Mamici de iulie-august 2008

Mamici de iulie-august 2008 | Autor: danangie

Link direct la acest mesaj

Buna seara dragi viitoare ,

Cu inima in dinti deschid aceasta odisee, sper ca D-zeu sa ma ajute sa fie bine de aceasta data, sper sa fie totul ok. Rugaciunile mele au fost ascultate. Sf. Stelian , D-zeu si toti sfintii m-au ajutat si azi, am doua teste pozitive. DPN a mea ar trebui sa fie 21 iunie. Dar cum dintotdeauna mi-am dorit sa deschid o odisee.....sa ma ajute D-zeu sa am mana buna......am sa deschid aceasta odisee. D-ne ajuta!





Asa incepe odiseea noastra:


Danangie
DN 08.02.1977,UM 14.09.2007,DPN 21.06.2008


Syyylviuta
DN 14.02.1981,UM 13.09.2007,DPN 22.06.2008


Monalac
DN 14.09.1975,UM 13.09.2007,DPN 23.06.2008


Kla78
DN 17.08.1978,UM 18.09.2007,DPN 25.06.2008


Irda
DN 00.00.0000,UM 20.09.2007,DPN 26.06.2008


Anaxena
DN 00.00.0000,UM 00.00.0000,DPN 00.00.0000



Link-uri utile:
www.desprecopii.com/info.asp?id=848" target="_blank">Calculul datei nasterii,www.baby2see.com/development/ultrasound_sonogram/first_trimester_scans.html" target="_blank">Dezvoltare bb dupa saptamani si luni - imagini ecografice,www.babycenter.com/average-fetal-length-weight-chart?Ad=com.bc.common.AdInfo%4041a70bf9" target="_blank">Greutate si centrimetri in burtica la mami,www.desprecopii.com/info.asp?id=135" target="_blank">Sarcina - saptamana cu saptamanawww.visembryo.com/baby/1.html" target="_blank">Dezvoltarea bb-ului din ziua fecundarii,www.youtube.com/watch?v=H_IIIibwyXo&mode=related&search=" target="_blank">In pantecul matern,www.betahcg.it/8094/index.html" target="_blank">Valori beta hCG,www.perinatology.com/calculators/biometry.htm" target="_blank">Calculator pentru verificat masuratori ecograf,www.medicina-materno-fetala.ro/downloaddoc.php?docId=45" target="_blank">Recomandari pentru urmarirea prenatala de rutina a femeii gravide sanatoase,www.desprecopii.com/info.asp?id=5" target="_blank">Intrebari si raspunsuri despre sarcina,www.womensclinicseattle.com/ultrasound.htm" target="_blank">Explicatii masuratori ecograf,www.materneo.com/calcul/CalcWeight.htm" target="_blank">Greutatea viitoarei mamici,www.nzfsa.govt.nz/consumers/food-safety-topics/foodborne-illnesses/pregnancy/" target="_blank">Sa mancam sanatos





[b]mult asteptat

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Dana Doamne ajuta sa fie o odisee norocoasa



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina M spune:

Felicitari din inima mamico!Bravo!

My Baby Development29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Felicitari Dana,sa fie cu noroc,asa cum a fost si la mine!!!!!Doamne ajuta!!!!!!!!!!!!!Ai sa vezi ce repede va trece timpul!!!!


www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/96929.birthdue.png" target="_blank">
bebelina
poze

Ramonel36+ Beatrice Alessia
AMR 24 de zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Va multumesc tuturor!!!! Sa va dea D-zeu sanatate!!!!


LILIANA da.....pupicii de la tine au functionat!!!





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ache spune:

Felicitari Dana!...trebuie sa crezi ca o sa fie bine , gandurile pozitive ajuta mult

anca
6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

DANA SA FIE CU NOROC ODISEEA DESCHISA DE TINE!!!! SA VA DEA DUMNEZEU LA TOATE GRAVIDUTELE DIN ACEASTA ODISEE MULTA SANATATE, SARCINI FARA PROBLEME PANA LA TERMEN SI CEL MAI IMPORTANT BEBEI SANATOSI SI VOINICI!!! DOAMNE AJUTA!!!


ROXANA intram in saptamana 39 "ursuletz" GEORGE IONUTZ
9 ZILE pana mami si tati fac un an de casnicie!! BEBE TE ASTEPTAM CU DRAG!!!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Mult noroc Dana !! Sa fie intr-un ceas bun !Iti tin pumnii tie si tuturor gravidutelor ce se vor inscrie la aceasta odisee.

Dana 30+ Luca-Rares

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_1980 spune:

dana, te si iti tin pumnii sa fie totul bine!!
vreau si eu aici cu tine, sa stii ca aici vin chiar daca o sa am dpn in sept sau oct!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

felicitari, sarcina usoara si nastere de vis, copil sanatos si mult laptic!

imi amintesc cum trageam si eu cu ochiul anul trecut la mamicile de iul-aug 2007 in speranta ca ma voi inscrie la ele...si uita ca am fost!


odisee minunata sa aveti!

Simo de Matei Hisham

Asa mi l-a daruit Dumnezeu mie pe Matei

It's a cruel and random world, but the chaos is all so beautiful.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha74 spune:

Doamne ajuta! Dana sa fie intr-un ceas bun si sa strangeti cat mai multe gravidutze!




Miha


"Este de o mie de ori mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate." (Jack Penn)


Mergi la inceput