PROBLEME GRAVE DE DEGLUTITIE-HELP***CAP2***

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adrianapop spune:

fetelor ,,stati linistite ca nu l-am tratat pe adrian cu metroclopramid,,decat am incercat la sfatul dr de aici,,,2 picaturi ,dar am sunat pediatra din austria si mi-a spus ca acolo e scos de pe piata si interzis si ne-a interzis si ea noua,,,asa ca ,,pauza,,,
ne-a trimis prepulsid dar degeaba,,,fara rezultat,,,
stiu si eu o prietena care a facut sindrom extra,,de la prea mare doza de metroclop,,,a gresit dr doza si era sa se duca saraca,,noroc ca ne-am dat seama la timp,,,
- herr draga mea am zis ca te poti agata de mine,,ca sant disperata ca mananc ca proasta si nu ma pot oprii cred ca m-am dereglat de la caldura,,,
imi pare rau ca nu ai pe nimeni sa te ajute ,,cred ca e greu ,,nu pot sa stiu cum e ca eu am norocul de o familie mare si foarte unita,,,care au fost pe langa mine si adrian inca de la inceput,,,si acuma vin zilnic la noi si ma ajuta cu randul,,,iar daca vreau sa plec undeva,,basculez copii la ei si am intins-o,,,
am crescut ca fratii cu verisorii mei si azi santem mai uniti ca multi frati,,,asta e sprijinul si norocul noastru,,,multumesc lui cel de sus
va pup pe toate si va astept la cafea si praji,,,maine imi pun talentul la bataie ca imi lipseste mult prajitureala,,
asa ca va astept la o praji cu caise


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=138133

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

eeeeeeeee maine sunt pe facut bagaj sa plecam la treaba seriasa nu ca acasa ,o zi da una nu,acolo munca frate de iese fum din el nu gluma dupa 3 sedinte de vojta,e sleit,sa vedem de luni cine rade mai bine-eu sau andrei ?ca andrei e acum un marait dar de luni sa vezi cum ii trece.

asa ca eu nu am timp de praji,o luam de la adriana,eu poate dau sucul,ca zic sa am si un pic de grija de mine maine sa nu plec chiar asa ca la tara.
-pentru toate mamicile si piticii lor

POZE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babette spune:

Ooooo......au aparut evelinele! Ce mai face printesa? Ce zici a fost buna cafeaua de la fete?
Eu am sa lipsesc cateva zile daca modemul nu va binevoi sa mearga si pe unde voi fi eu. Ce zici evelinele, ai drum pe la Cluj sau Zalau marti sau miercuri? Incerc sa fac si o Oradea daca voi reusi, nu sunt sigura. Am sa te sun luni.
wnimra,
Nu te ineca precum ...... la mal! Nu fi nerabdatoare, ai deja dovada ca se poate, deci fi increzatoare si continua cu spor!
Andru_mami, eu ..... sti, ca...... babe..ttele! Mai incet, mai rar, si eu cum reusesc. Functionez in regim de avarie!
Ce nu stiti voi e ca si eu sunt in situatia copiilor nostri speciali.
Ironia sortii!
Dar asta nu m-a impiedicat niciodata! Doar ca uneori recunosc si eu ca mi-e greu. Dar numai uneori, ca si daca-mi plang de mila, ce fac?
Ei, dar maine cine da cafeaua?
V-o pregatesc eu de pe acum?
Stati sa vad:

vine......... punem si o prajitura si un si acum puteti sa beti!
O tin calda pana gasiti voi o clipa libera s-o beti!
heer,
Nici eu n-am pe nimeni, doar eu si sotul ....... si functionam pe trei directii: fiica mea, Vladut si olimpicul. Si se pare ca merge destul de bine. Se putea si mai bine, dar tre sa ne multumim cu ce avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:


a papat tot ...tri li li si la la la
dar tuseste , a tusit o lingurita ca m-a facut numai buline de mancare.

bebette ....mi-am dat seama ca si tu ai o mica problema de cand ai zis ca esti la a treia generatie , dar nu am indraznit sa te intreb.Pt mine esti un exemplu de urmat si o sa incerc sa nu ma inec.
Cred ca maine pleci , iti urez drum bun , sa te relaxezi si sa veniti cu fortze proaspete, pupici copiilor, si unul mare pt Vladut

