Pentru copii (hainute, lapte, cosmetice, etc.)-12

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miradi spune:

Buna ,lala2009 ! eu am o fetita de 1 an si 4 luni ,daca ai ceva si pentru noi ,ne-am bucura mult ,doar ca noi suntem din Bucuresti.Hainute de 1 an jumate spre 2 ani .Multumim !

Noi avem de dat o cadita de baie roz cu forma anatomica .Doar ca as vrea sa fie cineva din Bucuresti.

http://community.webshots.com/user/mira_geo

Mira mamica de Andreea-Maria(19.08.2004) si Medeea-Elena (19.04.2008 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Pe de alta parte, eu as zice ca mesajele sa fie lasate asa cum sunt. Daca nu se poate, sa fie mutate intr-o zona speciala. Am creat pe un alt forum un subiect numit "Mare atentie - useri de care sa ne ferim", poate ar trebui creat si aici unul identic.

Contul "duamnei" poate fi sters, dar nimic nu o va impiedica sa-si faca altul, contul "cormoran" asa a aparut, in urma unui conflict ca si cel de acum.

Am si eu 3 confirmari, de la 3 persoane diferite, asupra invartelilor Ancai Dumitru.

lala2009, ia legatura cu cryss26buc - sau poate va lua ea legatura cu tine, ea are nevoie de hainute de fetita pentru aceasta varsta.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!


Lucrusoare de daruit





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

contul cormoran a fost inchis. rusine pentru asemenea interventii.





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malta spune:

Doamne fereste!...Citesc si nu pot sa cred!...Imi simt sufletul la fel de ranit ca acum o luna dupa mail-ul primit de la o persoana ce comenteaza rautacios aici (vad ca inca are acelasi limbaj).
Era locul unde ma simteam bine, portita prin care am ajutat multe sufletele la nevoie. Chiar si acum as vrea sa donez cateva hainute pana in 6 luni, ramase mici fiului meu. Ar fi grozav daca ar locui in zona mea (Iasi, Suceava, Botosani, Piatra Neamt) sa le pot trimite pe microbuz, pentru ca inca nu am primit prima indemnizatie si sotul a cheltuit mult pentru taxele postale si nu as vrea sa inceapa cearta in casa pentru asta. Caci, deseori, asta ne este rasplata celora ce ajutam. Rupem de la gura copiilor nostri pentru a sprijini persoane, ce ulterior descoperim ca au venituri mai mari decat ale noastre.
Toate cele bune si pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Mirela,multumesc frumos pentru interventie !

Fetelor,stati linistite ca nu renunt!Din fericire m-a ajutat Dumnezeu si acum sunt cu cineva care chiar ma sprijina in ceea ce fac si nu-mi scoate ochii ca stau ore in sir sa fac traduceri la acte pentru copii si sa particip aici !

Stelluta,ai PM !Nu-ti face griji,cazul Cormoran e foarte vechi , e deja a patra identitate pe care si-a luat-o pe acest forum si nu m-as mira sa apara cu a5a !Dureaza deja de un an problemele cu ea .

Life is something precious so enjoy it and try to take what s good from it!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmihai3 spune:

le-as dori eu
sunt din Bacau
suntem un baietel de o luna si 1 saptamana
va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela_r spune:

Ok. sa clarificam niste lucruri.
Pt LauraNicole. In legatura cu abonamentul de telefon. De ce sa dau aproape 40 Ron pe un abonament ROMTELECOM cand cu aceeiasi bani imi platesc abonamentul RDS de INTERNET in care este inclus si telefonul cu 2000 de minute incluse? + daca ma abonez la ROMTELECON, daca il sun pe sotul meu care e la servici, ma taxeaza si la cei 40 Ron se mai adauga pana la cel putin 50 in timp de o luna. Cand la RDS in cei 40 ron pot vb cu sotul meu 2000 de minute pe DIGI.
De ce trebuie sa vb cu el??? Pentru ca eu spre deosebire de alte persoane , nu am pe nimeni langa mine. Daca trebuie sa cumpere ceva il sun dinainte. Daca am vreo problema, il sun isi cere liber si vine.Nu am soacra, nu am sora, nu am mama, prietena sau vecina care sa imi sara pup de fiecare data cand am nevoie de ceva. Suntem numai noi 2 care ne ajutam reciproc.
Imi spui ca stau cu partea dorsala pe scaun in fata calculatorului? Si tu ce faci? ai grija tu de copilul meu???aaa??? Daca chiar te intereseaza am trimis la o gramada de anunturi cu "serviciu la domiciliu"la confectionarea de plicuri, margele , s.a. ca m-ar interesa, dar lumea e mincinoasa, promite dar nu se tine de cuvant. Repet. Ai tu grija de copilul meu? ca ma duc eu la munca atunci.
Imi spui de SH-uri. Draga mea. pana acum un an am dus-o mai bine. Pana sa vin in craiova. Pana acum un an cand am stat la parintii mei am avut conditii nu foarte bune , dar mult mai bune decat aici. Am stat in ap 4 camere , eu , mama, si fratele meu, tatal meu mai mult plecat in strainatate la munca. Dar nici macar atunci nu ne-am permis sa ne cumparam haine de la magazine normale. Ce sa mai zic de magazine de firma. In comparatie cu altii. Decat cand mergeam la vreo nunta incercam sa ne mai dichisim si noi, in rest nu.
Mie mereu imi ramaneau hainele verisoarei mele cu un an mai mare decat mine, iar in rest ne imbracam de la S.H. Asa ca, sa nu crezi ca nu stiu ce inseamna SH.
Nu am dat replica la ce mi`a spus SELENE. Da , uite cineva cu minte. Multumesc de oferta. Eu stiam ca ti-a spus malta de pachet,pentru ca pe vremea aceea eram in spital. Si cand am venit am multumit frumos tuturora care m-au ajutat. Da multumesc si as vrea sa iti fac ceva frumos daca imi permiti.
Pt Stellutza acum. Tu nu esti in masura sa ma judeci pentru ca habar nu ai in ce situatie ne aflam. Imi striga Malta ca are sotul un salar mai mare? DA! Are 12 mil salar. Dar a uitat mai multe lucruri. Pana in aprilie a lucrat pt doar 6 milioane , sperand sa ii mareasca salarul dupa cum i sa promis. Sa angajat in constructii din mai pt un salar de 8 milioane. Iar promisiuni. A uitat cand ii ziceam din spital ca trebuia sa primeasca banii, dar mereu nu avea seful lui. Intr`o duminica sa dus la el sa ii ceara.Era dreptul lui. Salarul lui. Nu era imprumut. La care ma suna, eu in spital fiind si ma intreaba sotia sefului daca imi ajunge 10 Ron?Nu i-au dat banii pe 6 saptamani. A fost nevoit sa isi caute altceva, nu puteam astepta o vesnicie dupa banii aia.
Da, are 12 mil salar. Lucreaza din 15 iulie, in 15 august a primit primii bani. 6 milioane pt ca pe primele 2 saptamani isi iau sefii garantie. Deci nu are de ce sa imi strige , ca ar fi aflat ulterior ca sotul meu are salar mai mare.
Asa. Tot pt Stellutza, repet : NU ESTI IN MASURA SA MA JUDECI PE MINE. Stam intr-o camera 3 m latime, 5 m lungime. bucataria 2 m patrati. Nu avem masina de spalat, frigider: gatesc de pe o zi pe alta. Avem decat un aragaz fara cuptor, la care functioneaza un singur ochi, un televizor care nu merge , si acest calculator.Apa nu avem decat in curte la un robinet, si normal, decat rece. Nu ca altii, apa calda in continuu.
Sa ma pedepseasca Dumnezeu si mai rau daca mint , dar sa va pedepseasca pe voi, in special pe stellutza, nu mai rau, ci la fel, sa ajungeti in aceeasi situatie ca noi, sa vedeti si voi cum e , daca cumva nu credeti ce am scris in acest mesaj.
Nu v-as mai vedea atat de curajoase ca acum , daca ati fii in aceeasi situatie, si normal ca ati fi suparate cand ati vedea cat de perfizi sunt oamenii.
Deci repet.Daca nu ma crede careva, sa il pedepseasca Dumnezeu si sa ajunga la fel ca mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malta spune:

Aaa, si inca o rasplata primita de la cei pe care ii ajutam si nu i-am cunoscut decat pe acest forum: BLESTEME! Nu stiu cat ii mai trebuie acestei mamici ca sa ii ajunga!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela_r spune:

Nu sunt blesteme. Am scris... asta pentru ca nu am mintit cu nimic, SA MA PEDEPSEASCA PE MINE DUMNEZEU DACA AM SCRIS VREUN NEADEVAR SI SA IMI MEARGA SI MAI RAU...
SI PE VOI : SA VA MEARGA NU MAI RAU...CI LA FEL CUM IMI MERGE MIE ACUM SA VEDETI CUM E . ASTA DOAR DACA NU CREDETI VREUN LUCRU DIN CE AM SCRIS. DACA CREDETI.SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE SI SA VA MEARGA MULT MAI BINE DE ACUM INAINTE.
Depinde de voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela_r spune:

Oamenii sunt raii....JUDECA SI CRITICA!Pun oamenii pe categorii, de parca ar fi la magazin ....asta cu 10 lei.asta cu 20. asta cu 30 lei. asta de 2 bani.Oamenii sunt prefacuti. Pretind ca te ajuta, can au scopuri ascunse. Da, o sa ajut si eu. Cum prima ocazie.
Sa ma pedepseasca DUMNEZEU DACA AM MINTIT IN LEGATURA CU SINGURII BANI CE AJUNG IN CASA ASTA. Dar tu poti sa te juri ca mine ca sotul tau nu aduce nici un ban in casa dupa cum ai zis pana acum? Ma indoiesc.
Bebele meu inca nu are nici certificat de nastere. pentru ca eu nu pot sami refac buletinul pana vine soacra mea. asa ca singurii bani ce intra in casa asta sunt cei ce iam zis mai sus. Asa ca ma indoiesc ca vreuna din persoanele pe care le ajutati nu au un televizor in casa, un frigider, poate chiar si o masina de spalat, si apa calda, sau macar rece in casa.
pt selene repet: as vrea sa iti fac o mica atentie daca imi permiti.


Mergi la inceput