Depresie la 7 ani

Depresie la 7 ani | Autor: buyo

Link direct la acest mesaj

Sunt mama unei fetite de 7 ani care n toamna va incepe clasa I.Medicul psihiatru i-a prescris tratament cu
ANAFRANIL
ENCEFABOL
DEPAKIN
Ce parere aveti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Pai povesteste mai multe despre fata ta! De ce ai dus-o la psihiatru ? Ai fost la un singur medic sau mai multi ?

Sibylle

http://aripicarecrescinnoi.blogspot.com/

Vladimir ***** ***** Anna

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">MULTUMIM PT CEEA CE ATI FACUT PT SONIA




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank"> "Cine a vazut acel licurici nu-l va uita niciodata ... i-a intrat in suflet pentru vesnicie"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Anafranil este antidepresiv, Depakine este pentru epilepsie...celalalt nu stiu..

Scrie-ne mai multe, in mod sigur nu este vorba de depresie..prea multe medicamente..

Ingrid si Cristi 6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgabi spune:

Buna.

Medicul ia pus diagnosticul de depresie?Ce manisfestari are copilul?
Daca intradevar este depresie mare atentie ca este o boala grea. Mama mea sufera de depresie (dar are 58 de ani) si starea este una destul de grava.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Intr-adevar, datele nu sunt complete. Diagnosticul care este ? Oricum Encephabolul este un trofic al creierului. Exista solutie si nu are efecte adverse.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

parerea mea este ca medicul respectiv este in relatii bune cu companiile farmaceutice care produc respectivele medicamente...probabil ca-i vor plati o vacanta binemeritata daca isi face planul la prescris medicamente

Mergi la inceput