militari sau dr. taberei?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Asa mult s.au scumpit apt ???
Dar pe Bulevardul.... de la Pacii la Lujerului ( nu imi aduc aminte numele ) nu se circula bara la bara?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabordea spune:

Jasmine, este exact cum zici tu. Maraki, pe acel bulevard, Iuliu Maniu il poti evita ca iei metroul, macar pana la Eroilor si tot e ceva...asa ca poti fie cu metroul direct unde vrei fie cu metroul pana la Eroilor si apoi cu ce vrei tu...si ala e aglomerat dar nu ca tramvaiele si nici nu circula bara la bara.

Ana, mamica de Diana Alexia (28.02.2004) si Daria Oana (6.01.2006)
Album

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

metroul este un mare punct in plus. Caartierul Drumul Taberei este frumusel nuumai ca are doua hibe: transport dificil (indiferent ca mergi cu autobuz sau masina personala la Razoare e dezastru) si apartament cu suprafete mici (sa nu amintesc aici ca jumatate din ele au la bucatarie luminator). Militariul este mai urat dar aici gasesti apartamente maricele, ai acces comod la mijloace de transport, ai hipermarket aproape (poate fi insa si o pb: creaza dependenta!). In mod normal cart. Militari este sub pretul Dr. Taberei. Din pacate la 85miieuro sunt sanse micute sa gasesti 2 camere confort I. Se vorbise de berceni...eu stau langa CityMall (peste drum de orasel) si consider asta o zona foarte frumoasa. Berceniul este superok pana la Nitu Vasile.

33+
AMR 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

scuze...creeaza

33+
AMR 6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_ce spune:

Eu locuiesc in Drumul Taberii de multi ani si nu m-as muta de aici ,dar trebuie sa recunosc ca este cumplit dimineata la Razoare(si seara la intoarcere la fel).Este adevarat ca sunt multe mijloace de transport dar.......tot foarte aglomerat.Cat priveste apartamentele...sunt tot felul,si mai mari si mai mici,unele chiar meschine,dar asta se reflecta in pret.
Ce sa zic ,daca n-as fi asa legata de cartierul asta (cu tot neamul aici )eu as cauta in Militari.Metroul este foarte important in vremurile astea nebune.Fiecare minut (ora)pe care o pierzi pe drum inseamna ceva timp in plus de stat cu familia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MihaelaV spune:

Mie imi place mai mult Drumul Taberei. Mi se pare mai "aerisit" decat Militari. Eu stau intr-un cartier apropiat de Drumul Taberei si mi se pare ca sunt mai multe parcuri si spatii verzi aici, dar cele mai apropiate statii de metrou sunt la Politehnica sau Eroilor. Piete sunt destule si din 2009 va fi Real din 2009 in locul UMEB.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Fetelor, va multumesc pt raspunsuri. Acum ..cum o vrea DD, eu am sa caut in ambele cartiere (pana acum exclusesem din start drumul taberei). Macar sa imi gasesc ceva sa imi placa cu adevarat, ca doar acolo va fi "acasa"

briza_marii
www.flickr.com/photos/10784363@N03/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jennifer spune:

Daca alegi Militari, cauta ceva pe partea pietelor Veterani si Gorjului. Zona a fost binisor refacuta la nivel strazi, parcari, garduri..pe partea cealalta a bulevardului sunt mai multe locuinte cf.2, lume mai pestrita, gasti de cartier...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

quote:
Originally posted by briza_marii

quote:
Originally posted by ralualexandrei
din pacate nu dispuneam de suma necesar cumpararii unui ap de 4 camere acolo,noi am gasit in Militari.
Te pup




Voi unde ati gasit in militari? eu de ce nu gasesc

briza_marii
www.flickr.com/photos/10784363@N03/" target="_blank">poze


Noi am gasit exact langa piata Veteranilor dar asta acum 5 ani exact inainte sa explodeze piata imobiliara.Cred ca daca nu am fi avut asa un noroc,stateam si acum cu chirie.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput