Burtici de prunci pretiosi de Mar-Apr 2010 (37)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Neata feteleeee, ieri nu am mai intrat ca am fost nauca de somn am stat la nunta pana la 4 dim si eu care credeam ca pe la 1 o sa plec, am dansat si m-am simtit bine hihihi. Am citit doar catea pag. si am zis sa a scriu ca apoi uit ce vreau sa zicELLYBUB, bine ai venit,MAMI25, felicitari pt carucior,bag seama ca incep sa fie mai multe puzulici.IRINA, acid folic iau si eu in continuare.Si eu stiam ca ellanik ca se ia in primul trimestru, dar medicul mi-a dat sa iau in continuare acum in cantitate mai mica de 1mg, in primul trimestru luam de 5 mg.deci stie medicu ce face dk ti-a zis sa iei in continuare. Ma duc sa citesc ca mai am mult de recuperat si revin.

Delia13 19+ David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selina-d spune:

Hello!!! I'm back daca va mai amintiti de mine. Sper ca ma primiti inapoi V-am adus si ceva bun sa imi motivati absentele

Eu intre timp m-am mutat in alt oras si abia acum mi-am pus din nou net. Mutatul a foast foarte nasol din cauza distantei mari (600 km), dar am scapat cu bine pana la urma. Bebe e bine si creste, dar nu stiu ce e deocamdata si nu am sanse sa aflu pana in 23 noiembrie cand am urmatoarea eco. Eu ma bucur ca e bine si sanatos si creste frumos. Am facut si dublul test cu pliul nucal si a iesit foarte bine. Eu abia ce am scapat de greturi si m-am potcovit cu o raceala groaznica, care defapt bantuie in toata familia. Mai nasol a fost ca Victor nu a dormit noptile, din cauza ca nu putea respira, si m-am speriat ca mi-am pierdut antrenamentul de stat noptile treaza. Acum ca vine bebe ma antreneaza frate-so.

Am facut si burtica, dar nu am luat nici un gram inca la bord. Am exact atatea kg cat aveam in ziua cu testul. Nu ma deranjeaza deloc, mai ales ca bebe e bine. In rest sunt stresata ca trebuie sa imi predau teza de doctorat in decembrie daca vreau sa sustin inainte sa apara bebe. Teza mea e gata, sper sa mai apuc sa fac si ce modificari vrea profu si sa iasa totul bine.

Nu am apucat sa citesc decat ultimele 2 capitole, si asta mi-a luat 2 zile, si a fost o surpriza foarte placuta sa vad ca Andra si Dayanara si-au amintit de mine

O zi minunata va doresc !


Mami 16+ si Victor (31.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Zic si eu cu intarziere LA MULTI ANI! tuturor celor care isi serbeaza azi ziua numelui.

Denisa toba, vai de pofetele mele. Mie aia cumparata nu imi place, iar in cea de la bunica acum nu am incredere, dar parca as gusta un pic.

Miria imi pare rau ca esti racita, off, mie mi-e groaza sa nu ma prinda. Sanatate multa tie si fetitei.

Ate ia fa-ne un sumar la ce bunatati ai mancat, sa mai am si eu idei de papa.

Alina si tu cu sarmale, vai ce imi faceti voi. Eu poftesc la niste sarmale de pui si in we cred ca o sa fac si eu.

Anca spre surprinderea mea nu ma umflu deloc, dar asa stiu si eu ca mai incolo sunt probleme. Incearca sa reduci din sare.

Roxana sa indraznesc sa intreb ce joc? Abia astept prenatalul sa am si eu timp de un joc mic.

Stefi wow ce burticuta am vazut. Esti o mamica frumusica si iti sta bine cu burtica. In ce parc sunt asa frumuseti?

Andra desi nu mai cred in babisme si pe mine ma prinde deochiul si am patit-o si eu, asa ca, m-am descantat si am fost ca noua.

Selina welcome back. wow nici un gr, pai cred ca esti singurica de pe aici.





Oana 22+ Erick Nicholas
Doamne ajuta-ne sa fim sanatosi!

Bebe mic




Daca n-ar fi speranta, inima s-ar frange!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

fetelor, jocul asta m.a acaparat pe mine
http://es.download.games.yahoo.net/t_25oa_esca/s-1_485_13300/PuzzleCartas/Dream-Chronicles-3-The-Chosen-Child.html


selina ma bucur sa te vad! si mai ales sa aud ca esti bine

miria sanatate si tie si damianei

stefi ce baietel frumos ai, iar tu o burtica de invidiat :)



roxana 18+ arturo si ivan (2.12.2006)
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Samaria, Ioanact, Honeybaby, Oana, Jeni_h, Ellanik, Mami25, Dayanara, Ioanaa28, Lindal, Anca_iary, Kossir, Marsy_baby, Rebiana, Oanka80, Vladi, Andra, GabyHila, Greenfrog, Child, Babyangel, Miria, Ate - multumesc frumos tuturor pentru urari si pupici, va doresc cu drag si voua aceleasi lucruri minunate pe care mi le doresc si mie! Sunteti niste dragute!

