Spitalul Filantropia - Peltecu

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

zaizak, deci asa cu aripa noua.......suna bine!

da, am mai nascut cu Catalin, anul trecut chiar...si a fost super ok!

nu am facut ecografia de 22 de saptamani, ca am doar 17. Am facut la 16 saptamani la Iosup, si tot la el voi face si la 22. A fost alegerea mea, pe care i-am comunicat-o lui Catalin, el m-ar fi trimis tot la dr Steriu. ( bine, am facut mai multe eco pana acum....la 6,9, 12 saptamani).

eco de 22 de saptamani o am pe 20 noiembrie, exact cand fac 22 de saptamani!! Tu cum o ai pe 30 oct? O sa ai 19 saptamani atunci!

Mami de fetita si de baietel 17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

Eseea,mie mi-a zis Catalin ca pot sa o fac intre 18-26 de saptamani si eram prog la ec pe 6 noiembrie dar nu e dr Steriu acolo si ma prog pe 30 noiembrie (exact de ziua sotului!!!!!!!!!!!}.Tu stii deja sexul copilului? Mie mi-a zis Catalin ca o sa-mi zica dr Steriu la eco, abia astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zaizak spune:

eseea, stii cumva ceva de dr. Lemnete de la POLIZU,ai auzit ceva de el,naste finamea cu el si nu gaseste pe cineva care sa-l cunoasca? MERSI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenmami spune:

Am nascut acum sase luni la Filantropia. Conditiile au fost excelente (chiar daca nu era gata aripa noua). Toata lumea s/a purtat extraordinar, maternitatea era curata luna, am stat in rezerva care arata ca o camera de hotel. Medicul meu a fost extraordinar, de nota 10 plus! Stiu ca inainte sa nasc cautam in disperare pe forumuri opinii despre Filantropia si doctorul meu. Nu prea gaseam. Acum va spun sincer, daca imi spunea cineva ca va fi atat de bine nu il credeam! Daca aveti nevoie de informatii, nu ezitati sa ma contactati! Stiu cat de important este sa iti iei niste pietre de pe inima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Citat:
citat din mesajul lui zaizak

Eseea,mie mi-a zis Catalin ca pot sa o fac intre 18-26 de saptamani si eram prog la ec pe 6 noiembrie dar nu e dr Steriu acolo si ma prog pe 30 noiembrie (exact de ziua sotului!!!!!!!!!!!}.Tu stii deja sexul copilului? Mie mi-a zis Catalin ca o sa-mi zica dr Steriu la eco, abia astept.


Zaizak, da, am aflat deja sexul, am facut eco la 16 saptamani la dr Iosup. De dr Lemnete nu stiu mai nimic, decat ceea ce am mai citit pe aici pe forum.

Mami de fetita si de baietel 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:


Uite aici in lista la Polizu ai pareri de la fete despre dr Lemnete ( in paranteza e pagina la care au scris, ca sa gasesti mai usor)>

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99593&SearchTerms=Lemnete

Mami de fetita si de baietel 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Si eu l-am adus pe lume pe Bubu tot la Spitalul Filantropia acum 2 luni, cu doctorul Peltecu. Nu era gata aripa noua a maternitatii, era destul de curat, mai ales in rezerva nr. 1 unde am stat 2 nopti, insa mai sint probleme cu o anumita parte a personalului (mai ales cel de noapte, cititi la Povestea nasterii lui Bubu)....echipa doctorului este de nota 10! Iar despre doctorul Peltecu am numai cuvinte de lauda, un OM adevarat, respectuos, calm, profesionist, care mi-a facut o cezariana super, dupa doua luni arata ca o simpla zgarietura de pisica , deci se gandeste si la partea estetica a problemei, chiar daca la mine a trebuit sa faca un mic artificiu din cauza uterului meu polifibromatos.

Mami de Bubu/Radu mic (19.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Buna fetelor,

Sunt o viitoare aspiranta la titlul de mamica si ma bucur ca se discuta despre spitalul Filantropia, caci acolo as vrea sa nasc si eu. Doctorul care imi urmareste sarcina, Radulescu-Botica Razvan activeaza acolo, iar eco le fac tot cu dansul la Medlife.
As fi vrut sa aflu mai multe pareri despre el, daca a mai nascut cineva cu dansul, cum se comporta, daca este dispus sa vina noaptea la spital, etc.

Va multumesc si va doresc tuturor sarcini usoare si bebelusi frumosi si sanatosi!

19+ cu




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Ciresica ( avem aceeasi varsta a sarcinii )uite aici un subiect nu prea vechi despre dr tau :

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=118976&SearchTerms=Radulescu

Mami de fetita si de baietel 19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ciresica5 spune:

Eseea, iti multumesc din suflet pentru informatie!!!
Tu cand trebuie sa nasti? Eu pe 23 martie...
Cand mergi la eco morfofetala si unde o faci?
Te pup si-ti doresc numai bine si tie si lui bebe!

19+ cu

Mergi la inceput