Dilema mare: Happy Planet kids sau Happy Univers

Dilema mare: Happy Planet kids sau Happy Univers | Autor: madelaine77

Link direct la acest mesaj

Din toamna vreau sa imi duc si eu baietelul la gradi si nu sunt hotarata la care. Oscilez intre Happy Planet Kids si Happy Univers din Cotroceni. Le-am vizitat pe amandoua si au si plusuri si minusuri,asa ca sunt indecisa. Daca exista parinti care au sau au avut copiii la una din aceste gradinite poate ma ajuta si pe mine cu un sfat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nikolaki spune:

Nu cunosc happy univers dar iti pot spune despre cealalta.Prietena mea a avut fetita Happy Planet Kids si a fost foarte multumita si ca drept dovada a cum merge la scoala happy Planet kids.Este o gradinita foarte bine organizata au un sistem de lucru foarte bine pus la punct, ca or mai fi si lucruri care nu sunt perfecte gradinita perfectA nu ai sa gasesti.Iti urez succes


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rotty spune:

Buna,
Baietelul meu are 4 ani si este in grupa mijlocie la Happy Planet Kids. Am inceput gradinita in martie anul trecut. Eu sunt foarte multumita de gradi si de miss, de mancarica, de ceea ce a invatat. Sunt si aspecte care m-au deranjat cand era la gruupa mica (gen: nu stateau in dreptul camerei web, am avut sentimentul ca uneori nu a mancat de loc sau nuu a dormit foarte bine), dar s-au rezolvat pe masura ce a crescut si inamicul si a devenit mai sigur pe el, mai comunicativ, atat cu cei de la gradi cat si cu noi.
Ca la orice gradi, cred, depinde la ce educatoare (miss) nimeresti. Sunt unele cu talent, altele... mai putin.
Un atu ar fi ca este printre putinele gradi din Bucuresti acreditate (asta daca te intereseaza).
Eu n-am vazut Happy univers, comparatia pe care am facut-o cand am ales a fost intre Planet Kids, Ada Kindergarten, Olga G. si Voinicel.
Mult succes sa faci cea mai buna alegere pentru puiul tau.
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Va multumesc din suflet pentru raspunsuri.

Rotty, ii ajuta sa merga la toaleta? Copilasul meu face la olita , dar nu ne descurcam cu stersul al fundulet.
Intreb asta pentru ca in timpul cand vizitam eu gradinita Happy Planet Kids, am vazut un pui 'uitat' la toaleta....sper ca era ceva izolat si ca de fapt merg insotiti de cineva care ii mai si ajuta sa se imbrace la loc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rotty spune:

Pai, dupa cum ti-am spus mai sus. Depinde de miss. Unele sunt mai atente cu puiutii, altele mai putin.

Mai depinde si de varsta puiutului tau. Daca se aproprie de 3 ani, o sa invete mult mai repede sa se descurce singur. Eu am avut surpriza ca al meu sa-mi spuna ca acum e mare si se poate descurca si singur, cum se descurca la gradi.

De asemenea, am schimbat nitel garderoba baietelului meu, in sensul in care i-am cumparat pantaloni cu elastic in talie, nu blugi cu capse sau alte modalitati de inchidere mai greu de desfacut. Dupa miscarea asta, am observat ca si acasa nu ne mai solicita ajutorul.

Daca mai alte intrebari, iti raspund cu placere.
Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana maria spune:

Vezi ca au mai fost subiecte despre Happy Planet, chiar de curand. Eu nu am avut o experienta pozitiva, in sensul ca fi-miu nu s-a adaptat. Dar a mers doar 2 zile si nu pot sa trag o concluzie fundamentata. Cert e ca am aflat ca educatoarea lui de care nu i-a placut deloc a plecat la foarte scurta vreme de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

http://forum.desprecopii.com/forum//topic.asp?TOPIC_ID=120201

Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://www.kodakgallery.com/I.jsp?c=akcecxh.f5u0t6d&x=0&y=nr5bn

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.seek-on.com/ro

Despre Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri. Am optat pentru Happy Univers din mai multe motive printre care faptul ca este la 5 minute de biroul meu si la alte 5 de casa.
Alt aspect care a contat a fost faptul ca este deschisa si pe timpul verii.
De asemenea, cel putin la prima vedere..., atat educatoarea cat si directoarea mi s-au parut ok.

Pupici .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Bravo, sa va fie bine si sa ne dai de stire cum merg lucrurile dc ai timp! Cati ani are baietelul?

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

kikineata, saru'mana de urare...
Juniroul meu are 3 ani si 7 luni si va merge la grupa mijlocie.
Sigur ca va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Madelaine, cume ati inceput gradi?
Si dc mai sunt mamici cu puii la grupa mini la Happy Univers m-ar interesa cum le merge. As vrea s-o dau si eu pe Garga la 1 an si 10 luni oare mi-o primesc??

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput