Spitalul Filantropia - Peltecu

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

subscriu la ce a spus florentinaroman -am nascut in sept 2007 dar la dr Iliescu ( Florentina sa stii ca atunci cand am nascut eu la reanimare se mai afla o fata cu numele tau :)) )

Insa , dr Peltecu nu a raspuns la telefon de doua ori cat am stat eu in spital si de fiecare data ptr nasteri naturale.
Stiu ptr ca ambele paciente au fost colege cu mine la salon - pe una am gasit-o cand am venit si cealalta a venit dupa mine.
Salonul 1 este cel de 1 mil dar merita banii - parerea mea
Salonul 4 cu 30 ron , dar nu are toaleta in camera

poate nu e prea tarziu raspunsul meu !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasim spune:

Inca nu e prea tarziu pentru raspuns si chiar e mai mult decat bine venit. Mersi mult. Multumesc mult tuturor celor care mi-ati raspuns. M-a ajutat enorm de mult sa pot vorbi si sa pot primi sfaturi de la cele care au trecut sau trec prin experiente asemanatoare cu mine.
Sper totusi ca voi avea noroc si ca dl.doctor va veni cand voi naste, mai ales ca am depasit termenul cu cateva zile deja si bebele meu nu da semne ca ar vrea sa iasa prea curand.
Sanatate multa.

40 saptamani+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasim spune:

Am reusit sa nasc in sfarsit saptamana trecuta, miercuri(21 noiembrie 2007). Am un baietel frumos si sanatos de 3,500 kg si 52 cm.
Vroiam sa "actualizez" datele despre ce inseamna nasterea la Filantropia, de fapt sa confirm ceea ce multe dintre voi mi-ati scris, dar poate datele mele vor fi de folos si altor viitoare mamici care vor naste la acest spital.
In primul rand numai cuvinte de lauda si de mare admiratie pentru dl. prof.dr.Gheorghe Peltecu. Un profesionist in adevaratul sens al cuvantului, un doctor atent, meticulos, cu mare vocatie. Am fost monitorizata non-stop, verificata si paraverificata. Eu si baietelul meu am fost pe maini excelente.
In ceea ce priveste personalul spitalului, nu cred ca am mai intalnit oameni atat de umani, atenti si dedicati ca aici. Am cotizat intr-adevar, dar am facut-o din suflet...oamenii astia chiar merita. Saloanele sunt foarte curate, de altfel toata maternitatea este foarte curata(sali de nastere, de operatie, de reanimare, saloanele pentru lauze, pentru bebelusi). Am stat la salonul 1, salonul cu plata (100Ron/zi de spitalizare), care isi merita toti banii. E foarte curat, e singurul salon unde te lasa cu flori, are grup sanitar propriu, televizor, frigider, dulap. Sunt intr-adevar 3 paturi si aici, dar cat timp am stat eu nu a mai fost ocupat decat de o singura persoana.
Bebelusii se bucura si ei de atentia neonatologilor si a asistentelor si pusi in contact cu mamicile lor cat mai repede posibil dupa nastere si cat mai des, tinandu-se cont totusi ca mamicile lor sunt si ele obosite dupa atata efort. Se alapteaza la 6(dimineata), 10, 14, 18, 21 si 24. Asistentele si neonatologul te invata tot ce trebuie stiut despre baita, masaj, curatare zilnica, te ajuta sa-ti stimulezi laptele, s.a.m.d.
Pe scurt, am trecut cu mult mai usor peste experienta aceasta destul de dura si dureroasa din viata unei femei, la acest spital(zic dura pentru ca, desi trebuia sa nasc natural, dupa cateva ore de travaliu, s-a constatat ca bebelusul meu s-ar naste cu probleme daca as fi nascut asa, deoarece ma dilatam prea incet si prea putin, iar el vroia deja sa iasa; asa ca s-a recurs la cezariana si, Slava Domnului, bebelul a fost scos la timp sanatos si in siguranta ).
Sanatate si numai bine tuturor mamicilor, viitoarelor mamici si puisorilor lor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:

felicitari maria ptr bebelush si sa fie sanatos, norocos si mancacios si sa-i aiba pe cei dragi alaturi 999999999999999.....99 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Maria, felicitari din suflet!!!Sa iti traiasca minunea! Ma bucur ca ai fost atinsa si tu de profesionalismul medicului Peltecu. Si eu consider ca este un medic exceptional! Felicitari ink odata si sa te bucuri de cel mic in fiecare zi!

Ninia
http://tt.lilypie.com/eBcQp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Felicitari, Maria! Sa fie sanatos piticul si sa va bucurati de el!!!


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

maria, felicitari si multa sanatate tie si mogaldetei! si lui tati, evident! :-)
ma bucur tare-tare ca ai postat acest mesaj. urmeaza sa nasc la filantropia in ianuarie iar ce ai scris tu mi-a dat si mai multa incredere ca am facut alegerea potrivita.
multumiri si, chiar daca ma repet, va doresc multa sanatate si tot binele din lume!

irina 35 Rares

http://bd.lilypie.com/RXHAp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariasim spune:

Multumesc pentru felicitari tuturor.
Irinouka, iti doresc nastere usoara si sa te bucuri de bebelul tau!!
Sarbatori fericite tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Buna mamici si viitoare mamici!

felicitari persoanei care a deschis acest subiect.

Voi naste si eu la inceputul lui martie cu Dr Pana Stelian.
pentru mine aceste ultime informatii ma ajuta pshihic foarte mult( sa tineti cont ca urasc spitale, medici si tot sistemul sanitar, am motive le mele).
Mariasim , multumesc din suflet pt ca ai confirmat spusele celor mai multe de aici si felicitri de baiatul tau, sa fie sanatos , si sa creasca fara sa-ti faca probleme.
Irinouka sa ai nastere usoara si rapida,si te astept si pe tine sa confirmi.

As mai avea o intrebare , daca a urmat careva dintre voi cursurile "scoala parintilor"????

multumesc inca o data .




Giani ,.... 33+ ca am dovada

AMR 7 saptaminisioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vn07pin spune:

Buna mamici si viitoare mamici!

Acest topic m-a determinat sa scriu primul meu mesaj.
Voi naste tot la filantropia, medicul meu este Dr Varlas, nu am auzit pe nimeni ca ar mai fi la el, pana acum a fost foarte ok, cumnata mea a nascut cu el si a fost f multumita.
Daca mai are cineva informatii de el va rog sa-mi scrieti.
La eco de la 13 sapt mi-a zis ca vom avea baietel, acum astept pe cea de la 21 cand sigur se va vedea mult mai bine.

Pupici si sarcina usoara

Mergi la inceput