gradinita 137 - Plumbuita

gradinita 137 - Plumbuita | Autor: nona_denis

Link direct la acest mesaj

Are cineva pitici la aceasta gradi? Ce parere aveti despre ea?
Am vazut aceasta gradinita, la prima vedere pare ok, dar tare mi-ar place sa aud si alte pareri. Vreau sa imi inscriu puiul acolo.
Este renovata de curand, pozitionata in zona linistita ( langa parc ). Are spatiu verde , desi nu am observat jucarii de curte ( leagane, topogan). Personalul a fost foarte amabil cu mine.
Nu am vazut nici o discutie legata de aceasta gradinita. Nici pareri bune, nici pareri proaste.


Mami de Denisache

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Chiar nu stie nimeni nimic despre aceasta gradinita? Nici macar din auzite?

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Eu am inscris-o pe fetita mea , ea are 3 ani si jumatate , insa momentan nu este pe lista celor admisi. Astept septembrie sa discut putin mai mult cu d-na directoare. Pare ok insa si eu as dori mai multe informatii!

Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

De curiozitate: la ce grupa ai inscris-o? Si se mai fac inscrieri acum???

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pardon, acum vad ca Nona intreba prin martie... Totusi Rony daca poti sa-mi zici ca sunt curioasa, mie mi-a dat cu flit directoarea ca cik nu face grupa mica

Vacanta in Maroc cu POZE
Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Eu vreau sa o inscriu la grupa mijlocie, pentru ca a fost la cresa si apoi a mers la gradi particulara direct in grupa mijlocie. Mai vedem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Buna fetelor,

Eu nu-s prea pretentiasa, asa ca mi se pare ok gradinita.
Eu l-am inscris pe fimiu la sfrsitul lui martie. Am avut noroc, chiar atunci a renuntat un copil la gradi, asa ca era un loc liber.
In mare sunt multumita. Nu am dat spaga, nici macar mici atentii. Am fost cu un buchet de flori, ca imi era rusine sa ma duc cu mana goala.
Ce imi place la gradinita:
- are cantina si mancarea miroase chiar bine
- are dozatoare de apa, deci nu plimbam copii cu sticla de apa
- fac engleza de trei ori pe saptamana ( si chiar invata)
- toate fisele lucrate sunt afisate la panou.
Daca se uda, il schimba. Daca se intampla ceva educatoarea suna ( daca e urgent- ex: febra)sau imi transmite cand iau copilul.
Pot sa spun ca fimiu abia asteapta sa mearga la gradi. Dimineata s-a trezit sa se duca la gradi ( asta ca ne-a auzit pe noi ca trebuie sa trecem pe acolo sa vedem cand incepe).

Ce nu imi place:
- au spatiu foarte mic. Nu au dormitoare separate si nici sala de mese. Intr-un dulapior isi pun hainele cam 4 copii.
- la grupa mijlocie de anul trecut nu erau suficiente paturi si daca veneau toti copii la gradinita, cativa dormeau la alta grupa( asta se pare ca s-a rezolvat, deoarece au schimbat sala, iar cei care se muta acum acolo sunt mai putini)





Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Am vazut ca mai construiesc acum , poate vor avea mai mult spatiu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Rony, am inteles ca cei care nu au prins loc in actuala gradinita li se vor rezerva locuri in corpul cel nou. Din pacate lucrarile nu sunt tocmai in termen la gradinita noua. Ar fi trebuit sa fie gata luna asta.

Mami de Denisache

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rony spune:

Buna,

Voi in cegrupa aveti copiii!? Am inteles ca in grupa mijlocie ar fi copii mai micuti , de la 2 ani si 9 luni. Este adevarat? As vrea sa stiu cam la ce grupa sa o inscriu ca a mea a mers deja la grupa mijlocie anul trecu, fiind cea mai mica din grupa , e adevarat , insa nu am avut nicio problema cu ea ! ma intreb daca nu as putea sa o inscriu la grupa mare, stiind ca mai exista si grupa Pregatitoare!

O saptamana buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nona_denis spune:

Intru mai rar in ultimul timp si vad mesajele ceva mai tarziu.... scuze!
Denis este la grupa mare acum. Face 5 ani pe 20 septembrie.
Inscrierea o sa ti-o faca si in functie de cati copii sunt in grupe, nu numai de varsta. Vorbesti cu directoarea.
Noi am inceput deja gradi de la 1 Septembrie. Sunt foarte putini copii acum, majoritatea vin de pe 15. Nu s-a incasat nici taxa pentu hrana, nu au inceput nici engleza. Deocamdata nu fac mare lucru.






Mami de Denisache

Mergi la inceput