Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 4

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 4 | Autor: sufletistele

Link direct la acest mesaj

Acest subiect este dedicat celor carora intr-o clipa viata li s-a schimbat ptr. totdeauna, momentul in care ati devenit MAME DE INGERI!

Va astept aici sa vorbim despre ce vreti voi: bebei in burtici, sa facem galerii de nasteri, sa vorbim despre teste,galerii de speriere a stiti voi cui, lupta contra infertilitatii,galerii la FIV, despre bebelusii nostrii,despre noi, mame de ingeri!

Cu drag, Pepsi.



Lume, luume, se supune la vot liber exprimat, cu DAsau NU, urmatoarea intrebare-intrebatoare :

DORITI CA PE LISTA, SA FIE TRECUTI SI INGERASII?


Cap. 1,2,3




album foto
va invitam sa puneti poze cu minunile ca sint in burta sau nu!


GRAVIDUTE


c.myry -DN 02-02-1975 de Sara Denisa, DPN 25.05.2008
danangie - D.N 08.02.1977 de Alessio Michele, DPN 21.06.2008
monysorescu-D.N.05-02-1981 de Razvan Mihai, DPN 18.07.2008

blueeyes2003- DN 28.09.1978 de ,DPN 15.08.2008
musettepink de David DPN - 16.09.2008
alinushca - D.N 26.12.1982 de , DPN - 22.10.2008
mav de , DPN - 04.11.2008 si de Sebi (04.02.2004)
maryb de


ASPIRANTE

Liana30 - D.N 27.09.1973 - incercata indelung si intermitent de Grasu'

irinabobe - D.N 07.01.1978

IreneCAM - D.N 26.09.1978 - dosar de adoptie in lucru

mcrissa - D.N 30.03.1979 - incercari din noiembrie 2004

L5845 - D.N 11.03.1975 - incercari de aproape 8 ani

marynik - incercari de 10 luni
miha74 -D.N. 21/10/1974 - de Laura Ioana (30.09.1997) si dosar de adoptie in lucru
miruna22 - D.N 22.01.1981 - in pauza de pentru 3 luni


MAMICI


Pepsi - D.N 20.11.1974 de Dominic (17.05.2004) si David (22.06.2007)
cristina26 -D.N 11.04.1977 de Ingrid Ecaterina (02.04.2007)
vivela de David (02.09.2007)
jojo_miha de Theodora Ioana (29.09.2007)
slimatei de Stefania (22.12.2007)
Laura Ioana DN 08.01.1976de Thea Maria (03.01.2008)
Teo2rina - D.N 08.10.1981 de Mihnea Adrian (14.02.2008)

remaliss - D.N 01.07.1974 de Rebeca Iulia (01.04.2008)
kitzy de Diana (24.04.2008)

Cristy74 -DN 31.01.1974 de Eva Maria (05.05.2008)

Irda de Daria(13.07.2005)si de Antonia Gabriela (23.05.2008)


CINE SE VREA PE LISTA,SA RIDICE FRUMUSEL MANUTA SUS SI SE REZOLVA !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:


Mirelus sunt sigura ca si baietelul tau va avea oki f frumosi! M-am recuperate bine (daca nu pun la socoteala carpeala numita cezariana) am inceput deja sa merg la erobic (de cand avea Thea 3 luni), de acum vreau sa fac si ceva impachetari sau electrostimulare. Ce putin mai ai sit u pana sat ii puiul in brateee! Abia astept povestea nasterii si pozeee!
Cristy felicitari! Sa-ti traiasca micuta Eva Maria sis a creasca mare si frumoasa si sanatoasa!
Oooff, Dana, ce vise mai ai sit u! Nu te nelinisti, sunt hormonii de vina + starea emotionala pe care ti-a creat-o locul ala in care ai suferit atat Felicitari pt nepotelul grasunel. SI tu vei avea un bebe sanatos si frumos acusica!
Mav abia acu’ am citit mesajul de la tine, multumesc. Nu il vazusem. Cum te mai simti?
Myry multumim. Acusica ai sa vezi sit u cum e bebe
Digeka bine ai venit in club!
Flavia Thea seamana la oki cu bunica mea, Dumnezeu sa o ierte! Iti tin pumnii sa ai raspunsul pe care-l vrei la interviu, iar sotul sa reuseasca sa-si deschida biroul lui.
Delphinas multumesc mult. Sper sa va dea unda verde si sa reusiti cat mai repede sa aveti un bebe!




Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria
Atat sunt de mare
Botezul minunii Thea Maria
Am 2 luni
Poze noi
Am reusit s a ma intorc pe burtica - filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Dragele mele, eu intru foarte rar pe aici in ultimul timp si iata ce vesti bune gasesc cand intru. N-am rezistat sa nu le felicit pe Michelle si pe Yubi pentru sarcinile lor. Sa aveti parte de sarcini usoare, sa va puteti bucura de ele, si peste aproape 9 luni sa va tineti in brate copilasii sanatosi.

Michelle, ma gandesc ce-o fi in sufletul tau zilele astea de inceput de sarcina. Si imi dau seama ca toata sarcina vei fi probabil stresata indiferent cat ai incerca sa gandesti pozitiv, dar trebuie sa ai incredere in Dumnezeu, El iti va darui o minune sanatoasa, de care sa te bucuri toata viata ta. Te pup cu drag si am sa ma rog pentru bebelusul tau.

Yubi, iarta-ma ca i-am scris mai mult lui Michelle, nu inseamna ca nu ma bucur la fel de mult si pentru bebelusul din burtica ta. Iti doresc sa te bucur de el si sa fii o mamica fericita dupa o sarcina usoara.

Cristy felicitari pentru fetita scumpa! Refacere usoara!

Va pup pe toate, iertati-ma dar nu mai sunt la curent chiar cu tot, insa cand pot mai intru pe la voi sa vad ce mai faceti.


Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Cristy , felicitari pt. printesa c.myry ,inca nu am fost la doctor . Pe 15 mai merg la ecograf si am niste emotii Irinel esti o scumpa. Multumesc pt. urari .Eu sunt bine ,stau mai mult in pat.Mi-am luat concediu medical .Acum au inceput si usoare greturi ,pe care momentan le tratez cu suc de grepfruit ,portocale si lamaie.Un pt. toate fetele.http://bd.lilypie.com/jSXjp3.png5+bebelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Anul acesta, pentru ultima oara, avem sansa sa decidem unde pot merge 2% din impozitul pe care statul ni-l opreste din venituri. Este vorba de a completa un formular f. simplu cu datele personale si datele fundatiei catre care vreti sa mearga banii respectivi, de a atasa o copie dupa fisa fiscala pe anul 2007 primita de la angajator, de a trimite prin posta aceste acte la Directia Financiara de care apartinem
Termenul limita este 15 mai!!!

Mai multe date gasiti pe site-ul
www.doilasuta.ro

Mie, personal, mi se pare demn de atentie proiectul fundatiei Scheherezade care reface sectia de tratare a cancerului la copii de la Spitalul Marie Curie (Budimex):
http://www.doilasutamariecurie.ro/campania.html



Numai bine! O zi usoara tuturor!
14+


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Liana tin pumnii stransi!
Flavia tin pumnii si pt dintosu mic sa fie bine la dr si sa scapi de antibiotice.
Va pup fetelor pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.
Am ajuns intr-un sfirsit si pe la voi.Va pup cu mare drag pe toate.
Liana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LAURA da, stiu ca sunt hormonii astia....si da, stiu ca va fi bine cu bbul meu. Acu' sincer m-am mai linistit. Stau si in casa si ma odihnesc. M-au turbat de tot zilele alea haotice, mereu pe drumuri. Mutlumesc de cuvinte.

YUBI asa sa faci. Sa te odihnesti cat mai mult posibil. Pentru greata multi sfatuiesc ca inainte de a te ridica din pat, dimineata, sa mananci niste bicuiti simpli. Si am citit odata un articol ca laptele in gravidanta poate provoca greata.

IRINA, MEDAMAYA

LIANA abia astept sa intri sane spui ce-ai facut. D-ne ajuta, d-ne ajuta!


Eu sunt mai bine, continuu sa am vise tampite, dar stiu ca e ceva normal. Numai ca ma cam zapacesc. Eu abia astept sa nasc. Acum o o mare dilema ca nu mai stiu unde sa nasc. La spitalul care vroiam pana acum.....nu mai vreau. E o poveste lunga. Acu' tre' sa ma decid.

Aici la mine e frumos, soare, cald si asta imi ridica moralul. Cam atat.

Cam liniste pe aici.....






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

vesti triste, adica f triste ptr mine, azi mi-a zis orl=ul ca micutul trebuie operat la ureche sa-i bage tuburi!mi-am mai revenit din soc, ieri iesise audiograma super bine, aude perfect, si azi bomba, da mai cer o parere!

am citit tot, da nu am energie sa raspund, dar o voi face in weekend, insa vreau sa va multumesc la cele care sinteti alaturi de mine!

cristy, da-mi voie sa te felicit si aici draga mea, sa fiti sanatoase amindoua, bine ai venit pe lume bebe mic si scump

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Flavia, imi pare tare rau. Asta-toamna a facut si Danut o audiograma caci pediatrul a zis ca are fluid in urechea mediana (in mod cronic). Audiograma a iesit binisor, nu perfect da in parametri normali (desi mie de multe ori mi se pare ca DAnut nu aude bine, asta dinainte de a ne trimite pediatrul la testul asta de auz) dar ca sa mai revenim poate intr-o iarna, daca tot ni se mai pare ca nu aude bine, ca iarna, fiind sezonul gripelor, au si problemele cele mai mari cu auzul, cei care sunt predispusi. Pediatrul ne-a trimis la testul ala ca a zis ca trebuie drenat lichidul din ureche dar numai in cazul cand afecteaza auzul. Pentru ca testul n-a fost rau, nici nu s-a mai pus problema de pus tubulete. Eu atunci citisem cate ceva pe internet sa stiu la ce ma pot astepta. Inteleg ca la voi se pune problema datorita otitelor repetate? Te pup. Tu esti o luptatoare si Dumnezeu te va ajuta si pe tine si pe copilasii tai. Ai sa vezi ca o sa fie totul bine. Ai incredere in EL. O imbratisare stransa.

Sa ne rugam pentru ei si sa-i ajutam sa zambeasca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut


Irina, Daniel (28 Mai 2004) si ingerasul Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

Flavia, of,cate tragi si tu, cum te chinui... si micutul... imi pare tare rau, ma gandesc la voi, sper sa fie bine. va trimitem toate gandurile bune si tot optimismul, ma rog pentru micut. poate obti totusi alta parere. te imbratisez si-ti doresc muuulta putere.
Irinel, mamica de baiat Danut.
Dana,ce putin mai ai si-ti vei tine comoara in brate. cred ca trebuie sa incep sa fac repetitie cu majoretele sa fim pregatite cum trebuie.te inteleg ca nu mai ai rabdare, la mine spre sfarsit deja era isterie si panica totala in casa, chiar si sotul cu toate ca el este foarte echilibrat... rabdare, mamico, indata trece timpul.
Gravidutelor, Alinushca, Mav, Irda, ce faceti?
Cmyry, ce putin mai ai, ma antrenez!
Laura, ce minunatie de fata... si cum trece timpul, deja se intoarce singurica. e o viata minunata.
Lau, unde ai fugit? trebuie sa vin cu portavocea sa te strig? Laaaaauuuuu!!!
Mcrissa, te pup, draguto,ce faci, am vrut sa te sun ieri sa vad cum esti, dar nu mai aveam baterie. pana am ajuns acasa,am uitat. te pup aici, insa
Irene,ce faci, draguto? cum stai cu serviciul si cu seful turbat?
Irina, te pup, cum mai esti?
Ninia, te pup si aici
Cristy, cum e viata de mamica?
Kitzy, ce scumpica e printesica... mai vrem poze! cum e noua viata?
Slimatei, ce face junioara? tu esti mai bine?
Mony, Mirelus,Musette, sunteti bine, dragutelor? ce fac bebeii?
Liana,am tinut pumni si io si bebe, ma rog pentru tine.
Miruna,mai e putin si intri in cursa pt bebe, da?
Cristina26,ai o minunatie de fetita, sa te bucuri de ea.
Cristina Ana, ce face voinicul tau?
va pup pe toate dragelor, am terminat apelul de dimineata, zau ca mi-era dor de voi toate. am profitat acum ca bebe a papat si acum se joaca cu manutele si gangureste, mor de dragul lui. ieri ma uitam la el cat de mare s-a facut si jucaus si nu mi-a venit sa cred. deseori ma uit in oglinda cand il tin in brate si ma minunez singura: eu am putut sa fac minunatia asta? traiesc cu fericirea si implinirea in suflet, dar am si nostalgia momentelor ce trec. ma duc sa vad ce poze mai am sa pun, nu stiu ce am mai pus. va anunt cand aveti ce vedea. din pacate sunt facute cu telefonul. pupici tuturor si, inca o data, imbratisari muuuuuuuuulte Flaviei si piticului.



Marina, mamica in de bebe Mihnea-Adrian
www.flickr.com/photos/24464658@N08/?saved=1" target="_blank">Minunatie de bebe(adik POZE)
Bebe,mami si alti copii (adik POZE)
CUNUNIA CIVILA

Mergi la inceput