Andru_m drum bun si pt voi , ince zi o luati din loc ?Andrei , nu stie el ce ii pregatesti tu pe la spate

adriana chiar ca ai noroc cu o fam mare si ei au noroc cu tine , imi plac fam mari si unite , la noi nu mai este asa , multi din veri nu mai sunt in tara, am doar un frate care este mai mult plecat in voiaj , din partea sotului mai nimic este si singur la parinti ,veri sunt ne intelegem super cand ne intalnim ....din pacate fff rar.Imi este dor de copilarie , ce ne mai distram si mancam la gramada si ce buun era

evelinele cum mannaca gaza ta ?

poze Alex


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932- Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

neata!

dau si eu un rand ca poate nu ajunge.luni o luam la pas spre bucuresti la terapie,naspa rau pe caldura asta e teroare in spital,trebe sa ma inarmez cu nervi de otel ca am un noroc si la fiecare internare dau peste cate o mamica care nu prea se impaca cu sapunelul si cu aerul curat si sa ma vedeti cum stau sechestrata cu geamul inchis ca eu sunt si o fire care nu imi place sa ma dau in spectacol si rabd.
babette-calatorie placuta si lasa nervii si toate grijile deoparte si dai frau liber gandurilor bune si linisteste-te sufleteste,o meriti,chiar daca esti tu a treia generatie de copii speciali pentru mine esti speciala asa cum esti tu,impulsionezi si faci prin cuvintele tale sa dispara chiar daca nu de tot,umbra care este in sufletul nostru,la mine merge terapia ta.
wnimra-nu dispera ca o sa reuseasca si asta,si eu asteptam sa se intoarca si el de pe spate pe burta si simteam ca nu mai vine ziua aia,dar la ultima internare am reusit,plus ca a venit intr-un moment in care eram cu nervii intinsi la maxim si in ziua aia am refuzat sa il scot afara la copii,am zis ca nu ies din salon pana nu se intoarce,pe cuvant ,si l-am chinuit un pic sa stea in pat si s-a intamplat minunea-o data il vad ca a ajuns langa mine pe burta;vreau sa va spun ca am dat tel la toata lumea sa spun ca se intoarce si el pe burta dar nu prea puteam sa vb de pentru ca pt mine era ceva ce imi doream si asteptam si eu,macar atat ziceam si pe urma ramane restul,asa o sa fie si la voi,ai incredere,stiu ca e grea asteptarea dar merita.

POZE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babette spune:

Andru_mami,
La Bucuresti, dar unde? La ce medic?
Eu nu stau mult prin tara si cum am drumuri dese la Buc, poate reusesc sa trec si pe la voi. Nu fac promisiuni, dar nu se stie.
Eventual spune-mi pe privat.
La toata lumea pupici si sa ne auzim cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andru_mami spune:

calc si mooooorrr de cald,repede repede un rece rece sa imi potolesc setea .

POZE ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evelinele spune:

wnmira,
a mea de cand a fost ultima data bolnava a luat un obicei prost : plange la fiecare masa , dar mananca , mi-e o groaza cand vine vorba de papat!!!!! ca m-as duce in china sa ma fac chinezoaica mai degraba...ata ete
babette,
plec joi la cluj , pana atuncitoata lumea in pt noi...sa speram ca eeg-ul ne va iesi bine ...eu deja am un nod in gat si-mi vine intr-una sa baun...mi-e frica de internareeeeeeeeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Evelinele..... TE CRED , a plans la masa timp de 9 luni incontinuuu, apoi a supt , chipurile ca apasam pe tetina, in brate cu ochii la un calendar rosu pe care il aveam agatat in bucatarie sau ma plimbam prin casa , uneori aveam impresia ca il scap , asa de rau imi amortea mana stanga.Cand auzea microundele sau agitatia biberonului sau doar ca stia el ca este ora de masa varsa si varsand lua bibe in gura si manca cu voma cu tot, miroseam amandoi rau de tot , dupa ziceam Tatal Nostru de 4-5-6 ori , asa de nebuna ca sa nu verse dupa masa , parca o luasem din loc ....sau nu.
Sper din suflet sa scape de plans, alex dupa o raceala ceva ma naspa o lua iar prin porumb, ori varsa , ori plagea si acum fara nimic tot se freaca pe toate partile si tuseste ca disperatul.Trec toate .....nu este asa ca dupa ce mananca este cea mai frumoasa si perfecta fetita ? Zici ca nu a facut ea nimic never ?

Sunteti la lingurita ? Cum o ia , pasat bucatele mici, scuze ca te intreb dar nu stiu daca ai mai scris sau nu.Va pooop

poze Alex


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932- Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns wnimra spune:

Ma rog pt joi , nu te uit , promis

poze Alex


http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=139932- Campanie pt Mihaita-"Vreau sa nu mai fiu diferit"



Mergi la inceput