INSEMINARE (27)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liana.berbec spune:

Intrebarea mea nu are legatura cu inseminarea. Dar m-am gandit ca poate totusi ma puteti ajuta.
Poate cineva sa-mi spuna cat costa o laparoscopie la CFR2 cu Dr. Mihalache Florina?

Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casamihaela spune:

Jubica,Florela30,Iaura imi pare rau sa aud numai vesti proaste si eu sant in aceias categorie ca si voi adica au venit si sau si dus rusi. pacat ca mi-ar fi placut ca macar una dintre noi sa reuseasca sa ne dea sperante celorlante.
eu momentan nu mai pot sa fac nimic luna asta ca e dr mea in concediu de abia in august mai ma duc.
ce ziceti sa ii propun sa ma trimeata la laparoscopie si dupa aia sa mai fac inseminari?
voi ati facut laparoscopie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Buna fetelor,

Nu stiu cate isi mai amintesc de mine si nici nu conteaza, cert este ca dupa 2 IA(din care una dubla) + histeroscopie (finalizata in cele din urma) ma indrept spre IA 3.
Am insa o nedumerire si poate ma ajutati voi: am primit urmatoarea schema de stimulare: clomifen 2 cp/zi incepand cu ziua 4 timp de 5 zile iar in ziua 8 puregon 100. Nu stiu cum sa procedez cu ziua 8 cand se suprapun medicamentele: sa le iau dimineata clomifen si seara sa-mi fac injectia cu puregon sau sa iau totul dimineata; trebuie decalate sau nu?
Sunt in ceata si tare as avea nevoie de ajutorul vostru.

va pup,
gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaoradea spune:

Bubulinanico79 Eu am facut exact acelasi tratament ca si tine, cu menopur 2 fiole tot a 2-a zi, exceptand pregnylul, care la mine a fost inlocuit de Ovitrelle. A fost prima IA, cu succes total, ca astept o printesa, dupa aproape trei ani de incercari. Iti doresc din tot sufletul acelasi lucru!

24+ cu
http://community.webshots.com/user/ancaoradea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamy spune:

ancaoradea
o sarcina usoara si un bebe sanatos
imi spui te rog a cata IA reusita este la tine,eu am facut 2 la cluj nereusite cu o stimulare destul de usoara 1 tableta closty\zi ,ziua a 5-9 si pregnyl.la tine de ce ti-a dat alceva in loc de pregnyl,e mai bun?se gaseste la noi?
fetelor acum as vrea sa incep o noua stimulare 2 tablete closty\zi, dar problema este ca plec la mare si ma aflu in perioada ovulatiei tocmai pe litoral si am vrut sa ma programez la IA in constanta dar mi se pare ca acolo singurii medici care fac IA sant DR. LUTESCU (SOT-SOTIE),am sunat la cabinet sa ma programez si mi-a zis sa ma duc la eco cam tot asa cum mergeam si la cluj.pe cuvant ca nu mai inteleg nimic,am intrebat z 11,z 12 si mi-a zis cam asa,total lipsa de comunicare,nu mai zic de preturi o simpla eco 100 ron si o IA 400.am zis ca vreau sa vb cu unul din ei cand revin la cabinet,sant plecati in concediu si mi-a zis ca nu pot si ca nu are rost.sa ma programez doar atat.
nu stiu ce sa fac?sa ma stresez in concediu,sau sa astept sa se intample minunea de la sine?
stie cineva din constanta unde se mai fac inseminari sau are cineva nr de telefon al dr Lutescu,poate reusesc sa vb cu ea.
multumesc fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Buna dimineata fetele,
anamy si eu sunt in aceeasi situatie ca tine.Am facut luna trecuta o IA nereusita ,iar luna asta la ovulatie voi fi la mare.......insa eu nu am mai inceput stimulari tinand cont ca voi fi plecata.
Raspunsul meu este "nu te stresa in concediu",mai bine bucura-te de tot ce va fi acolo iar dupa CO incepem iarasi.
Si eu am facut IA tot la Cluj.Tu cu cine ai facu-o si in ce zi ......poate ne-am intalnit pe acolo.

Pupici si CO placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinanico79 spune:

ancaoradea multumesc de incurajari. Nici nu indraznesc sa sper dar in schimb am mare incredere in medicul meu. Nu stiu insa cand voi incepe tratamentul pt ca deocamdate menstruatia mea isi cam face de cap. E cam in intarziere si ne cam strica planurile de concediu. trebuia sa plecam pe 20 iulie...dupa inseminare sa ne relaxam total...si ciuciu.

Am facut luna trecuta un tratament cu androcur si cred ca din cauza lui imi intarzie. Nu stiu ce sa fac..

Felicitari pt burtica si sa fiti sanatoase si frumoase si destepte si ce mai vreti voi

nico
http://tt.lilypie.com/57OKp2.png
asteptam bebe din februarie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Buna dimineata dragelor,

Unde-ati disparut cu toatele?Oare am ramas singura pe aici si voi va odihniti si va relaxati in concedii? Nu-i drept, vreau si eu....


gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florela30 spune:

gianina, nu esti singura. sunt si eu pe aici, dar mai mult cu cititul decat cu scrisul. eu am luat o bine meritata pauza de la stimulari, dar nu reusesc sa ma detasez prea mult de gandurile ptr bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

Buna fetelor,

Intrasem in panica pentru ca nu mai gaseam subiectul, de unde trag concluzia ca toata lumea aluat o pauza si se relaxeaza, nu?

Eu ar fi trebuit sa fac inca o IA luna pe 31 probabil insa din lipsa de doctori (concediile - de ) voi face doar stimulare si monitorizare urmand sa prestam artistic acasa. Asta este, ce pot sa fac...



gianina

Mergi la inceput