12.12.2012

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

asa putem spune si 11.11.2011 sau 10.10.2010......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras70 spune:

sincer,eu cred ca este o minciuna gogonata povestea cu 2012!E facuta de anumite pesoane al caror rol este sa sperie si sint si necredinciosi,precis!!!!am vazut la tv.o tipa care vorbea de asa ceva si brrrrrrr...nu mi-a placut tipa,nici cum arata,nici cum vorbea.apar tot felul de "vizionari"pe la tv,care mai de care mai ciudati,vorbesc minciuni si sint si ciudat imbracati...una avea un pampon,ca asa ceva era,unde,in virful capului,ea,femeia"seriasa si vizionara".pai daca astia sint vzionari si ne sperie,ne dau sfaturi aiurea,sigur nu sint de la Dumnezeu,sint de la alalatul.
asa ca hai sa stam linistiti si sa ne traim viata intr-adevar cu Dumnezeu,ca asa nu patim nimic!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabytza25 spune:

acum cateva luni a murit mama mea, si prima data cand am visat-o (la cateva saptamani dupa inmormantare) mi-a transmis un mesaj care spunea ceva de genul: populatia va mai exista pana in anul 2010, in prima vineri cu luna plina de dupa Sf. Maria.

recunosc ca initial m-am temut, si chiar si acum mai am unele temeri legate de orice detali din aceasta data. de exemplu, prima vineri de dupa Sf. Maria de anul acesta, am avut ocazia sa zbor cu un avion (din acelea de spectacole, de fac show la zilele aviatiei). nu am urcat in el, de teama acelui vis.

am recitit ulterior in Biblie, si spune ca Dumnezeu nu va mai pierde nicicand populatia, toata odata (asa ca la potopul lui Noe)... si cred in chestia asta... insa e normal ca noi oamenii sa avem exitari si retineri in legatura cu chestiile astea, pentru ca nu stim nimic, si nici n-o sa stim vreodata detalii... e ceva neprevazut, si necoordonat de noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Aaa, povestea cu mayasii carora li s-a terminat hârtia de calendar în 2012

Da' visez io, sau a mai fost (minim) un topic pe tema asta ... ma rog, poate ca nu.

De la o vreme tot vad subiecte de-astea senzationale ... resuscitate, ca sa zic asha

B.nica, din câte stiu io, era vorba de 21.12.2012. Ti-o place tie simetria, da' mayasii n-o aveau cu numerologia, ci doar cu astronomia

PS off-topic: un ortodox stie ce scrie în Biblie, si n-ar trebui sa se lase pacalit de 'poticnelile' unor pagâni de-acu' enshpe mii de ani, fie ei chiar cu mult mai luminati (în ale stiintelor) decât reprezentantii Poporului Ales contemporani lor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabytza25

acum cateva luni a murit mama mea, si prima data cand am visat-o (la cateva saptamani dupa inmormantare) mi-a transmis un mesaj care spunea ceva de genul: po****tia va mai exista pana in anul 2010, in prima vineri cu luna plina de dupa Sf. Maria.

recunosc ca initial m-am temut, si chiar si acum mai am unele temeri legate de orice detali din aceasta data. de exemplu, prima vineri de dupa Sf. Maria de anul acesta, am avut ocazia sa zbor cu un avion (din acelea de spectacole, de fac show la zilele aviatiei). nu am urcat in el, de teama acelui vis.
...



Gabytza, tu ai crezut ca acesta e un vis premonitoriu? serios te întreb.

Cât despre avion, ce teama puteai sa ai, când visul era clar despre 2010, iar acum suntem în 2009? (sau n-am priceput io bine, ca sunt cam adormita )

Come on ... curios e ca unele din fetele credincioase, parca sunt mai speriate de viitor, mai tensionate, mai înclinate spre superstitii (altele decât cele religioase propriu-zise :)... când ar trebui sa fie exact pe dos! Credinta trebuie sa-ti dea liniste, putere... nu spaime în plus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Pai probabil ca isi baga coada necuratul si de-aceea chiar ci credinciosii mai cred uneori in prostioare dintr-astea.
Ca si cu cutremurul de la OTV care trebuia sa fie intre 11-12 aprilie parca....

Sa fim seriosi....cu Dumnezeu inainte!






Dana mama lu'Radu Stefan(Fecioras de 2003)

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Hobby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Citat:
citat din mesajul lui april

asa putem spune si 11.11.2011 sau 10.10.2010......


Mai rau de atat avem 09.09.2009!!! LOL

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"Friendship is like peeing in your pants, everyone can see it but only you can feel its true warmth."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ziua mea de nastere este pe 12.12 ... sa inteleg ca voi avea o aniversare speciala?

Atunci cand faci un pas catre Dumnezeu, El face zece pasi catre tine! Ce spui sa si infaptuiesti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Nu era 22.12.2012???

Eu cred ca e normal sa ne fie putin frica,dar un crestin adevarat nu crede in preziceri de acest gen.Parca se scrie si in Biblie ca nimeni nu stie atunci cand va fi sfasitul.Cu atat mai putin maiasii sau stiu eu cine.



Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Am zis mai sus ca peste tot scrie 21.12.2012.
Nu 22, nu 12.
Asa ca, Ica1975, de ziua ta poti petrece . Abia apoi ne facem cu totii testamentu' :)

... Mey, da' chiar stam noi acu' si ne pierdem vremea cu "previziuni" d'astea de babe bigote? S-or terminat problemele pe pamant si numa' asta mai ramasese de lamurit ? Hai sa fim fete serioase...

Mergi la inceput