INSEMINARE (27)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Buna fetele
Am si eu o problema. Am mai scris la subiectul asta, nu stiu dc isi mai aminteste cineva de mine. Ce vroiam sa va zic este ca vineri 18 iulie am facut prima inseminare. Nu am avut dureri pana duminica cand a inceput sa ma doara un pic ov drept. Iar de ieri a inceput sa ma doara ambele ovare si spatele. Voi ce simtome ati avut dupa inseminare? Oare sunt normale aceste dureri???
Gianina, Florela - vad ca doar voi ati mai ramas pe baricade, poate ma puteti ajuta cu un sfat.
Va pupacesc.
Andra_80, anul asta sigur se va intampla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

andra_80 - si pe mine m-au durut ovarele dupa pregnyl cam 1-2 zile.
La tine e posibil sa te doara de la chisturile care s-au spart. Dupa IA ai mai facut vre-o echografie?
oricum, trebuie sa stai linistita
Nu te agita, nu te stresa cu nu mai au importanta acum.

iti tin pumnii sa reusesti,
gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Gianina - multumesc frumos pt raspuns. Eram f stresata ca nu intelegeam ce-i cu durerile, inseamna ca sunt normale dupa un astfel de procedeu. Din pacate nu mi-a mai facut echo dupa IA. Ma gandeam ca pregnylul l-am facut joi ... deci nu are cum sa ma doara de la el.
Si eu sper sa fie bine.
Am mari emotii.Pe 31 o sa fac testul de sange.
Poop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

andra_80 - faci vre-un tratament de sustinere acum? Ce pastile iei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andra_80 spune:

Gianina - am luat stimulari de ovulatie si endometru caci e prea subtire (ova-mit zi si estrofem). Iar acum mi-a dat sa continui dimineatza cu 2 tb/zi de estrofem si 1 tb/zi seara de duphaston.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

BUNA FETELE. Am si eu o intrebare , voi cred ca stiti, la cate zile iese in org pregnilul? pt ca am inteles ca asta influenteaza testul de sarcina? si la cate zile dupa IA iese pe test sarcina?
va pup....eu am facut IA nr.3 luna asta si sunt in z12, dim am facut un test si a iesit slab pozitiv, inca nu stiu ce sa cred, oricum este prea devreme zic eu. Sunt toma necredinciosul, nu mai cred in nimic dupa cate esecuri am avut.
va pup si va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

inna30 - bravo graviduto - parerea mea este ca ai reusit.
Din cate stiu eu , in 10 zile iese PREGNYLUL. De ce nu faci repede un betaHCG? oricum trebuie sa faci analiza aceasta si sa o tot repeti pentru a vedea ca sarcina evolueaza. Daca o faci la urgenta, ai rezultatul in aceeasi zi ca sa nu mai stai stresata sa poti intra linistita in starea de mamica.

Dupa ce te mai linistesti cu nervii poate ne povestesti peripetiile tale, sa mai capatam si noi un pic de curaj, sa ne mai ridici moralul.

pupicuri multe graviduto
gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Buna fetelor,

Inna,eu dupa cate stiu la 12 zile dupa inseminare nu ar mai trebui sa ai pregnyl in organism chiar daca ai facut de 10000.Daca ai facut de 5000pregnyl,sigur nu mai ai.Doamne ajuta sa ai doua liniute clare si inseminarea cu nr.3 sa fie cea norocoasa.

Iti tin pumnii,mult succes!

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inna30 spune:

buna fetelor, va multumesc din suflet pt suport si incurajari, sunte-ti dragute si ma bucur din suflet.
Luna asta a fost IA nr.3, cu dr diana cocei la giuly, inseminarea am facut-o in z15, desi sufletul meu era speriat , glera cervic am avut-o foarte abundenta in z14,iar in z15 nimic, nici urma de glera ( asemanatoase albusului de ou) am crezutr ca am ovulat ,d-na cocei a fost la un congres si nu era in tara in z14, si asa am facut IA in z15.
La eco am avut un endometru de 13, si 2 foliculi 23 si respectiv 21cm, pregnilul mi l-a facut inainte cu 1 ora de inseminare, si am plecat acasa frumos dupa ce am asteptat 6 ora pe holurile spitalului, si nu m-a lasat pe masa dupa IA decat 3 min , pt ca erau punctii de facut pt vitro si le trebuia masa, am stat in schimb in masina 2 ora cuminte pe drum pana acasa pe bancheta din spate.
Sotul meu are oligoteratoastenospermie..la inseminarile din urma de anul trecut spermogramele erau sub 1 mil sp/ml, anul asta dupa potent-power si napraznic am ajuns la 14mil....la aceasta ultima insemin cocei nu mi-a mai spus nimic, nici cum a iesit analiza sotului nimic, decat succes si un zambet, am plecat cu sufletul destul de mahnit dar poate da d-zeu sa fie cu ochisori pana la urma.
Dupa IA toata sap m-au intepat ovarele , zilnic isi faceau simtita prezenta, si uneori pe seara dureri de burtica ca atunci cadn iti vine cm....mi-am pus seara ultrogestan cate 2, si a fost mai bine, si de 5 ziel ma dor sanii.Va pup dulce si va multumesc din suflet pt tot.
Go to Top of Page

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada29 spune:

Buna dimineata fetelor,

Inna,imi doresc f mult sa reusesti si tu si toate fetele care recurg la inseminare,am prinde mai mult curaj.

Din pacate inseminarile in Romania sunt mai mult superficiale decat artificiale,se fac in functie de programul medicului si nu de ovulatie.Nu generalizez dar monitorizarile lasa de dorit.

Va doresc sa aveti multa bafta,sa aveti parte de minuni in viata voastra!

Inna,asteptam un b-hcg bun!Doamne-ajuta!

Ada

Mergi la inceput