Copii din 1995-1998(20)

Copii din 1995-1998(20) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj


EDITIE DE PRIMAVARA!



Poftiti la povesti copilaresti...inca!!!

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19)

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Dedi - 11 Oct 1995 - mami -MQQM
Andrei - 2 decembrie 1995 mami Andacos
Elliot-11 ian.1996; Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Andrei-26 oct.1996 mami val2u2na
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s
Andrei-30 oct. 1995, Ana-13 nov. 1997 mami agho
Robert-20 mai 1997 mami Gabi_K
Elena Laura-24 mai 1997 mami aurora56
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Ana-29 iulie 1998 mami isabela
Dominik-29 oct. 1998 mami Mihaela
Roberto-28 iunie 1999 mami ricea



vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Seara buna!
Wow, noi ne ascundem in case de frig...brrrr, la noi au fost azi 7 grade, innorat...dar ne-am incalzit plantand capsuni, Ovi a tuns iarba(in premiera pentru el!) eu mi-am facut un rondou de flori din rasadurile pe care le-am crescut 2 saptamani in geam la bucatarie. Sper sa nu le fie frig saracutzele...am pus si cateva poze.
Au inceput sa iasa floricelele pe care le-a semanat Diana saptamana trecuta, era tare bucuroasa! Si mai avem un liliac care asteapta sa fie eliberat locul de onoare(sunt niste tufe pe care vrem sa le scoatem).
Cica pe maine vor fi 9 grade, se incalzeste, nu?

Diana n-a mai facut problema, am zis ca am sa i-o dau si apoi am uitat. Dar vad ca ccc copiii au stiut sa o faca. Nici nu prea avea chef azi dimineata cand i-am zis, acum n-o mai conturb...
A luat locul 10 la concurs ieri, a venit incantata acasa ca au terminat cursa, cica asta e cel mai greu . Asa ca au avut o participare merituoasa!
A reusit sa vina si cu un semn frumos pe partea dorsala, a alunecat in alergare coborand un deal si erau pietre, are acum un medalion albastru-mov care va trece pe rand in verde si galben si ca sunpliment o julitura langa. Dar noi sa fim sanatosi! Vad ca saptamana asta a fost a loviturilor si juliturilor...

Mara, sa-i exemplific Dianei cu un bitter cu lamaie?
Acum am intrebat-o si stie! Amar e medicamentul si acra e lamaia.

agho, in we asta am petrecut acasa. Adica azi...ca ieri am fost prin oras...la pizza, la inghetata, la joaca si apoi am venit acasa. Azi am avut bonus un gratar in curte. De obicei in we imi place sa nu gatesc, atunci putem si noi iesi si papa in oras, putem face papa rapid acasa...atunci cand se poate.
Da, curatenia am terminat-o vineri, am fost harnicutza .
Ma bucur ca mai "degreveaza" materia in Ro, poate vor putea copiii respira mai mult...

Va doresc o saptamana frumoasa!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Agho, ca sa vezi ce licee sunt cotate mai bine
uite aici. dai clic pe Bucuresti, apoi Specializari ordonate dupa ultima medie(media afisata este ultima medie cu care s-a intrat).

Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Agho, unde-ai gasit rezultatele de la Cangur?

Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

aici ,www.cangurul.ro/Cangurul%20matematic/regulament_mate.php " target="_blank">http://www.cangurul.ro/Cangurul%20matematic/regulament_mate.php ,Miha



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut fetelor,

Am revenit si noi in Timisoara duminica dimineata...dupa doua drumuri lungi si obositoare si mers cu chefereul lu' peste prajit care a imbunatatit conditiile de drum,adevarat,insa inconfortabil...dar am mers cu bine.
Alex a castigat mentiune la concurs,cu 120 de puncte din 140 posibile(parte de compozitie literara l-a depunctat).La matematica a primit 40 de puncte din 40 posibile,la partea de gramatica a facut punctaj maxim,la partea de compozitie....ciu-ciu.Alex e sub nielul marii la compuneri,nu le are deloc cu imaginatia si adjectivele intrun text....asa ca compunerile lui sunt seci si fara floricele artistice literare.Subiectul literar a fost sa faca o compunere cu urmatoarele cuvinte:corabie,munte,nor,capra si inorog.Asa ca trebuie imaginatie multa.
Deci,revin,mentiune,diploma de participare,diploma de mentiune si premiu 50 roni.
Nu am acum foaia cu subiectele,am trimis-o la profa de mate,dar cand o am voi posta subiectele.
Saptamana asta urmeaza si barajul la Cangur,asa ca am sa bag si eu un ochi la linkul ala postat.
Cam asta.Deocamdata va pup cu drag si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Mhldvrc, multumesc frumos!
Deja ti-a raspuns Flower referitor la Cangur.

