PROBLEME GRAVE DE DEGLUTITIE-HELP***CAP2***

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:


Este si de la obisnuinta intr-o oarecare masura dar sa il soliciti pe Andrei pt ca el poate .....pt castronelul maaare de ciorbita cu rosii, iami iami mi-ai facut pofta, eu nu mananca galusti dar sa stii ca incerc sa fac poate o sa imi placa dar supa de rosii cu taitei de casa si condimentata bine este moartea mea, pacat am am o caldura in casa de imi vine sa stau in cada nu l-a bucatarie.Merg sa ii dau lui alex copanelul ca il asteapta dupa un dush ca o sa crap.

A!!! copiii vostri mai tusesc mancarea ? al meu tuseste ff tare cand nu are chef sa manance sau crede el ca este satul , consistenta care nu trebuie depinde dar oricum tuseste de ma apuca niste nervi.

Ciao fetele!

poze Alex


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932- Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

ma sa stii ca nu tuseste deloc,dar acum e atat de ataent ca intoarce capul la cel mai mic zgomot,sau daca vede pe cineva ca se plimba prin bucatarie el e ochi si urechi,in rest papa bine,mai are el momente cand sta cu mancarea in gura si se uita in ochii mei fix ca sa ma pufneasca rasul si sa rada si el ,ca el atat asteapta,sa rada unul ca el pe urma e lesinat.

pt mamici luptatoare si copii invingatori
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932-Campanie pentru Mihaita"Vreau sa nu mai fiu diferit"

POZE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

Adrianane tinem una de alta!sa stii ca inafara de "betoniera""mai toate nebuniile le-am facut cu plodu meu doar sa manance.da daca nu-i place nu mi merge ....nici macar o lingurita.Rabdare,asta imi zic si eu..Acum incerc iar cu Gaviston dar mi se pare ca ii provoaca diaree.Are o greata cateodata nu vrea nici macr o gurita de lapte.Nici dulciuri nu mananca sa stiio bucatica ssau o bombonica si gata.Tu cum ti-ai tratat baetelul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

herr
acuma te poti agata de mine ca pot duce sant tot mananc si mananc,,,de la 60kg am ajuns la 63 si urccc
eu nu l-am tratat pe adrian cu ceva anume,,,
ptr voma am incercat cu picaturi de metroclopramid,,dar degeaba,,,din austria veam Prepulsid cred ,,nu imi amintesc exact,,,dar degeaba
am schimbat mocheta de pe jos dupa primele 6 luni,,,atata a vomat,,,treptat a vomat mai rar,,,dar pana cam pe la 3-4ani a vomat,,,exact exact nu stiu ccand am scapat,,,m-am trezit ca nu mai vomita si gata
cred ca deja avea 4 ani si a fost un soc sa vad ca ii ramane mancarea in stomac din prima,,,
am incercat toate lucrurile posibile si imposibile,,,sa il fac sa inghita,,,cateodata eram 4 oameni pe langa el si ne maimutaream sa il facem sa inghita
iar cand nu mai puteam si nu vroia sa manance cu mine nici cum,,,ii dadea mama sau vara-mea mancare,,de multe ori dadea roade.
in rest nimic,,,azi de exemplu a trebuit sa ii spun ca el e popey si mananca spanac,,,si cand imi arata cum inghite popey ,,pac inghitea si el
povesti si maimutareli toata ziua,,,ca sa nu moara de foame nu alta


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138133

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

bunaa fetele

L-am tratat si eu pe alex cu metroclopramid cand a auzit medicul sa ma ucida , la cei cu sindrom este total interzis ca le accentueaza reactiile....asa ca lua 1-2 pic doar cand era bolnavior si varsaturile era infiorator de dese, gaviscon nu a luat cu toate ca si acum am o cutie de la niste prieteni , pana sa o ia sau mai rarit varsaturile.
inca ceva Alex nu tuseste daca mananca de la altcineva , de ex sotul meu , dar ca exista si un dar nu tuseste si nici nu deschide gura , il face pe degete pana o ia omul razna.

poze Alex


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932- Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mdanicoleta spune:

fetelor, nu folositi metoclopramid si mai sunt cateva din aceasta gama pt ca da o reactie extrapiamidala fff urata. eu am facut si eram clasa a 8+a resp a 10-a si am ajuns de urgenta la spital cu capul aruncat pe spate si cu limba aproape inghitita si se mirau ca sunt rare cazurile dar sunt. si mie mi-a fost dat supozitor ca eram rosie in gat si varsam.
wnimra, ioana statea nemiscata sa vada filmuletul lui alex si zicea ceva in legea ei...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

mdanicoleta este clar un semn, trebuie sa se cunoasca mai bine , stii ca in filmele vechi , sau vazut sau placut si soarta ii poarta pe alte meleaguri si dupa un timp se reantalnesc si atunci sa vezi poveste de dragoste.
Ma urnesc sa ii fac vojta , tot aman momentul , este naspa ca nu a dormit deloc , e chior de somn dar nu am ce sa ii fac .

poze Alex


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932- Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

Adriana!!!!!!!!!!!!eu sunt o fire pasnica nu ma agat de nimeni!eu macar sa ma laud.probl e ca eu nu prea am cui sa-l dau pe domnu adam.Eu il iau ....si eu il las.Jocuri facem si noi,de actualitate :el e leul si mie mie frica sa nu-mi manance degetele dar cu conditia sa fie rupt de foame.Mai participa si sotu da mai rarut.Asta-i treaba..Doamne ajuta!Orice experieta e bieveita. multumesc.
Va pupacesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evelinele spune:

fuai,am reusit sa ma loghez...dupa lupte seculare...la inregistrare am avu caps lock si nu-mi dadeam seama de ce nu ma pot loga...imi era ciuda ca vroiam sa intru si eu in discutii cu voi...absolut tot ce povestiti voi e haios si parca ati rupt file din viata mea ar fi misto sa ne intalnim la mare dar distanta e prea mare si noi circulam noaptea cu masina lu' hapsina de fiimea ii e frica in masina si carei e atat de departe de mare!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

evelinele lasa ca ne intalnim aici virtual, traiasca netul si cel care a inventat desprecopii....te poop , sa ne mai povestesti de voi

poze Alex


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932- Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput