Emma - 5,7 ani are nevoie de ajutor *3*

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns principe spune:

nu-s de natura maligna.

ai incredere in nasul profului si al meu..nu-ti zisei ca n-am visat nik rau
am si eu un senzor care depisteaza catastrofesi nu a dat nici un semn senzorul.
hai pupa matoiul si alunga gandurile negre.
eu sar intr-un picior,ma duc sa caut de papa la print..gata facuta ..ca mam'sa a stat numai p internet nu a avut timp sa bucatareasca.
vorbim mai tarziu.
va pupicesc

monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsLara spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

Of , daca ar fi asa de simplu ...
Pe mine nu ma ingrijoreaza ganglionul inghinal , cele 3 formatiuni din zona suprapopliteala ma ingrijoreaza (ca se pare ca este ceva tumoral) , ca sa nu mai zic ce este in zona suprailiacala

Ce va fi va fi , mergem mai departe

si va multumesc din suflet la toate.
Multa sanatate!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune



... si noi va suntem alaturi cu ce putem!
Ma bucur ca profesorul investigheaza pana la capat toate alternativele. Va tin pumnii sa gaseasca o solutie pentru Emma!

Lali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Fetelor, Aida are foarte mult bun simt si de aceea nu raspunde la mesajele noastre referitoare la bani. Stie si ea, stim si noi ca va avea nevoie de bani atat pentru tratamentul de la Novosibirsk, cat si pentru delfinoterapie (care probabil nu se poate face in Romania).

Eu propun deja sa ne mobilizam si sa incepem sa strangem banii.

Haideti sa n-o lasam pe Aida sa se trezeasca peste vreo 2 saptamani ca s-ar putea face ceva, dar nu are cum s-o faca practic din cauza ca nu am strans deja banii.

Conturile ei sunt aceleasi, postate in subiectul anterior:

-cont:ABN AMRO-sucursala Timisoara:RO70ABNA3600001000487849 lei sau euro

-cont:Banca Transilvania-sucursala Timisoara
-lei:RO56BTRL03601201E14081XX
-euro:RO31BTRL03604201E14081XX
pentru Ciolac Emma Aida


Adina + Olivia Q1.04

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MADYN spune:

Gata, am fost alaturi de mamica mult incercata si de fetita luptatoare! Sa fie de folos! Iar cu gindul sint in continuare! Doamne ajuta!




Mady si Mihai Nicolae - My little treasure (01 august 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urziceanu spune:

Aida,ai incredere in Dumnezeu!!!
Eu sunt din Buzias de loc,dar sunt casatorita la Craioav.Cu putin ,dar cu mult suflet vom fi alaturi de voi.


Corina si micuta ei printesa Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

eu pana acum m-am intalnit cu
aissa
gabitz78
si am promisiuni din mai multe parti, am sa pun listuta finala cand trimit luni sau marti banutii spre voi Aida si Doamne ajuta!

pentru toate fetele care sustin prin orice metoda aceasta campanie pentru matza Emma

monica
mami de alex si ruxi
Prajituri si papa bun
Papa de Post

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elemer spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

Dragele mele va multumesc ca sunteti aproape de noi

Am deschis un nou capitol in semn de incepere a unei noi etape.

Stiu ca ce voi scrie in urmatoarele randuri o sa socheze putin , dar risc si apelez la ratiunea fiecaruia.

In urma celor intamplate in ultimele 2 saptamani ... si a ultimilor 2 ani de fapt , am ajuns la o concluzie.
Maine vom pleca in Ungaria la Miskolc si probabil Emma va fi operata daca vom gasi chirurg care sa se incumete sa o curete de 'mizerie'. Ce va urma dupa aceea nu stim cu siguranta , dar stim ca nu va putea face chioterapie deoarece este prea devreme dupa autotransplant.

In urma celor intamplate am ajuns la concluzia ca chimioterapia si radioterapia nu au reusit sa invinga boala. Emma a facut doze foarte mari de chimio ... si degeaba
Noi in momentul de fata am zis ca nu vrem sa o mai supunem acestor chinuri. Este mult prea greu pt ea si nu vreau ca ultimele momente din viata sa le petreaca pe un pat de spital.

Asta nu inseamna ca nu vom face nimic.
Cautam in continuare alte solutii si suntem deschisi la orice ati auzit sau ati vazut sau ati incercat.

Sper ca nu am fost inteleasa gresit si va multumesc pentru intelegere.
Toate cele bune tuturor!



Aida
POZE
Matza Emma in actiune



Stimata Doamna
Nu am reusit sa citesc toate postariile,dar din cate am intelesiar ajungeti la chirurgie.Eu sunt pt. tratamnete naturiste,din cate am citit cred ca sunt metode care ar ajuta-o pe Ema,mai ales ca nu mai suporta nici chimioterapia.Homeopatia nu ati incercat-o/Daca citesc bine sunteti din Giroc si in Timisoara,Oradea,Arad aveti medici homeopati buni.
Mai sunt si altele,mai ales cred ca ar trebuii sa aiba si un regim de cruditati,vegetale.Bineinteles Dvs. trebuie sa hotarati ce metod edetratamnet alegeti.Dar cred ca ar fi bine cel putin sa va mai uitati si pe paginiile de metode de tratament naturiste pe internet.Daca aveti intrebari;
tel;0368419880
Sanatate.
Elemer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

AIDA, imi plange sufletul gandindu-ma la Emma, pentru ca si eu sunt mamica de fetita, si iti spun ca suntem si noi, toata familia, alaturi de voi si sper din tot sufletul sa nu fie o metastaza, dar daca este, trebuie sa fiti tari si sa hotarati discutand cu Emma, tot ce trebuie sa faceti pentru binele ei. Eu sper sa se gaseasca si solutii medicale, Dumnezeu a facut si face multe minuni.
Eram chiar bucuroasa pe masura ce vedeam ca Emma are analize bune...dar poate ca rezultatele nu vor fi rele nici acum. Nu ramane decat sa speram ca va fi bine. Sa o ajute Dumnezeu pe Emma sa fie sanatoasa!
Sunteti in rugaciunile mele...

Marilena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

[quote]Originally posted by Adina Iulia

Fetelor, Aida are foarte mult bun simt si de aceea nu raspunde la mesajele noastre referitoare la bani. Stie si ea, stim si noi ca va avea nevoie de bani atat pentru tratamentul de la Novosibirsk, cat si pentru delfinoterapie (care probabil nu se poate face in Romania).

Eu propun deja sa ne mobilizam si sa incepem sa strangem banii.

Haideti sa n-o lasam pe Aida sa se trezeasca peste vreo 2 saptamani ca s-ar putea face ceva, dar nu are cum s-o faca practic din cauza ca nu am strans deja banii.
---------------------------------------------


Sunt deacord cu tine Adina ca trebuie sa ne mobilizam si cat mai bine posibil.

Eu o rog totusi pe Aiduta sa fie mai "nesimtita" si sa spuna "cu glas tare care sunt planurile,la cam cat estimeaza costurile tratamentelor,sa faca cunoscut care ii sunt nevoile...ca sa cunoasca toata lumea si sa putem face un plan de bataie.
stiti voi vorba romaneasca"daca copilul nu urla mama nu-i da sa suga" si asta nu ptru ca nu banuim ca are nevoie de ajutor ,sigur are,dar poate multe fete se gandesc ca se bizuie pe ajutor din alta parte si deaceea nu cere ajutor.
asa ca Aida te rugam sa iei atitudine si sa fi barbata

eu o mai rog sa ia legatura si cu witchie,daca cumva nu a luat legatura....lasa rusinea la o parte ..cu rusinea mori de foame.

si te mai rog sa deschizi si un cont PayPal ...sau poate dc-ul ne pune unul la dispozitie.


RUGAM DC-UL SA NE SPRIJINE.














monica mami de print
http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?instanceid=77828117

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Ma alatur si eu rugamintii lui Principe, DC ajuta-ne, te rugam.

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia, Crisa
Alex, Andrei

Mergi la inceput