Spitalul Filantropia - Peltecu

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gbutucica spune:

Am revenit cu informatii:
la Filantropia am nascut acum 2 luni si raportez un personal nemaintalnit, calm , blind , si cu profesionalism.Am avut ocazia sa am un travaliu lung si am prins 3 schimburi asa ca toata stima pt personalul spitalului , de la infirmiera pina la Profesorul Peltecu.
Va indrum spre a avea incredere in multi medici de acolo.



Giani .. Mamica de ANDREI ,....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

quote:
Originally posted by gbutucica

Am revenit cu informatii:
la Filantropia am nascut acum 2 luni si raportez un personal nemaintalnit, calm , blind , si cu profesionalism.Am avut ocazia sa am un travaliu lung si am prins 3 schimburi asa ca toata stima pt personalul spitalului , de la infirmiera pina la Profesorul Peltecu.
Va indrum spre a avea incredere in multi medici de acolo.



Giani .. Mamica de ANDREI ,....



confirm. Spitalul renovat, arata mai bine decat ma ashteptam, regulile sunt stricte, si pt toata lumea: multumita dr-ului Peltecu. Eu am nascut cu dr Hamid.
Personalul multumitor- niciuntr-un caz cum povestesc alte prietene, cu filme de groaza in sala de nashteri... si io am facut scandal acolo . MOashele tinere, am prins 2 schimburi + stiam pe a 3a de la cursurile parentale. Cursurile ne-au prins bine, au spulberat frici, ne-au pregatit moral pt nastere si urmatoarea perioada.

Despre venitul dr-lui Peltecu la nashterile naturale... el e de la 7 la 11-12 in spital, si opereaza. Dupa aia mai vede inca o data pacientele, si dupa 15 e la cabinetul particular, pana pe la 9-10 seara. Nicio shansa sa vina la 3 noaptea la o nshtere naturala, sa fim realiste - e om. Si unul dedicat meseriei...prea dedicat.



o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra

povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eva_2 spune:

Buna fetelor. Am observat ca se tot vorbeste despre renovarea spitalului Finaltropia. Inca nu m-am decis daca voi merge pe o nastere clasica ori voi merge pe una mai putin conventionala in apa dar as vrea sa fac o comparatie de preturi intre Filantropia si Clinica Eva - Barsov - tarif 2000 lei , o comparatie privind conditiile de spitalizare , medici etc.
Am inteles ca la Filantropia pe undeva prin vara se va deschide o aripa noua. A vazut-o careva ? S-a deschis ori inca e in asteptare ?
Tarifele in Filantropia cam care ar fi ?
Daca nu esti urmarita de un medic de la Filantropia primeste aceeasi atentie ? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Eva_2

Buna fetelor. Am observat ca se tot vorbeste despre renovarea spitalului Finaltropia. Inca nu m-am decis daca voi merge pe o nastere clasica ori voi merge pe una mai putin conventionala in apa dar as vrea sa fac o comparatie de preturi intre Filantropia si Clinica Eva - Barsov - tarif 2000 lei , o comparatie privind conditiile de spitalizare , medici etc.
Am inteles ca la Filantropia pe undeva prin vara se va deschide o aripa noua. A vazut-o careva ? S-a deschis ori inca e in asteptare ?
Tarifele in Filantropia cam care ar fi ?
Daca nu esti urmarita de un medic de la Filantropia primeste aceeasi atentie ? Multumesc.

Eva 18+


fiind un spital clinic, nu prea primesc mamici in regim de urgenta. Asha ne-a zis la curs, iar la internare prima intrebare o fo : ce medic te-a urmarit?
si cer si adeverinta de la munca + trimitere de la medicul de familie (asta nu am avut, dar daca aveam cezariana cu programare, aveam nevoie)
asha ca e posibil sa te trimita la Polizu/giulesti/municipal daca nu esti urmarita de dr de aici.
poti sa mergi la curs, e gratis, intrebi, te plimba prin spital.

o potoroasa potoroasa potoroasa, nu am mai vazut asha potoroshenie!!
soarele din viatsa noastra
mamica natanga de pe 9.05.2008
povestea nashterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

A aparut la TV o stire conform careia Filantropia a fost renovat si dotat la standarde inalte. Cu rezerve de 2-3 paturi si altele cu plata, unde mama poate sta cu bebe in camera. A mai nascut cineva de curand acolo?

Ioana 10+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bebe Beca

A aparut la TV o stire conform careia Filantropia a fost renovat si dotat la standarde inalte. Cu rezerve de 2-3 paturi si altele cu plata, unde mama poate sta cu bebe in camera. A mai nascut cineva de curand acolo?

Ioana 10+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004



Inca nu s-a deschis aripa noua despre care s-a vorbit la TV. Am inteles ca mai dureaza cam 2 saptamani. Eu sper sa nasc acolo. In curand o sa merg sa vizitez maternitatea si o sa vad si eu conditiile si ce preturi au la rezerve.

==========
Corina 31+ Arianna Maria
My baby
Albumul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Corina, te asteptam cu vesti. De la TV am inteles ca o rezerva este 100 eur/noapte. Sarcina usoara mai departe.

Ioana 10+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

Buna!!!!!!!!! aripa noua e super e totul nou de ultima generatie aparatura, paturi, sunt si rezerve cu un pat in camera 100 euro am inteles, saloanele sunt cu 2 si 3 paturi si baie in camera, e super sper sa nasti acolo,am inteles ca mai dureaza un pic. nastere usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Zaizak, ai vazut tu deci aripa noua? Si cand ar fi functionala? Hai ca suntem "colege" de dr si DPN cred. Eu am termenul pe 26.o3, tu? Dar mai bine vb la subiectul despre dr Haiduc.

Mami de fetita si de baietel 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

Eseea,si eu tot cam atunci intre 24.03-26.03,
ti-ai facut eco de 22 de sap? la dr Steriu la Medlife,cumva? Eu ma duc pe 30.10. Am vazut aripa noua dintr-o gresala,m-a chemat la spital sa-mi faca niste analize si am intrat din gresala acolo,si o asistenta m-a intrebat pe cine caut ca aici nu e nici un dr,i-am zis de haiduc si m-a intrebat daca nasc acolo,eu deja vazusem citeva saloane si pe urma am intrebat-o daca asa sunt toate (cu doua sau trei paturi cum ti-am zis)si mi-a spus ca da in afara de cele cu 100 de euro pe noapte,oricum e super curat (deeeeeeeeee e nou) cu receptie la intrare ca la Euroclinic!!!!!!!!!! Cind ar fi functionala nu stia nici ea ca am intrebat-o, il intrebam pe Catalin,oricum pina atunci sg ii da drumu,ca nu au facut-o degeaba,nu? Tu ai mai nascut cu Catalin,ai zis?

Mergi la inceput