Cura cu tinctura de fructe de soc

Cura cu tinctura de fructe de soc | Autor: clio

Link direct la acest mesaj

Ma tot intreb ce sa mai iau si ce sa mai fac ca sa slabesc, mai ales ca nu fac miscare aproape deloc si sunt pofticioasa de nu mai pot.

Uite cum ajunsei eu intr-o luna de zile la 62 kgs...Cum am ajuns aici? Habar nu am, intotdeauna am mancat ce mi-a dorit inima si mai mult de 52-53 kgs nu am avut. Asta la o inaltime de 1,60...

Ma puse naiba si luai niste pastile de slabit...Pinnoslim. Zisei eu ca in cateva saptamani, gata, ajung la cele 53kgs, atat de mult ravnite. Dar de unde?! Dupa 2 saptamani era sa dau ortu' popii, asa de rau mi-a fost! Am jurat ca nu ma mai ating de ele!

Prin urmare, am inceput sa caut disperata alte solutii...
Asa ajunsei la tinctura de fructe de soc...

Cika "pentru o scadere rapida in greutate - in cazul persoanelor obeze sau supraponderale, schema de tratament este urmatoarea: in prima zi se ia o lingurita pe stomacul gol, la ora 18; in a doua zi se iau 2 lingurite la aceeasi ora s.a.m.d., pana in ziua a saptea, cand se ajunge la 7 lingurite luate o data. Se mentine aceasta doza vreme de 30 de zile."

In plus, socul are o multime de alte proprietati...
A incercat careva?!
De-as avea macar un raspuns pozitiv care sa ma motiveze!!!

Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

eu am luat in urma cu cativa ani si in afara de chinul in care il luam pentru ca avea un gust oribil nici un efect pozitiv nu am vazut ... l-am baut pentru ca dadusem bani pe el ... dar degeaba manancatul sanatos plus miscare e solutia ideala pentru a slabi .... nici o pastila si nici o solutie nu dau rezultate de durata

ANDANII

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13

"In viata nu e suficient ca ai ales drumul cel bun. Daca nu mergi repede inainte, te calca in picioare cei care vin din urma."

s-au topit 18 kg, mai am 12 kg pana la targhet cu "montignac, stil de viata nu dieta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Sa analizam ce ai spus: "nu fac miscare aproape deloc si sunt pofticioasa de nu mai pot[...] ajunsei eu intr-o luna de zile la 62 kgs..."

Deci e clar cum ai ajuns acolo, desi nu sunt sigura ca am inteles bine ca ai ajuns intr-o luna de la 53 la 62 Kg... dar banuiesc ca nu chiar intr-o luna, ti-o fi luat ceva mai mult de atat.

Insa nici pastilele, nici tinctura de soc nu sunt solutia.... si tu stii, cred! Fiecare dintre noi o stie, dar neaga!

Ca atare lasa prostiile si apuca-te de miscare. Poftele poti sa le pastrezi, daca le canalizezi in alta directie decat mancarea.

(Si, da, stiu ca tu ai intrebat altceva, dar nu ma pot abtine, ce sa fac.)

Si am uitat sa iti spui ca schema aia e pt persoane obeze si supraponderale, ori tu, tehnic vorbind, nu esti nici una nici alta, ca ai BMI de 24.2, adica normal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Offf, da...eu vreau o magie: niste pilule pe care le inghiti seara si dimineata esti slab Uite da, intr-o luna ajunsei asa, adica decembrie...Nu mi-a luat mai mult
Este adevarat, ca am avut o perioada cu mult stres, mancam mai mult decat de obicei plus sarbatorile

Miscare
La educatie fizica eram codasa clasei si...acum sunt in acelasi stadiu.

Sunt constienta de ceea ce ziceti voi, dar

Merci de "scuturare"

Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu tot nu pot crede ca ai luat 9 Kg (=17% din greutatea ta de atunci) intr-o luna!!!

Ai fost la dr?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Nu am fost la niciun doctor, eu o tin pe-a mea ca vreau sa slabesc

Daca nu crezi...nu crezi
Nu te oblig sa ma crezi Dar de-asta am si intrat in panica cu kilogramele astea in plus! Pentru ca s-au adunat foarte repede

De maine o sa ma apuc sa beau tinctura asta si poate o sa sa fac niste eforturi sa fac si un pic de miscare.

Daca a baut careva tinctura in cauza,astept impresii








Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2004 spune:

Io am baut si mi-a fost rau,am avut niste colici abdominale.....dar asa sint eu ,nu-mi merg deloc produsele naturiste,dau banii si apoi le arunc.Si eu caut o magie ceva dar pina o gasesc m-am apucat de regim si de exercitii si parca s-a miscat in minus cintarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Eu tot nu pot crede ca ai luat 9 Kg (=17% din greutatea ta de atunci) intr-o luna!!!

Ai fost la dr?

Caro


Crede-ma ca se poate. De vreo 7 ani am cresteri si sacaderi de greutate de 10-12 kg in acelasi an. Iarna le pun (si nu-mi ia mai mult de 5-6 saptamini), vara le dau jos (in 3-4 luni). Deci se poate





****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui clio

Nu am fost la niciun doctor, eu o tin pe-a mea ca vreau sa slabesc

Daca nu crezi...nu crezi
Nu te oblig sa ma crezi


Iarta-ma, n-am zis ca nu cred in sensul ca te-as suspecta ca minti! Ci in sensul ca mi se pare incredibil ca fenomen.... ca sa variezi in greutate cu 17% intr-o luna mi se pare de domeniul patologicului. De aceea te-am si trimis la doctor! Du-te, nu cred ca ai ceva de pierdut, dimpotriva!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

A mai fost un subiect si am scris si acolo: mi-a fost rau de la tinctura, mi s-a dereglat tot organismul, mi-au iesit cosuri cum nu am avut niciodata, mi s-a dereglat ciclul...groaznic. Si, evident, nu am slabit nici un gram.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clio spune:

Citat:
citat din mesajul lui misha71

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Eu tot nu pot crede ca ai luat 9 Kg (=17% din greutatea ta de atunci) intr-o luna!!!

Ai fost la dr?

Caro


Crede-ma ca se poate. De vreo 7 ani am cresteri si sacaderi de greutate de 10-12 kg in acelasi an. Iarna le pun (si nu-mi ia mai mult de 5-6 saptamini), vara le dau jos (in 3-4 luni). Deci se poate





****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
Cu terapie MIHAITA POATE FI UN COPIL NORMAL-AJUTATI-L!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde/2008-12-14/05:27:48" target="_blank">Curiosilor




Misha, si cum reusesti sa le dai jos? Dieta, miscare sau...tincturi si capsule magice?


Nicoleta si Alexia (21 aprilie 2005)

Mergi la inceput