Scandinavii... se intoarce(2) -fiu'lu'Princeps

Scandinavii... se intoarce(2) -fiu'lu'Princeps | Autor: arboria

Link direct la acest mesaj

(1)

deci e bine cu nato. summit-ul asta are si vreun imn, ceva, poate "maricica" celor de la timpuri noi?



Daca esti Pârâcios

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andrada spune:

Papa, Rayu vi s-a facut de iarba verde?
A

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Andrada" target="_blank">Camera lui Marcu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papadie spune:

Arborika dada. Are un www.youtube.com/watch?v=6v86fovegAA" target="_blank"> potpuriu summitul asta.
Ah, mi-am amintit ce anume m-a iritat la faza cu cainii care se cotaiau in fata la Marriot. Nu cainii, ca vb. aia m-am nascut in tzara mea:) ci iarba aia gen dinte ,pauza, lipsa, gaura. oribilicios peisaj!

edit:Andru io sincera sa fiu vreau sa simtz senzatia aia cand e sa-ti dea cineva chirie:)))

papadie, zen-sei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Off,voo va arde de nato si summit si Bush ,cind de fapt io am probleme muuuult mai importante:))
De exemplu sa o conving pe soacra-mea sa imi dea un aconto pentru casa,ca are bani la ciorap.In curind o sa-i cerem pachete cu mincare,cum era pe vremea lu Ceausescu,mai stiti,si primeam pachete din occident?
itsmiule io am vazut deja pozele ca te-am bagat la favorite si te urmaresc din umbra
Si vorba lu pĺpĺ,cum o fi sa nu mai platesc chirie?Mai bine o rata la banca sa mi se ofileasca toate cardurile prin buzunare:)
Ei...in alta ordine de idei,am gasit o casa acilea in buricu tirgului,cu curte ,terasa,alea alea,camere suficient de mari sa zburde cupilu,si costa....cam cit un apartament cu 4 camere intr-un bloc nemernic comunist in Berceni(ca d'aia m-am enervat in Romanika,mi-am zis...cum draku bre??)
Inchei aberatiile.
Hai mai ziceti cu nato ca e de ris.Mi-a placut si mie Bush cu "Buna Zina"...hahhahha,s-o fi gindit la aia cu buze mari?
Special salve de tun catre toti poienarii .
Lav IU!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

Rayou, cum sa nu-mi aduc aminte mai de pachete? erau highlightul (adica suvita luminoasa) a vietii de student...

primeam asa:

- sarmale, zacusca si carnati prin mecanicul de locomotiva

- ciocolata din germania, editat ca am uitat sa spun ca prin posta veneau astea, nu prin intermediul mainii mecanicului de locomotiva (asta ca sa nu va confuzez :-)

eh, ce vremuri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

Bosoir...iaca profit si io de culoaru' unic, sa va trasmit salutari umede din nord, de la firu' ierbii, din nordul ala care spioneaza SUVu' mioritic
Vazui si io pozele istmenucii, si am doo intrebari:
- ce rol jucarati in filmu' rusilor? si
- de ce pazea politia institutu' cela de statistica?
Rayu, papa...succes la achizitii ca nici io nu va-nteleg de ce platiti voi chirie mazochistica, cind puteti palti lejer o rata colea la "casa pe pamint"? Insa, mama rayu, ce te faci matale cu vecinii?? Cu de-alde croatu' si Iustin, aaa?
Pupaturi
PS..nu stiu voi cum sinteti, da' io incep deja sa ma irit cind vad subiecte care-ncep cu "shopping la...."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

istmiule, vreau si io pozne cu matalutza la Arhentina, daca se puate .

rayu, faci o afacere buna cu casa la suedika fata de berceniu' din capitala, dar spre ex. fata de orasu' provincial de unde viu io, casele de aici de pe insula minune e scumpe bre! Apropo, stiti ca puteam lua creditu' pe 60 de ani? ...sa-l plateasca nepotii dom'le! L-am luat doar pentru copiii nostri deci, macar nepotii sa fie la casa lor .


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

lulutzo, ca sunt pe fuga, raspund direct la intrebari:

1. eram in fata multvestitei cafe Tortoni, unde se sta la coada ca sa intri ca e mereu multi turisti interesati, iar in spatele meu se afla o mica echipa de filmare de la rusi, cu o spicheritza draguta care a zis: "ieta vestichnaia Cafiniaua Tartoni, dobje vestichnie personaji kak Gardel i sevodnie bautnaia cafia" - sau cam asa ceva....
dupa ce a filmat aceasta introducere, opeatorul a venit in fata mea (mie tocmai imi venise randul sa intru) sa filmeze intrarea. Eu cand l-am vazut asa mic si cu aparat mare, i-am tras o poza. Ca urmare s-a suparat pe mine si m-a bagat in film (cine stie pe ce canal m-or fi dat, conu NN ar putea sa ne spuna). Chestia funny e ca nu i-a placut cum am intrat de prima data, asa ca m-a pus de mai multe ori, cu tot tacamul cinematografic (adica zicea "iekshan" si "kat" de cate ori puneam eu mana pe clanta si deschideam usa cafenelei....

2. nu stiu de ce era politie, poate pentru ca era langa piata unde se tin mereu manifestari, si se strang joia mamele disparutilor, sau "los madres de desaparecidos".....despre acele mame da si tu un google ca n-am timp acu sa zic...

va pup, more soon....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itsme spune:

aide ca m-am intors sa-ti pun link cu mamele din www.easybuenosairescity.com/biografias/madres1.htm" target="_blank">Plaza de Mayo
Institutu' de statistica e dupe coltz, de unde eu trag concluzia ca exista doua explicatii in ce priveste aceasta problema:

1. politiei argentiniene ii e frica de mame
2. le e frica sa nu li se fure statistica, sau sa nu se ia la bataie

nu stiu exact care din astea e ca ti-as spune :-)


hai s-aveti, si sa traiasca si sa infloreasca NATO!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aecnaran spune:

ufffffffff ce atita nato in sus si nato in jos, parca nato e buricul pamintului. auzi..... da becali ce zice de nato ? nu zice ca nato e dracu, si trebuie dat cu aghiasma mare si aghiasma mica pac pac

nato for ever !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

astia mutara busteniu in scandinavia, ploua si vreme mohorata , plus avioane domnule, survoleaza din greu Carpatii

doru, da voi cand va faceti aparitia pe frumoasele meleaguri? vrea sa vaza Sofia cum cresc puii de primata (e disperata ca asta al ei inca nu stie sa vorbeasca, si are aproape 7 luni doar

Rayu, pai daca gasiti o casa d-asta la centru acolo la voi poate ne mutam si noi, LOL, ca in Ro nu mai e de trait, cred ca la pestera ma duc direct, tot busteniu e o imensa manea :-))

poate mai viu io, ma striga datoria



www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput