Scandinavii... se intoarce(2) -fiu'lu'Princeps

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tata lu Toma spune:

hahahaha, bre Sabino, saptamana trebuia sa veniti acasa ca e o liniste pe strazi de zici ca esti la Govora !

Rayu, vreau si io o casa langa a lu' matale !
Vand aici si de restu' ma apuc de suiedeza.
Suedicilor, credeti ca ai mei ultimi doi neuroni vechi de patrujdeani mai fac fata la limba aia imposibila ?!

pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

istme si .

sabinuts, pai nenea NATO e de vina pentru manelele din Busteni, se mutara din Bucuresti la munte cu ocazia we-ului prelungit .

tatic, io zic ccc ca daca vrei cu adevarat, poti!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

asaaaaaaaa....ca mi-am pus o cafia,vorba lu itsmiutz:))Da vaz ca le stii cu limbile slave,cursiv:))Noi adaugam la pachetu de la Romanika urmatoarele:tigari,palinka,praf de colorat oo,slanina si icre d'alea nefacute.
lil,si mata stai la cascioara parca.Cit va costa maica pe luna?Mie mi-a calculat o tanti la banca in jur de o trime din venituri,astea daca nu cumva innebunesc eu si dau iama pe la shoping d'ala pe net:))Da io o fac anonim,adica nu ma bag sa ma vaza forumu,hahahha!!
tatalutoma,io am zis asa cind am venit aci:daca poate o mamaie de saptej de ani care vine dintr-un sat din orientul mijlociu,io de ce sa nu pot?Si am putut(cu suedeza adica)
mihaela,si in Göteborg sint scumpe casele,dar evident mai ieftine ca in Berceni:)Adica sa nu comparam totusi luxul de acolo cu mizeria de aici
Sabinel ,tatadetoma,hai curaj,veniti sa ii terminam aici pe blonzi,cica oricum ii "inghitim" noi astia cu paru negru peste vreo cincizeci de ani,ca suedeza face in medie 1,5 copii in viata,in timp ce nene o imigranta face...face puradei ca altceva,mai greu:)
conule,am vizionat pozele,esti infloritor ,comme d'habitude,mai mai...prin Scandinavia mai vii?
Adeluci si tulmond,haideti cu vorbaria,ca trebe sa resuscitam poiana,monser!
P.S.-hai ca o sa va pun si linkul cu casa(vorba vine casa,e o "radhus" ,adica am totusi vecini,ca tot se intreba lilutza.SI basca e la 5 minute de Justin ,croatu si ceilalti turbati de aici de unde stau acum,asa ca nu-i bai:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

www.maklarhuset.se/ViewObjekt.aspx?objektid=456600&view=Images" target="_blank">casa lu mamarayu daca imi ies pasentzele

Nu va uitati ca arata rau afara,ca inauntru e bine de tot.Eu oricum imi calculam ,cind am fost sa o vad,cam citi oameni imi intra la chef sa cazez,si mi-a iesit asa:
Vreo doo familii bag in sufragerie pe saltele
Vreo inca doua intra in dormitorul ala mareeee,mareee,tot pe saltele
Citiva copilasi aruncati prin alea mai mici,cu perete rosu si perete albastru
Betivii ordinari care nu apuca sa urce scarile azvirliti in terasa aia de afara,ca e acoperita si nu ii ploua.
P.S.-astept inscrieri:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speed spune:

rayuela,ia-ti repede casa de mai sus ca interioru' pe mine m-a dat gata!
si io am avut ginduri mari sa-mi fac casa (de vacanta) in romania da mi-au trecut...prima data m-am gindit s-o construim pe bucatica de padure bucovineana ce a primit-o omu' meu mostenire...da bine ca nu m-am apucat sa ma afund in planuri de case ca am aflat ca primaru,ca sa se scape de doritori,a dat bucatica la mai multi... asa ca o sa mai dureze vreo 100 de ani pina ne dumirim ce si-al cui este...p'orma m-am gindit sa o facem pe o bucatica de pamint ardelenesc ce l-am primit eu mostenire...da' cica pamintu meu a fost vindut deja de un unchi de-al meu mai indepartat,evident fara sa ma intrebe... iar or sa treaca 150 de ani pina descilcim afacerea...asa ca deocamdata stau cuminte...

in alta ordine de idei,si p'aci vilva mare ca prim-ministrul irlandez (a carui fiica e scriitoare de oareshce succes prin zona si i-au si ecranizat o carte la hollywood) demisioneaza pe 6 mai-din pricina unui scandal de 45000 de euro (deocamdata).inca nu s-au anuntat prea multi doritori pentru functia respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara03 spune:

eu sunt prima pe lista la cheful de inaugurare!

...si ceva poze

apropo de case, a noastra stagneaza saraca, din motive de vreme rea sapaturi pentru apa si canal si finante proaste deocamdata...dar reincepem in forta cat de curand!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

La chef ma inscriu si eu, ca dupa saptamina ce-am avut-o mai aveam un pic si fugeam cu circu' (ca tot sint la NYC Ringling Brothers).

La poze il inscriu pe fimiu mare...aici poze facute de el ...cu mici exceptii cind mama-sa i-a smuls aparatu' sa-l bage si pe el in imagine.

Mama Rayu' io tin pumnii sa-ti iei casa...dar asa ca homeowner nu pot decit sa-ti zic sa-ti faci o rezerva (stiu, stiu, doare la shopping) pentru ca anual trebuie sa platesti (invariabil) ceva (costisitor) la casa...daca nu-i acoperisu', e boileru'. Daca nu-i boileru', sint geamurile...dupa geamuri, vine trotuarul, dupa trotuar vin tevile la baie, si uite asa te distrezi.

Ma duc sa beau o cafea ca ma ia somnu'...

Anamaria

"I used to be Snow White, but I drifted."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

io nu poci sa vaz poze, ca-s pe zapp, da va cred ope cuvant.
hmm...tatic, ne mutam??? problemu e nu neaparat limba, hai ca avem ureche:)00, cat ce fac io acolo??


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arboria spune:

rayu, moamaa ce casa ai! (ca nu ma gandesc io ca nu va da bani socrela pentru down payment). Pe aici ar fi 4-500 de mii de $ o casa ca aia. M-as muta si eu acolo, la tine.

mara, vine ea curand si vremea aia (de sapat). Ce face Tudorelul?

tata de toma, n-ai inteles nimic. nu limba e problema in scandinavia, ci faptul ca nu poti sa faci shopping in voie, cica este scumpe... care este

papa, intrebai la un alt subiect daca si aici se intrerup stirile pentru comunicate de urgenta despre summit ul din bucuresti. raspunsul este da, nu se intrerup
nici vorba sa aflu, decat de la voi, despre comunitari, preaimpiedicate sau engleza lui base


pot sa apelez la voi, modelatoarele care activati aici, sa puneti o pila la management pentru noi, astia care vrem sa ne schimbam titulatura cand ne taie dorinta, fara sa fie nevoie de nu-stiu-cate-puncte in pusculita?

edit, pt typo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rayuela spune:

Maine incepe licitatia,asa ca e palpitant:)
Multumesc pentru inscrieri,da stati asa pe standby ca inca nu e a mea,abia simbata va zic daca punem saltelele sau nu.
Adevarul este ca pretul e foarte convenabil,dar sa vedem cit urca ,asta e intrebarea!
Arborik,dice vrei sa schimbi titulatura?Ca stiam ca e copiraitmamarayu,mie imi place

Mergi la inceput