12.12.2012

12.12.2012 | Autor: b.nica

Link direct la acest mesaj

Wou! Se spun multe despre acesta data.
Voi ce credeti?
Trebuie sa ne reevaluam prioritatile,trebuie sa ne asteptam la sfarsitul lumii?
Sau reprezinta inceputul unei alte vieti?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Stanescu spune:

Io am bagajele facute din 14 octombrie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Daca Biblia nu sufla un cuvant despre asta de ce te mai framanti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Nu stiu daca Biblia nu se refera la acest lucru,mai ales ca incearca sa ne lumineze mintile;poate chiar acest scop are, sa ne pregateasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Sincer, eu sunt mai ingrijorat de posibilitatea aparitiei lui Neptun in halat de baie decat de posibilitatea inversarii unor poli in 2012.

Marea bila neagra a internetului (si a erei informationale digitale in general) este ca orice tampenie poate ajunge instant pana in orice colt al planetei conectat la retea si ca, mai rau, tampeniile pot sta o vesnicie pe situri, pe harduri, pe CDuri sau DVDuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexia27 spune:

Hai mai, inca un sfarsit de asta?!
Cand eram eu copil, venea sfarsitul prin anul 2000
Dupa aia, a venit (si a trecut) cu acceleratorul de particule
Acum s-a amanat pana in 2012?!

B.nica, te referi la calendarul mayas? Ca ma gandesc si eu, ca si aia trebuiau sa se opreasca din calculat undeva, nu? Putea fi 2018 jumatatea lu iunie, sau 1922 toamna. S.a intamplat sa fie in 2012. Ei si?


Eileen Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Si calendarele COBOL sau DOS dadeau ca sigura Apocalipsa in 2000.
(Ba chiar se profetea invierea celor morti cu o suta de ani inainte )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Tare de tot :)).Esti sigura ca apuci/apucam acea data fatidica.Daca mie dimineata imi cade o caramida in cap,da o masina peste mine mai am timp de 12.12.2012?

Hai sa iti mai spun una...io si cu antrenoru' Satana.Am o pila pe la buletine si omu' ca sa imi faca un bine mi-a ales o serie de CNP frumoasa:_ 666.Cine o vede isi face cruce si se uita la mine ca la

Aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui anyella

Tare de tot :)).Esti sigura ca apuci/apucam acea data fatidica.Daca mie dimineata imi cade o caramida in cap,da o masina peste mine mai am timp de 12.12.2012?

Hai sa iti mai spun una...io si cu antrenoru' Satana.Am o pila pe la buletine si omu' ca sa imi faca un bine mi-a ales o serie de CNP frumoasa:_ 666.Cine o vede isi face cruce si se uita la mine ca la

Aniela




Scoate-le limba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anyella spune:

Daca le mai scot si limba,scuipa-n sin

Aniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BeLucci spune:

Si daca e sa fie sau nu lumea se face mai buna? NU cred. Nu scrie in Biblie data cand va fi sfarsitul lumii. Se scrie ca venirea lui Isus va fi ca a unui hot. Adica niciodata nu sti cand iti vine hotu' ca ai sta acasa sa-ti pazesti averea. Asa e si cu Isus ne vrea pregatiti in orice clipa pentruca va venii cand nu ne asteptam.

Mergi la inceput