ati patit sa nu va vina indemnizatia intr-o luna??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mie imi intrau banii in cont pe 18 al luni... f. rar pe 20.
Luna asta nimic
Deci n-are legatura cu posta... nici cei in cont n-au fost virati...

Asta asa... ca tot vin sarbatorile



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu am trimie email la protv. suntem cateva persoane care am trimis. daca vreti sa scrieti si voi o puteti face pe adresa de email: pr@protv.ro

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu am trimie email la protv. suntem cateva persoane care am trimis. daca vreti sa scrieti si voi o puteti face pe adresa de email: pr@protv.ro

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007


Eu propun sa facem o formula cat de cat oficiala si semanata cu nume, prenume si adrese de mail, ca sa nu ii bombardam cu 100 de chestii. Si as mai trimite si la Realitatea ai Antena 3.

Mie mi se pare chiar bataie de joc. Pt mine e a 3-a oara cand fac magaria asta. De fiecare data, cu copilul de gat, mort-copt tre sa merg in Hambarului (sa depun cerere de reordonantare si cu copia dupa ci), pt ca nesimtitele de functionare nu raspund neam la telefon. Am sunat 2 zile (anu trecut) si, cand in sfarsit a raspuns (cred ca din greseala), ce credeti ca a facut??!! A pus tel jos si a continuat sa ii povesteasca colegei cum a facut ea ciorba de peste, in week-end. Va jur! Era si mama la mine si ne uitam ca proatele una la alta. Eu le-as bate pe toate nesimtitele alea si chiar le-as da afara.
Si apropos, eu o sa sun si maine la ei si o sa imi notez exact orele si o sa fac o reclamatia undeva, la ANPC, nu stiu exact unde, dar trebuie, nu e posibil ca pt fiecare greseala de a lor sa puna pe drumuri tot Bucurestiul!

Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

si eu am trimis e-mail la pro tv, nu stiu daca se face ceva, dar este revoltator;

si mie tot in cont imi intrau!

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

iris, hai preia tu initiativa si sa facem cum spui. eu sunt de acord???? woowww de 3 ori ai patit-o???/

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

IRISS - ai dreptate, si eu sunt de acord sa le facem reclamatie, pe mine daca ma pun pe drumuri cu copila, le fac scandal, eu si la telefon m-am luat de ele...pt faza asta ar merita dati in judecata, sa plateasca penalitati ...sunt niste scarbe...chiar nu inteleg, cum e posibil sa se faca asa o selectie, sau cum unele mame au luat, iar altele nu, iar cele cu card, deloc???

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)
POVESTEA NOASTRA
UN ANISOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Ceau, fetele!
BB si tie si Iasminei

Nici eu n-am luat indemnizatia..adica n-a intrat pe card....ufff ne lasa astia chiar de sarbatori fara bani
Chestia e ca nici salariu intreg nu i-au dat sotului....si unele colege de ale mele n-au primit toti banii. De obicei, in invatamant se dadeau acum banii si pentru decembrie...nici obiceiul asta nu s-a mai pastrat.
Cred ca n-au lichiditati!
Voi credeti ca e o solutie viabila reclamatia la tv sau macar sa se sesizeze lumea ca e ceva "putred"?

Pupicei si sanatate la bebei!


Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia

www.youtube.com/watch?v=UDawnIQuTRU" target="_blank">uite ce fac eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iriss27 spune:

Trimiteti la mine nume, prenume, adr de mail si strang eu tot si o sa concep ceva oficial. Acum momentan nu am inspiratie (am alergat toata ziua dupa cadouri) si maine mai am de alergat!
Daca ma loveste vreo inspiratie scriu aici ce a iesit, oricum astept orice sugestie de la voi!

Mailul meu: irinabratu@yahoo.com

Stiu ca nu au bani, au zis la tv (mi-a spus sotul), dar dupa ce ca ne dau niste prapadite de sute, nici pe alea sa nu le primim?? Sa-si "rupa ei de la gura" banii aia pe care ii iau pt chirie (cei care nu stau in Bucuresti iau lunar 2500!! A tot facut emisiuni Nasul la b1) sau sa nu se mai plimbe atat cu masinile statului, credeti-ma au de unde cu varf si indesat!!

De ce sa ne lasam calcate in picioare? E dreptul nostru si asa jalnic, dar sa ni-l dea!

Sa ajung acum, in prag de Craciun sa ii cer bani sotului pt ca sa ii cumpar cadou? Nu vi se pare putin jenant?

Va doresc o seara buna si astept idei de scrisori!


Iriss mami de
www.dropshots.com/iriss27" target="_blank">Yvonne-Maria (05.02.2007)

www.dropshots.com/iriss277" target="_blank">David-Alexandru (08.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

iris , eu am trimis email.

_
"Inima mamei este un adanc abis la capatul careia gasesti de fiecare data iertare!!"

happy mom Lavi si buburuza mica Iasmina Alissa 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice1971 spune:

Nu, eu sunt doar o viitoare mamica care va citeste cu interes multe din postari.
Mi se pare pur si simplu incredibil ce se intampla in tara asta in ultimii ani. Citesc si ma minunez, citesc din nou si ma minunez si mai tare. Nu-mi vine sa cred de cata birocratie si prostie ne lovim zi de zi in relatia cu statul.
In curand voi intra si eu in clubul celor ce beneficiaza de indemnizatie si nu stiu daca ma vor tine nervii in lupta cu prostia, incompetenta, indiferenta si nedreptatea.
Firma daca intarzie cu plata taxelor la stat este penalizata cu 0.1%/zi intarziere. Ei cum sunt pedepsiti pentru intarzieri? Chiar nu ma intereseaza daca au sau nu bani, atata timp cat sunt corect...plateste-ma cu aceeasi moneda.

Mergi la inceput