Mihaela, vazut poze, rond, lamai...Brrr! Chiar ca-i frig la voi. Noi am trecut la tzinute de vara. Diana s-a descurcat f bn la orientare. Alta experienta frumoasa pt. ea! Si eu duminica dupa-amiaza- " dolce farniente" acasa. Uite, alte floricele pt. plantat!

Ana68, felicitari lui Alex pt. mentiune la concurs, cat si pt. rezult. de la Cangur.
Eu zic ca e f bn pt. Alex. Nici And. nu-i talentat la compuneri, asa ca inteleg perfect ce spui referitor la faptul ca e "sub niv. marii".

O zi buna, tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Multumesc! Din pacate nu stiu de ce nu ma lasa, nu pot vedea nimic. Uff, NET-ul asta. Eram curioasa sa vad ce-a facut Mihai, am sa merg la scoala, ca-n baza lui......
Fetelor, sa nu va suparati, dar eu prefer vremea de la Mihaela de-acasa. Este insuportabila caldura asta, si-i numai inceputul .
Nu dati !

Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)

mhldvrc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

poze proaspete
povestesc mai multe mai tarziu

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ziua buna fete dragi!

Ana-Maria muuulte felicitari lui Alex! Ce mai, e matematician baiatu'...nu ca nu ar fi compatibile stiintele exacte cu cele artistice, ca doar avem un exemplu intre matematicienii romani care e si poet(Dan Barbilian daca nu ma inseala memoria).
Tu cum te-ai distrat la Galati? Te-ai intalnit cu Liliana si cu fetita ei? Te-ai simtit bine?

Mihaela, nici eu nu ma plang de clima de aici, azi spre ex. e soare, nu e cald dar e bine. Caldurile le-am urat mereu, mereu aveam impresia ca nu am aer, ca lesin, iar anul trecut cand deja stiam ca venim in Suedia, am prins vara aceea ingrozitoare, acasa fara aer conditionat, la serviciu doar un aparat pentru 2 birouri si un sef care facea inspectie si ne facea observatie ca e suficient sa deschidem geamurile...mda, in care dupa ora 14 batea soarele si nu stiam cum sa ne mai camuflam...ce mai, a fost groaznic. Uneori simteam ca nu mai pot gandi de caldura...
Cand ma gandesc ca mergem in Ro in perioada caniculara, ma ia cu groaza...macar sunt numai 3 saptamani...
Tin minte anul trecut mai scriau fete de aici din Suedia pe un subiect...se plangeau de 20-25 de grade, de ploi...iar in Ro erau zilnic peste 40 de grade...si numai soare...

agho, si aici lumea e la tinuta de vara . La ei cum e soare, cum sunt in tricouri...chiar si la 8-10 grade. Asta e vara ...ei nu chiar, ca au si temperaturi pana la 30 de grade, dar mai rar...si atunci e canicula.
N-am sa uit un episod dintr-un concediu la mare, la Mamaia. Acum 3 ani am fost o saptamana, pentru Silvia...ca noi am zburat apoi in SUA si ea a ramas acasa. Am prins o vreme destul de urata, primele 2 zile a fost furtuna si rece, vreo 16-18 grade. Frig pentru noi, eram in pulovere si geci, intr-un parculetz la joaca. Alaturi o familie cu 3 copii, foarte subtire imbacati: fustite, tricouri si fara ciorapi, in picioarele goale in sandale...i-am auzit apoi vorbind si cum inca nu deaosebeam limbile nordice intre ele, ne-am dat seama doar ca vorbesc una din ele. Normal ca am ramas uimiti, dar dupa ce am venit aici am inteles...i-am vazut acum cum sunt imbracati la temperaturile astea. Dar mereu ne amintim cu Ovi de cat am fost atunci de surprinsi...acu' si fetele noastre umbla asa...

Andra, cum a fost la petrecere? Ce a ales Eddy?

Sanca, ai fost la meci?

Sambata am facut cateva poze cu primavara de pe la noi...Diana lipseste, se resimtea dupa concurs si lovitura


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Andra, vazut pozici si film. Localul super, mi-a placut mult cum era aranjat. Se pare ca ati petrecut fain! Iar tu arati nemaipomenit! Mi-a placut culoarea parului .


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput