pe cadou.

si daca tot m-am ocupat de organizare, macar s-o fac cum trebuie, nu?

Cristina
www.talentedenazdravani.ro" target="_blank">Talente... de Nazdravani
- mai mult sau mai putin talentati, dar cu foarte multa vointa.
Īncercam sa īnvatam de mici ca este mai important sa participi la o competitie, decāt sa cāstigi.
Naz si Ani: Povesti din dulapul cu rechizite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Buna din nou
Am gasit un site http://www.northpole.com/Mailroom/ unde ii poti trimite mesaj lui Santa si dupa o zi doua intri la mailroom si-ti citesti raspunsul. Asta e raspunsul primit pentru Ioana: http://www.northpole.com/Mailroom/Letter.asp Asta o tin de rezerva in caz ca nu primeste raspuns de la Mosul din Suedia. Apropo, fiicamea se gandeste acum ca sigur e mai mult de un mos ca mosul vazut anul asta la scoala nu seamana cu cel de anul trecut si doar n-o fi imbatranit asa rau. Si categoric sunt mosi si in Sweden si in Finlad Eu continui sa nu-i zic nimic asa ca are ea grija sa-mi explice cum sta treaba cu mosu` :D
Pe site-ul asta puteti face si mini carticele personalizate, cu copilul ca personaj principal, sunt tare dragute, le puteti scoate la imprimanta si ar fi un cadou fain sub brad. Singura chestie ar fi ca sunt in engleza.


Lara, 24 & mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Foarte frumos!
Ani la rand am scris impreuna cu copiii de-a III-a si a IV-a astfel de scrisori. In engleza. Erau atat de incantati sa primeasca raspuns. Scrisorile pe care le primeau drept raspuns aratau tare dragut, imprimate, era si o poveste acolo cum se apuca mosul impreuna cu elfii de lucrat la daruri si cum afla el dorintele copiilor..., el locuind pe un munte in forma de ureche imensa...
Veneau pe rand sa-mi arate, "Am primit si eu scrisoare de la Mos Craciun!! Si eu !!"Si chiar de nu primeau fix ceea ce cerusera in scrisori [de la parinti]erau incantati ca insusi Mosul le scrisese personal.



"Parents need to fill a child's bucket of self-esteem so high that the rest of the world can't poke enough holes in it to drain it dry." --Alvin Price

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

http://santa.sympatico.ca/home/

asta e un link pentru un mesaj video personalizat de la Santa. din pacate doar in limba engleza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari_paun spune:

minunat subiect!

din pacate Ema nu e interesata de scrisori...asa ca asteptam pana la anul, poate va fi interesata atunci.

va doresc multe scrisori frumoase de la Mosul si multe bucuriid e la copiii vostri


bazar pentru Ema

ajutati la terapia pentru Ema pe DC


Ajutati-ma sa inteleg lumea!
BLOG


Mari, mami de Ema


Mergi la inceput