Sper ca nu am uitat pe nimeni, si daca am facut-o, imi cer scuze!

Cu intarziere un La Multi Ani si pentru GabyHila - nastere usoara si bebe sanatos, si tie tot ceea ce iti doresti!

Am petrecut frumos ieri cu copiii si cu socrii, au fost niste draguti. Irina si Nati m-am impresionat pana la lacrimi, Nati nu vroia sa se mai dea jos din bratele mele, iar Irina mi-a pregatit singura, fara sa-i spuna nimeni (stia doar ca e ziua mea) un cadou: a desenat pe cescutele de la setul ei de cafea niste fete zambitoare din plastilina - vreo 4 bucati. Era asa incantata sa mi le arate ce a facut ea pentru ziua mea - a fost o scumpa. Mi-au cantat apoi amandoua cat le-a tinut gurita "La Multi Ani", si au tinut-o asa toata ziua.
E primul an in care se intampla asta - mi-au luminat ziua, si ma gandesc cu drag ca peste 3 ani, daca totul o sa fie bine, or sa fie 3 glascioare sa ne cante La Multi Ani.

Azi Irina l-a intrebat pe Tataie cand e ziua lui tati, sa-i pregateasca si lui ceva. O sa ne pregatim in martie, abia astept sa repetam distractia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

neata dragelor,

revin si eu dupa un weeknd de leneveala.

Miria_cristina, sa stii ca si pe mien ma apuca ganduri negre sa nu cumva sa se fi intamplat ceva cu bebelinul.
Kossir, imi pare rau sa aud de catelusul tau dar te rog sa ai mare grija de tine.
Vladi, felicitari ptr rezultatele bune de la amnio.
Dansul Pinguinului este destul de riscant ptr noi gravidutele ca oricat ai vrea tot nu ai cum sa nu il zdruncini pe bebelin. Eu am renuntat sa il mai dansez..desi imi place tare.
Si eu am trecut printr-o perioada f grea cu visele astea urate insa am reusit sa le alung cu o cana de lapte in fiecare seara inainte de culcare. Am somnul mai linistit. Poate merge si la voi...merita incercat.

LA MULTI ANI PENTRU GABY SI ANDIRA!!!!!!!!!
LA MULTI ANI PTR TOTI CEI CARE SARBATORESC SF DUMITRU!!!!!
LA MULTI ANI PTR MARSY_BABY, multi ani inainte!!!!!!

Am si eu o intrebare ptr fetele care sunt la a doua sarcina iar prima nastere a fost prin cezariana: am o sensibilitate la atingere f mare in zona cezarienei. Sa fie de la faptul ca nu mi-am revenit total de la prima cezariana? sa fie normal? luni am sa merg la medic si am sa il intreb dar pana atunci poate ma mai luminati voi!!!!!

O saptamana usoara si frumoasa!!!!


Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

17+ Maria Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

As vrea sa va intreb ceva, pe fetele din Bucuresti: unde va faceti eco morfologica de trim II?

Am incercat la dr Pop, dar nu mai sunt locuri pana in februarie. La dr Chitescu - pana in ian.

Stiti cumva in ce clinici ii gasesc pe dr Albu si pe dr Herghelegiu? si daca dr Pop mai este si in alta parte decat la Diagnosys?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia13 spune:

Babyangel, mersi de lamuriri o sa-i zic sotului sa-mi faca[flo OANKA, ce slabuta si frumusica esti si casuta e ff frumoasa sa o stapaniti sanatosi.Gata ma duc si eu la treaba ca am stat numa in pijamale cateva ore si v-am tot cititla toate A, mi-am amintit ca am vazut poze si cu Stefi ce burticuta frumoasa are hihih si baiatelu e f frumusel sa-ti traiasca.Nu mai stiu cine intreba de umflatul mainilor, picioarelor.Eu inca nu am prob., doar n noaptea cu nunta spre dim. m-am si speriat aveam picioaele ca niste butuci erau imenseeee bine ca nu aveam tocuri ,ci balerini ca ar fi fost si mai rau. mai erau inca 3 gravidute la nunta si toate si-au pus tocuri eu am zis ca e mai bine fara ca nu ma complic

Delia13 19+ David Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Liliana - multumesc frumos!

Marsy - multi ani fericiti si de acum incolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Miria - si eu sunt racita , m-am pricopsit de joi de la Nati.
Nu stiu ce sa iau in afara de miere si lamaie, si cred o mai duc asa pe picioare cateva zile.

Fetele mele sunt mai bine, dupa toate picaturile bagata in ele vad ca nu mai fornaie asa si nici nu prea mai tusesc. Ne gandeam sa le ducem din nou la gradinita miercuri, sa vedem cum vor fi.

Tu n-ai luat nimic? - poate ma inspiri .
Multa sanatate si tie si fetitei!

Mergi la inceput