Gabriel - Sarbatori in Terapie intensiva… URGENT

Gabriel - Sarbatori in Terapie intensiva… URGENT | Autor: doina_cel

Link direct la acest mesaj

Gabriel Nitu are numai 2 luni si jumatate, s-a nascut cu malformatii ale aparatului digestiv si a fost deja operat de patru ori. Tot acest timp, de cand s-a nascut, l-a petrecut in spitalul "Grigore Alexandrescu".

Puteti vedea www.trilulilu.ro/sanda800/559f91d0f01a5f" target="_blank">AICI stirea prezentata de Kanal D despre Gabriel si parintii lui.

Din data de 14 Noiembrie, dupa ultima operatie, Gabriel nu a reusit sa isi mai revina, starea lui agravandu-se in continuu datorita unor infectii repetate si foarte grave. Diagnosticul lui acum este Septicemie cu Staphyloccocus Haemolyticus, Septicemie cu enterobacter Chloacae, Septicemie cu stafilococ alb hemolitic si enteroccocus galinarium.

Deoarece starea lui s-a agravat continuu, din data de 21 Decembrie a trebuit sa fie reinternat pe sectia de Terapie intensiva. Acum are dificultati de respiratie, convulsii, nu poate primi mancare si este considerat in stare critica.

Parintii ar dori sa incerce sa il transfere urgent in strainatate. Au fost contactate spitale din Germania si Olanda, insa se lovesc de problema eterna a banilor. Deoarece Gabriel este in stare atat de grava, el ar trebui transferat cu avion medical dedicat. Numai acest transport costa aproximativ 14.000 EUR... Iar spitalele doresc sa aiba, inainte de internare, deja virata in cont macar o parte din contravaloarea tratamentului.

Desi isi doresc din tot sufletul si fac toate eforturile posibile pentru a isi salva copilul, parintii pur si simplu nu au o solutie pentru rezolvarea acestei probleme.

Haideti sa nu lasam viata unui copilas sa depinda de bani, sa incercam sa ajutam fiecare cum putem! E extraordinar de greu sa te rogi in fiecare seara sa iti supravietuiasca micutul pana cand reusesti sa aduni banii necesari...

Conturile deschise pentru a-l ajuta pe Gabriel sa stranga banii necesari plecarii sunt:


Pentru RON: RO23BRDE410SV01032404100
BANCA BRD SUCURSALA ACADEMIE BUCURESTI

Pentru EUR: RO37BRDE441SV36355474410
BANCA BRD SUCURSALA GRANITUL BUCURESTI
ADRESA: SOS PANTELIMON NR 359BL B2 PARTER SECTOR 2 BUCURESTI
COD SWIFT: BRDEROBU

Titular NITU ANISOARA

Teledon
Numere de telefon apelabile doar din reteaua Romtelecom
0900900203 pentru a dona 3 euro
0900900205 pentru a dona 5 euro

Va multumim!

Website-ul lui Gabriel: http://gabriel.seek-on.com

Happiness is a smile



Haideti sa il vedeti pe Andrei !

Despre Andrei pe DC: Andrei - atrezie de esofag


Reda zambetul copiilor !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

In primul rand, multumim, DespreCopii, pentru ajutor!

In al doilea rand, avem vesti bune:

1. Gabriel va aparea in seara aceasta, 17:30 ora Romaniei, la Povesti adevarate pe Acasa TV

2. DRF (German Air Rescue), compania care va realiza transportul medical al lui Gabriel, ne-a dat ok-ul final pentru transportarea copilasului, insa contravaloarea transportului trebuie virata in conturile lor inainte de realizarea acestuia!

3. Spitalul din Karlsruhe si-a dat acordul pentru tratarea lui Gabriel! Ar trebui insa tot asa platit un avans...

4. Avem un raspuns si de la spitalul din Stuttgart, in principiu ar accepta cazul, dar mai asteptam un ok final.

In functie de costuri, parintii vor evalua optiunile si vor lua o decizie pe care o vom comunica in momentul clarificarii ei.

Acum depinde de noi toti sa il salvam pe Gabriel! Are nevoie urgenta de noi pentru a trai!

Va multumim anticipat!

Mamica lui Gabriel va scrie si ea pe forum cat de curand, acum este in vizita la Gabriel si pe drumuri incercand sa rezolve diverse probleme (eliberarea de pasapoarte, contacte la medici etc)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Doina si eu sunt alaturi de Gabriel si am postat aici.

O sa preiau vestile de la tine si le adaug la o noua postare.
Doamne ajuta!



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu'Bodo

Varsta lui BB2-EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

multumesc, Dodo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

Puiut mic...atat de mic si sufera...

Doamne-Ajuta,dragi parinti putere si incredere!

Haideti sa salvam inca un puiut de om!

Minoiu Mariana
-------------------
Aici il puteti vedea pe Ionut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Doamne ajuta acest sufletel nevinovat si fa-l bine cu puterea ta... Amin.

Am trimis si eu o suma in aceasta seara( nu foarte mare) ...Doamne ajuta sa se stranga banii necesati cat mai rapid!!.


Cristina, mami de Mihaita (30 iulie 2008)






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Doamne cata durere ,dar fetelor trebuie sa ne mobilizam si sa il salvam pe micut.Acum o sa dau mail la toata lista ca nu se stie niciodata.

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


azi la pranz ma duc sa depun 50lei in cont.

doamne-ajuta


doina, pt implicarea ta...


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13



Marc 2 si Ianis 4 - Poze cu muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


prin amabilitatea prietenei noastre danita cazul lui gabriel va aparea curand si pe jurnalul.ro. multumim


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13



Marc 2 si Ianis 4 - Poze cu muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina_cel spune:

Fetelor, sunteti grozave! Multumim, danita!

A fost Gabriel la Povestiri adevarate pe Acasa TV! Puteti vedea emisiunea la el pe site, http://gabriel.seek-on.com sau www.acasatv.ro/emisiuni/povestiri-adevarate/noutati/la-povestiri-adevarate-doi-parinti-ne-implora-sa-le-salvam-bebelusul.html" target="_blank">pe site-ul Acasa TV.

Anisoara, mama lui Gabriel, mi-a spus ca toata seara le-au sunat telefoanele, foarte multi oameni i-au cautat sa ii incurajeze... Sa dea Dumnezeu sa se stranga si suma necesara cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Incep sa se adune banii? Cu formularul acela european nu se poate face nimic ? Parca E112 se numea sau confund. Multa sanatate si sper sa pot trimite si eu ceva. Mi se rupe inima pt bietii parinti si pt Gabriel!

Sibylle

Nasterea ariciului junior *****POZE ***** Cum a intrat Anna in viata mea

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">SONIA ARE NEVOIE DE AJUTOR! UN CONT PAYPAL VA STA LA DISPOZITIE


Mergi la inceput