Cea mai eficienta cura de slabire

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dry_votka spune:

Am tot citit despre legume consumate fierte sau la gratar...
Am si eu o intrebare: ce legume fierbeti, si ce legume le puneti la gratar? Asa procedati si cu rosiile, cu castravetii, varza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

legumele pe care le fierb: conopida, morcovi, dovlecei, brocolli, cartofi, ardei, ceapa , ciuperci
legumele pe care le fac gratar: vinete, dovlecel, ardei, rosii, cartofi, ciuperci

si ar mai fi ...

ANDANII

"Licuriciul Emma din sufletul meu"

"Era odata un licurici frumos, cel mai frumos. Si era altfel decāt ceilalti, pentru ca licarea din ochii lui mari si negrii. Si licarirea lui era ca o vraja, pentru ca cine vedea lumina aceea uita tot ce stiuse pāna atunci si facea tot ce voia licuriciul. Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Povestea unui licurici"


s-au topit 22 kg, mai am 8 kg pana la targhet cu "MONTIGNAC- stil de viata nu dieta"

www.phenforum.com/ticker/img,44,81,0,kg,95,73,65,/weight.png" target="_blank"> "grasa devine slaba"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Bedrosmart...de acord cu ce ai scris tu,insa ce ramane la final nu se mai cheama shaorma....poate doar shaorma explodata...
Lasand gluma la o parte,asa e cum spui:eliminand chifla,ketchupul,cartofii prajiti si sosul de usturoi,ramane o hrana buna si destul de sanatoasa.

Da,Dana,e destul de usor de tinut si e si o mare satisfactie,pana la urma!

dry votka,haios nick ai ales...legumele sunt foarte gustoase pe gratar.Eu am mancat asa:ceapa rosie,vinete,ardei gras,mere,dovlecel facute pe gratar,cu carbuni...sunt foarte gustoase.Si daca le condimentezi putin cu sare si piper si ceva arome gen rozmarin,busuioc si asa mai departe...te lingi pe degete mancand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ana68

Bedrosmart...de acord cu ce ai scris tu,insa ce ramane la final nu se mai cheama shaorma....poate doar shaorma explodata...
Lasand gluma la o parte,asa e cum spui:eliminand chifla,ketchupul,cartofii prajiti si sosul de usturoi,ramane o hrana buna si destul de sanatoasa.

Da,Dana,e destul de usor de tinut si e si o mare satisfactie,pana la urma!

dry votka,haios nick ai ales...legumele sunt foarte gustoase pe gratar.Eu am mancat asa:ceapa rosie,vinete,ardei gras,mere,dovlecel facute pe gratar,cu carbuni...sunt foarte gustoase.Si daca le condimentezi putin cu sare si piper si ceva arome gen rozmarin,busuioc si asa mai departe...te lingi pe degete mancand!


Ana, explodata sau nu, se cheama ca mananci saorma, nu? Ai si tu impresia ca esti normal, ca mananci ca toata lumea, nu rabdari prajite de regim !

Adaug la legume pe gratar si rosiile taiate felii transversale, ciupercile si cartofii copti in jar (da, chiar si la regim, mai bine mananci o bucatica de cartof copt, decat cartofi prajiti). Cu cat se pun mai multe mirodenii, cu atat se simte mai putin lipsa uleiului, a grasimii - asta este valabil pentru orice mancare de regim (nu uitati, grasimile au 9 kcal pe gram si, din pacate, ele dau gust si savoare oricarei mancari).

Sanatate maxima tuturor!

Bedrosmart

P.S. Legat de mirodenii: preferati pe cele formate dintr-o singura planta intr-un singur plic, si nu amestecurile de genul "Pentru gratar", "Pentru peste", "pentru pui" etc., pentru ca cele in amestec contin SI coloranti, substante chimice, ma rog, E-uri si alte din astea. CEL MAI BINE cumparati busuioc, cimbru, boia etc. de la tarani din piata, e cel mai sanatos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 24h spune:

Mai da mie ce-mi recomdati sa pot da jos 3kg....beau numai apa 3-4l pe zi de 4 ani , nu-mi plac sucurile deloc,dulciurile nici sa nu le vad, o data pe an simt nevoia sa pap o prajitura.In schimb imi place wiski si beau o data pe sapt cand iesim in club cam 300...

in general mananc destul de sanatos, multe fructe , pui fiert sau la cuptor cu putin ulei de masline,orez, gratar ,supe, ciorbe,prajeli foarte rar, carne de pork doar de craciun Si cu toate astea nu dau cele 3kg jos neam....iau vitamine b6, calciu si magneziu aproape in fiecare zi.

E eu cum sa fac? ce dieta sa tin?

Acum incerc sa ma incadrez in 1000 de calorii pe zi desi in programu de calorii la 1.74 si 58 de kg imi spune ca am voie 3000 de calorii pe zi si ca ideal ar fi sa am 63 de kg.Pai daca as avea 63 mi s-ar face rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Viitoare "manechine", vizitati si subiectul nostru:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138220

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 24h spune:

guzelnico ,am tinut regimu asta si chiar a dat rezultate, dupa care am fost in vacanta si le-am pus la loc.M-am plictisit de el si as vrea sa incerc altceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui 24h

guzelnico ,am tinut regimu asta si chiar a dat rezultate, dupa care am fost in vacanta si le-am pus la loc.M-am plictisit de el si as vrea sa incerc altceva.


Orice regim vrei sa tii, iti urez mult succes!

Mi-am amintit de dieta cu sucul de lamaie. In prima saptamana nu s-a vazut nimic dar incepand cu a doua ma uscam pe zi ce trecea.
Incearca, daca vrei: in prima zi- o lamaie, a doua zi- 2 lamai etc pana in ziua a saptea, si apoi in sens invers, in ziua a opta- 6 lamai etc.
De mancat, mancam normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 24h spune:

Il pot combina cu apa?

Sigur o sa incerc si am sa scriu daca a dat rezultate,merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns guzelnico spune:

Citat:
citat din mesajul lui 24h

Il pot combina cu apa?

Sigur o sa incerc si am sa scriu daca a dat rezultate,merci mult.


NU!

Mergi la inceput