ati patit sa nu va vina indemnizatia intr-o luna??

ati patit sa nu va vina indemnizatia intr-o luna?? | Autor: bb_yasmi

Link direct la acest mesaj

este cineva care nu a primit indemnizatia luna asta??? sau vi s a intamplat vreodata sa nu primiti in vreo luna???
alocatia am primit-o , dar indemnizatia nu, nici cei de la directia muncii nu stiu de ce. cica probabil intra la anul...... ca luna asta au "sistat-o" nici ei nu stiu din ce cauza!!
astea sunt institutile statului......daca unul nu si-ar lua salariul cum ar fi???

_____________________________________________________________________
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"
__________________________________________________
happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamamirunei spune:

Eu nu am primit nici alocatia, nici indemnizatia .Postasul mi-a spus ca nu sunt bani, pentru ca a trebuit sa de-a mai intai pensiile.
Asa ca mai asteptam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Se pare ca problema este de fapt undeva intre Guvern si Directia de dialog. O parte din bani au fost distribuiti catre of postale, dar in cazul in care indemnizatia se vireaza pe card...nu intra posta in discutie. Poate de-asta ti-ai luat alocatia (de la factor) dar indemnizatia nu.
Promisiuni exista asa ca este posibil pana la sf anului sa se vireze si restul de bani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Eu am patit sa nu-mi vina nici alocatia nici indemnizatia si m-am dus am depus cerere la Directia Muncii si peste 2 luni mi-au venit banii retroactiv dar nu va spun la ce coada am stat cand am depus cererea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

va multumesc de raspuns. am fost si eu azi la Directia Muncii si nu stiu nici ei din ce motiv nu au fost virati banii. asta e.....nici vorba sa primesc banii luna aceasta....asa ca si cadou de sarbatori. si nici macar nu am facut cerere sa ii primesc luna viitoare.....ce sa fac?? oare trebuie sa merg iarasi sa fac cererea??? ma astept ca luna viitoare sa vina doar pt o luna.....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Mie trebuia sa imi intre azi pe card banii pentru indemnizatie si alocatie. Nici urma de bani. Sper sa nu imi pregateasca sarbatori "fericite". Mai e cineva in situatia asta?

mamik de Denisa Maria (20.07.2007) www.youtube.com/watch?v=G7F6ycqre2o" target="_blank">filmuletze



A child is not a vase to be filled, but a fire to be lit



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

off topic: stiti cumva daca postasul e obligat sa aduca indemnizatia acasa? sau se face vreo cerere la posta??

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice1971 spune:

Fetelor,
Lamuriti-ma si pe mine,va rog. Ce cerere trebuie facuta daca indemnizatia nu au trimis-o ei? Inteleg sa fac cerere daca nu o ridic din vina mea, dar in acest caz...mi se pare de-a dreptul jignitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

beatrice, nici tu nu ai primit indemnizatia luna asta?? mie mi-au spus cei de la directia de munca ca v a veni in ianuarie 2 odata, acum om vedea, ma astept la orice din partea lor.....mi-au zis ca daca vreau pot face o sesizare si primesc raspuns in 5 zile...."dar tot in favoarea lor va fi" exact astea au fost cuvintele....

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

nu ar fi bine sa scriem noi pe la pro tv...ca sa se faca din nou statul roman de c...t?? si ne dau si dobanda legala daca tot ne intarzie?

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ellis ar fi buna ideea ...dar cina ia initiativa???

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput