militari sau dr. taberei?

militari sau dr. taberei? | Autor: briza_marii

Link direct la acest mesaj

De cand ma stiu stau in Militari. Acum am facut un credit si vrem sa ne cump apartament. Problema mea in felul urmator: de mai bine de o luna tot caut in Militari apartam si nu gasesc nimic la banii pe care ni-i da banca. Se pare ca in Dr. Taberei ar fi mai multe sanse sa gasim ceva cat de cat civilizat (nu la 35mp cum am gasit in militari). Stiu ca Dr Taberei este mai linistit si cu mai multa verdeata, problema mea este ca sunt legata de metrou si de aici si marea mea dilema, daca sa incep sa caut sau nu in dr taberei.
Fetelor care stati in Dr. Taberei, voi cum va descurcati cu transportul? Va rog, daca imi puteti spune despre cum e Dr Taberei v-as fi recunoscatoare

briza_marii
www.flickr.com/photos/10784363@N03/" target="_blank">poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Aha deci vrei sa spargi gasca!
Nu-i nimic,sa fiti sanatosi si sa va gasiti ap de vis.Eu am stat in Dr Taberei si pot sa-ti spun ca lipsa metroului nu a fost o problema dat fiind existenta multor mijloace de transport rutiere.Cand aveam nevoie de metrou ma duceam la statia Eroilor si de acolo luam metroul.
Cartierul e super frumos si linistit ,din pacate nu dispuneam de suma necesar cumpararii unui ap de 4 camere acolo,noi am gasit in Militari.
Te pup

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by ralualexandrei
din pacate nu dispuneam de suma necesar cumpararii unui ap de 4 camere acolo,noi am gasit in Militari.
Te pup




Voi unde ati gasit in militari? eu de ce nu gasesc

briza_marii
www.flickr.com/photos/10784363@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

si eu am avut de ales intre militari si drumul taberei si am ales...titan e muuult mai aerisit cartierul, locuri de joaca la tot pasul, parc, utilitati, parcari peste tot...si metrou. eu zic sa arunci un ochi, s-ar putea ai o surpriza f placuta. e singurul cartier din buc accesibil ca pret si super civilizat ca dotari. succes!

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

noi am stat in drumul taberei la moghioros. si tot asa, eram legati de metrou. foloseam statia crangasi si pana la acolo mergeam cu tramvaiul 41 care merge foarte bine. venea la 2-3 minute si face 10-15 minute pana in crangasi. e adevarat ca dimineata e aglomerat, mai ales de la moghioros unde se urca foarte multi.

de vreo 2 ani ne-am mutat in berceni, si nu ne place deloc. parcuri sunt foarte putine si neingrijite, locuri de joaca murdare, etc...la momentul acela am avut de ales in drumul taberei si berceni. se pare ca acum am vrea inapoi


Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina (20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns livia spune:

Si eu am stat mult timp in Dr.Taberei si mi-a placut muuuult.Acum ,ca am plecat, as vrea sa vand apartamentul dar sa cumpar totusi o garsoniera...(ca poate vin zile negre ,cum zice romanul)...

M-am tot uitat/cautat si ,nu stiu de ce, tot la Dr.Tab.m-am decis...

Este intr-adevar o zona linistita,verde,etc.si cu multe utile aproape(scoli,parc,pietze,mijl.transport,gradinite,dispensare,etc.).Eu puteam merge de acasa ,pe jos,si ajungeam in 5 min.la Billa,Biserica,la o statie era piata si parcul,la 2 min.erau o multime de mijl.de transport,etc....oooof vreau tot acoloooo! Dar mai intai trebuie sa vand asa ca...mai astept un pic!


La mine... cand vreau sa fac ceva(sa aleg ,orice) si nu prea imi place simt un fel de nod in gat un fel de rau in corp si stiu sigur ,ca oricate lucruri bune s-ar spune ,eu daca accept,sigur o sa-mi para rau !
Asta e instinctul pe care de multe ori il ignoram si facem altfel...
Tu cum simti ? Poate nu ai luat in seama dar sigur ai o reactie fiindca ai postat pe forum...

sfat:deci daca vrei sa cumperi,cumpara unde simti tu ca esti cu sufletul ca altfel o sa regreti si o sa-ti reprosezi mereu! nu-i asa aka?


pup si iti urez sa gasesti locuinta perfecta pt.tine!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by livia
Asta e instinctul pe care de multe ori il ignoram si facem altfel...
Tu cum simti ? Poate nu ai luat in seama dar sigur ai o reactie fiindca ai postat pe forum...

sfat:deci daca vrei sa cumperi,cumpara unde simti tu ca esti cu sufletul ca altfel o sa regreti si o sa-ti reprosezi mereu! nu-i asa aka?
pup si iti urez sa gasesti locuinta perfecta pt.tine!
livia



Sufletul meu este in Militari: aici am crescut, aici sunt scolile pe care le-am urmat (liceu, fac), aici sunt parintii si surorile mele, iesirea catre "tzara" (autostrada buc pitesti), nasii nostrii...Dupa cum vedeti am f multe motive sa vreau tot Militari. Problema cea mare este ca la 85.000E aici nu gasesc decat cf II. Asta este singurul motiv pt care incerc sa ma orientez spre Dr T. Tot ce incerc acum este sa imi dau seama daca am sanse ca sa ma acomodez cu noul cartier, si dupa catva timp sa imi spun "bine ca s-a intamplat asa" (mi s-a intamplat de cateva ori in viata sa fiu f amarata de o situatie si apoi sa imi dau seama ca a fost mult mai bine ca s-a intamplat asa). Ideea e, ca vrem sa face un bebe, si toata lumea a zis ca e mult mai bine "doatat" dr T pt asta ...Incurcata treaba!!!! Si uite asa nu mai dorm eu noptile tot sucind problema pe ambele parti...

Multumesc fetelor pe raspunsuri

briza_marii
www.flickr.com/photos/10784363@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Buna.
Eu stau la Lujerului si mi-am dat copilul la gradi la Favorit...Dimineata ma dau cu capul de pereti cand fac si o ora jumate de la Favorit pana la Universitate...As alege Militari ca are si multe magazine aproape: Cora, Carrefour

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Dr. Taberei In Cora poti ajunge imediat cu masina, la Carrefour la fel! La Moghioros este Billa, pt. metrou ajungi in 10 min. cu 368, sant si alte mijloace de transport pana la Eroilor. Am stat in Militari cativa ani dar nu se compara cu Dr.Taberei! Ce apt vrei sa cumperi? Cate camere?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jasmine spune:

Imi permit sa va contrazic : faptul ca in Drumul Taberei nu e metrou e o problema maaaare.S-a dus vremea cand faceai 10-15 minute cu 368 pana la Eroilor sau cu 41 pana la Crangasi.
Sa le luam pe rand :
-daca iei dimineata 368 poti sa faci linistita o ora pana la Eroilor,pentru ca traficul e blocat complet inca de la Favorit,sau mai degraba de la MOghioros..Intersectia de la Razoare e o reduta greu de cucerit.Masinile sunt bara la bara,unii claxoneaza isteric.Evident,degeaba.NU te poti misca decat cate 2-3 m cand se face verde la semafor.Pur si simplu e o coloana de masini bara la bara de la Favorit pana la Eroilor.
-daca iei 41 crezi ca ajungi mai repede pt ca tramvaiul are culoarul lui unde nu i se pot baga masinile in fata.Daaaar....trebuie sa reusesti sa te urci in acest minunat tramvai 41.Peronul e plin,tramvaiul vine plin,e o lupta sa te urci,majoritatea nu reusesc si raman in continuare pe peron.Asta e dimineata.Seara intre orele 17:30 - 19:30 e o alta lupta fizica sa te poti urca in tramvaiul 41 de la Crangasi spre Drumul Taberei.Daca nu esti acolo sa vezi n-ai nici cea mai vaga idee despre cosmarul asta.

Incearca sa faci intr-o zi drumul asta si ai sa te convingi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

quote:
Originally posted by maraki
Ce apt vrei sa cumperi? Cate camere?




Ap 2 camere cf 1.

Jasmine eu te inteleg perfect!!! Cand sunt nevoita sa merg cu 41, ma chinui sa ma urc de la lujerului,.... ca altfel nu am cum

briza_marii
www.flickr.com/photos/10784363@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput