Recomandare gradinita particulara- sector 4

Recomandare gradinita particulara- sector 4 | Autor: dianima

Link direct la acest mesaj

Dragele mele,

Ca si voi, sunt o mama preocupata sa-i ofere copilului un mediu prietenos, in care sa se simta in siguranta si sa se dezvolte armonios.
Va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra cu aceste gradinite din sectorul 4: Children's Academy, Elite, Prikindel- engleza, Prikindel- germana, Ursuletul de plus, Prichindel) si, eventual, sa-mi dati o recomandare pentru ca sa ne decidem mai usor.

Va multumesc mult si astept sugestiile voastre,

Diana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

quote:
Initial creeata de dianima

Dragele mele,

Ca si voi, sunt o mama preocupata sa-i ofere copilului un mediu prietenos, in care sa se simta in siguranta si sa se dezvolte armonios.
Va rog sa-mi impartasiti din experienta voastra cu aceste gradinite din sectorul 4: Children's Academy, Elite, Prikindel- engleza, Prikindel- germana, Ursuletul de plus, Prichindel) si, eventual, sa-mi dati o recomandare pentru ca sa ne decidem mai usor.

Va multumesc mult si astept sugestiile voastre,

Diana



De Casa fericirii ai auzit?


http://www.casafericirii.ro/

Eu nu am avut banii sa duc copilul la "particulara", dar e ok si asa.
Gradinita asupra careia ti-am atras atentia are si sitem de urmarire live a copilului la gradi am inteles...pe internet , evident!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Noi suntem la Adiwelt, pe str. Elena Cuza, in spatele blocului loto de la Sincai. Invata germana, dar are doar program scurt, de la 8,30 la 13,00.

Ursuletul de plus nu mi-a placut (am vizitat-o in urma cu doi ani), era un aer "greu" in incaperi, nepotrivit pentru copii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianima spune:

Va multumesc pentru sugestiile transmise!!
Casa fericirii nu era in lista mea, pentru ca n-am gasit-o printre gradinitele acreditate- am citit ca a fost infiintata in 2008 de Adriana Bahmuteanu :) poate voi trece peste anumite prejudecati si o voi vizita si pe aceasta..
Despre Adiwelt am citit pe forum niste comentarii pozitive din 2005 si vad ca a ramas la fel de apreciata- din pacate, are numai program scurt..

Cele bune,

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuisaC spune:

Ce spuneti despre Gradinita Gargarita? Am inteles ca are program lung?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Buna.
Eu am baietelul deja in al treilea an la gradinita "sapte ani"; este pe lamga Grand Arena.
Nu am de ce sa ma plang de gradinita; e totul ok mai ales ca au bucatarie proprie, iar mancarea se face dimineata pentru masa de pranz,
Eu personal ti-o recomand cu incredere;
Daca ai nevoie de clarificari suplimentare iti raspund cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomdin spune:

Eu recomand cu caldura Gradinita Kogaion, din Parcul Tineretului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

De Ce? pretul la program scurt este EXAGERAT de mare fata de altele din aceeasi zona!


Everything is hard before becoming easy...[/size=1]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bulinuta27 spune:

tomdin vad ca ii faci reclama peste tot...hmmm ciudat

bulinuta mamica de bulinel dragutel

Poze noi


www.onetruemedia.com/shared?p=1ad6bcc6cb70cbb27cf08c&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">minune mica

Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana1968 spune:

Buna,
Ma ba si eu in seama putin. M-am uitat pe site-ul radinitei Koaion si mi se par preturile exaerate: 1370 pt proram lun!! Baietelul meu mere la o radi particualara din sect. 4 cu 1050 proram lun si enleza in fiecare zi plus activitatile de plimbare (teatru, circ etc) in pret.
In plus locul unde este amplasat nu ma avantajeaza intrucat pana in parc nu se poate mere decat cu masina particulara, pe jos(si e destul pt un copilas mai ales iarna) sau cu bus-ul lor (alti bani alta distractie).


Mergi la inceput