Copii din 1995-1998(20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Agho,multumesc frumos!Ma bucur ca intelegi ce vreau sa zic cu nivelul ala si talentul....pentru mine este foarte importanta mentiunea asta si pentru Alex la fel.Nu atat mentiunea in sine,ci faptul ca Alex a participat acolo si ca a putut face fata testului,ma simt foarte mandra de el...pentru cat se descurca el la compuneri si alte povestiri...rezultatul obtinut ,pentru mine,este mai mult decat foarte bun...
Miha,sar'na...dap,e matematician...Imi povestea ieri,profa lui de mate,la telefon ca si ea a avut probleme cu romana,mari probleme....si dupa ce a devenit profesoara de matematica a dus la editura si a scos un volum de versuri,compuse de ea.Am ramas masca si am intrebat-o tampa:"dvs. ati compus poezii?" si mi-a zis ca da si ca o sa-i daruiasca lui Alex,drept cadou pentru rezultatul de la Galati,o carte cu versurile scrise de ea...Asa ca,cine stie?,poate peste ani Alex o sa devina romancier...mai sti?Hehehehehehhehhe....La Galati m-am intalnit cu Liliana si cu Andra.M-au asteptat la gara ea cu sotul ei,ne-au dus la hotel,iar a doua zi a venit Liliana cu fetita ei Andra(o dulceata de fata,roza toata...evident,tare isteata si scumpa)si am mers si am vizitat gradina botanica,acvariu si apoi am mers la o pizza...ne-am simtit foarte bine,cel putin noi,eu cu Alex...foarte bine.Liliana e o gazda excelenta...O sa pun poze in album,sa vedeti si voi...
Andra...vai ce copilasi frumosi ai!Si ce bine arati!Mi s-au lipit ochii de ecran uitandu-ma la Robert,cat e de inalt si de dezvoltat...e cat tine de inalt...frumos flacaias!Mariuca e roza si ea,am vazut.....o dulceata de papusica de fata!Iar sarbatoritul?!Ce sa mai zic?No commnet!E total,frumos si ingamfat nevoie mare...mai ales cand a luat el mobilul si banuti de pe tava...Bravo,mamico,de asa copilasi frumosi!sa fiti sanatosi!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Mah,numa' copii destepti si frumosi pe subiectul asta ! Sa-ti traiasca printzul Andra ,o minune de flacau ai !Am vazut c-a ales tf si bani?? Felicitari Ana ,io chiar iti urez sa-ti tot cheltui banii pe deplasari de-astea si zi merci ca aveti asa o profa care chiar se implica .Sunt f prinsa dar n-am rezistat sa nu intru ...un pic .Sper sa ma degrevez ...mai incolo



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Multumesc Mara...sa fim sanatosi si sa fie cum spui tu...

Iata cateva poze ...



Galati,Plus si minus poezie,2008



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Ano ,si "sunteti in carti" si la cangur Bravo !!!



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Fetelor,draga de Liliana a facut sapaturi si iaca mi-a trimis subiectele.Daca va intereseaza...iaca:



www.mategl.com/Calude%20pentru%20site%202007%20PDF/Subiecte%20etapa%20finala%20Plus%20Minus%20Poezie.pdf" target="_blank">Subiecte "Plus si minus poezie 2008"


Mara,!!!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria nu se vad pozele de la Galati .

Andra, ca o capcauna ce sunt, te-am laudat numai pe tine...dar copiii stii ca sunt speciali. Iar sarbatoritul e tare scump! Sa va traiasca cu totii sanatosi si voiosi!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Andra, frumos la motz. Ce a ales Eduard, tel mobil? Altceva?
Frumosi baietii, si pustoaica ta, micuta si dulcica. Are ochii de parca e pusa pe nazbatii tot timpul.

Ana felicitari lui Alex. Bravo lui ca e baiat istet. Te-ai sacrificat timpul / energia / banii, dar sa stii ca dupa opinia mea, merita. Sa stii ca la varsta asta, e mare lucru sa fii sigur pe tine si stii ca nu sant limite la ce poti face.
Am incercat sa vad pozele de la Galati, dar cica erau prea multi la vizionarea paginei:
We're sorry...
...due to a high volume of page requests, this Webshots page is not available right now

MqqM, da ai avut dreptate, reclama e la locul ei...
Noi, nu sarbatorim pe coana mare... NU.... La noi o sa fie long week-end intr-o saptamana - pe 26 mai - de Memorial Day. Noi doar ne amintim de ea...
Cu ce ocazie ai fost la quebecoshi?

Mara, o sa-i zic lui E, ca pb a fost rezolvata si de copil in cls IV.
Nu stiu cum e baiatul asta, dar cum da de greu, le lasa balta pe toate, si pleaca sa joace tontoroiu.

Mihaela, ce frumos la voi e primavara. Floricele peste tot.
Bravo Dianei ca a luat locul 10 din prima... La anu, iese pe primele 3 locuri, ca doar o sa aibe experienta.
Elliot a mers la meciuri sambata, in frumosul si canicularul El Cajon. Au castigat primul meci, si 2 ore mai tarziu a avut semi-finala, pe care au pierdut-o glorios. Asa ca nu am mai apucat sa merg la finala duminica.

Mihaela sa ne zici ce ai facut la scoala. Vad ca si Mihai al tau e la fel de vorbaret ca si Elliot al meu.

Agho, eu deaba anul acesta am dat de pb asta de matematica, sotul ma mai testeaza din cand in cand... sa nu-mi amorteasca creierul de tot.

Alma unde ai disparut?????

Noua ne-au decedat pestii amandoi week end-ul asta. Nu prea am fost afectata, ca erau in departamentul sotului si a baietilor. Au vrut sa aibe femela Beta si mascul Beta, sa faca ei milioane de alti pesti Beta, asa ca eu am zis de la inceput ca nu-mi iau raspunderea, si ca daca vor crescatorie, sa se ocupe ei de ea. Au decedat dupa un an jumate, si nu s-au reprodus. Matei a fost foarte afectat. Intai suparat rau pe mine ca nu i-am zis ca a murit Cloey. Ieri cand ne-am intors acasa, era si Jack cu burta-n sus.... Asa ca lui i-am facut procesiune la toaleta, am zis cateva cuvinte, iar Matei a facut onoarea, si a tras apa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti fetelor,

Nu stiu zau care a fost treaba cu pozele,dar toata lumea mi-a zis asa...incercati in semnatura,e album nou si are numele cu Galati...altfel nu stiu sa zic.
Nu stiu daca ati putut vedea subiectele...

Anca,multumesc!Asa e,ai dreptate...Treaba cu pestisorii am patit-o si eu in copilarie si am cam suferit...iti dai seama...daca nu am uitat nici acum in prag de 40 de ani!

Pusi.Mai vorbim.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Ziua buna ,fetelor !

Am fost cam expeditiva in ultima vrema dar am avut un program f strans .Sper sa ma mai degrevez ...

Miha ,sa vezi ce-o sa ne mai faci tu pofta cu capsunile cand or rodi ... mai ales ca-s productie proprie ...am avut si eu in curte ...
Diana a obtinut un bun loc pt prima participare ,sa vezi la anul ,si apoi au stat in aer liber ,au facut ceva interesant si util plus ca si-a facut prieteni si a socializat
Cu bitteru' cu lamaie mai las-o fro cativa anisori ,deocamdata ne sacrificam noi ...Vazut gazuta mica printre floricele ,cu inghetata ,prezentandu-si fustita cea rosie
Neste grade iti mai trimit eu ca-n we au fo' in jur de 30.Am fost la Lepsa dupa cum v-am spus ,am zacut pe un sezlong si-am ascultat iarba cum creste ,am mancat ,am baut ,iar la intoarcere am poposit la un concert unde l-am ascultat pe Tudor Gheorghe http://www.youtube.com/watch?v=IEL5RoD_xZc&feature=related ,http://www.youtube.com/watch?v=RPe3w37DaYU&feature=related

Ano,sper ca n-o sa-mi spui ca n-ai stat la festivitatea de premiere de duminica
Voila http://www.studiob.ro/news.php?item.2097,http://www.presaonline.com/stire/poezia-i-a-desemnat-pe-cei-talentati,267569.html
Erau infloriti trandafirii in gradina botanica ???

Sanca ,eram sigura ca asa o sa faci ,de-acu nici nu-ti mai spun ,terorizezi saracu copil . Mama Corei ,il tot da pe TB de exemplu ,de cred c-a ajuns sa-l urasca sarmana copila .Probl respectiva a circulat si la noi ,printre colegi ,pe net

Andra ,asteptam amanunte ...




The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Mara draga,nu am stat la nici o festivitate,nici la deschidere,nici la inchidere,nici la premiere....pur si simplu ne-am vazut de ale noastre...si din Galati am plecat sambata seara si am ajuns la Timisoara duminica dimineata.Diplomele le va primi Alex de la profesorul insotitor.

Edit:trandafirii nu erau infloriti...ici-colo 2-3 mai grabiti dadusera in floare.In schimb irisii erau o splendoare....

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput