Mamici de iulie-august 2008

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monalac spune:

dana mi ai luat o inainte!dar nu ma suparsi eu mi am facut ieri nu unul,ci 4 teste de sarcina si la toate mi a iesit si a doua liniuta,dar pala.sanii ma dor f tare si azi m a durut burta,ca si cum mi ar veni ciclu.cand am urinat si m am sters,am vazut pe hartia igienica niste firisoare mici de sange....eu mai am un baietel de 2 ani si 9 luni,pe care l am facut prin tratament,iar povestea sarcinii si a nasterii se afla la//nasterea unei stele//,se intituleaza//ai un baietel,sa l dai direct la gradinita!//asta daca vrei sa stii m multe despre colega ta de..odisee.DPN meu ar fi pe 22/24 iunie,asta,daca asa cum ai spus si tu,dumnezeu ma ajuta.sper ca peste 9 luni sa fim fericite si sa ne tinem puii in brate.tu cand vei merge la dr?

Mami de Cris

Poze Cris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Initial creeata de danangie

Buna seara dragi viitoare ,

Cu inima in dinti deschid aceasta odisee, sper ca D-zeu sa ma ajute sa fie bine de aceasta data, sper sa fie totul ok. Rugaciunile mele au fost ascultate. Sf. Stelian , D-zeu si toti sfintii m-au ajutat si azi, am doua teste pozitive. DPN a mea ar trebui sa fie 21 iunie. Dar cum dintotdeauna mi-am dorit sa deschid o odisee.....sa ma ajute D-zeu sa am mana buna......am sa deschid aceasta odisee. D-ne ajuta!





Dana


mult asteptat



felicitari si o sarcina usoara, iar in iunie sa tii in brate cel mai frumos bebelus! cu un an in urma traiam si eu aceleasi emotii...ce repede a trecut timpul. acum am o minune de fetita, nascuta pe 20 iunie.
sa fie intr-un ceas bun odiseea voastra! si sa aveti copilasi sanatosi si multe, multe bucurii.

alina, mamica fericita a anyei (19 oct.2005) si a arinei (20 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Felicitari din toata inima, Dana!
Sa dea Dumnezeu ca aceasta odisee sa-ti poarte noroc si sa ai o sarcina usoara si bebe sanatos! de data asta o sa fii o mamica fericita!
M-apuca melancolia cand ma gandesc ca am fost si eu mamica de iulie-august 2007 si acum am un ingeras dragalas!

Sa fie cu noroc si sarcini usoare gravidutzelor ce urmeaza!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/1351544068/in/set-72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip-poze noi(27 iunie 2007)www.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157601740769804/" target="_blank">Botez Filip
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Dana iti urez tie si tuturor mamicilor in devenire care va veti inscrie in "clubul mamicilor de iulie-august 2008" sarcina usoara pana la termen!!! fara greturi si dureri/contractii 'nelalocul' lor, bebelusi voiosi si sanatosi si va doresc sa va bucurati cat mai mult de faptul ca sunteti si nu in ultimul rand sa aveti o nastere usoara!!! ceea ce n-ar trebui sa uitam niciodata sunt minunatele senzatii cand bebe se misca prin burtica; e minunat!

si mi-am bagat si eu nasucul aici pt.ca m-a apucat nostalgia: anul trecut pe vremea asta se punea de mamaliga si la noi asa am ajuns eu mamica de iulie-august 2007, mai exact mamica in data de 13 iulie cand am nascut o fetita minunata pe numele ei de botez www.flickr.com/photos/12885744@N04/sets/" target="_blank">Adela Patricia. Inca o data va doresc clipe minunate in sarcina si o odisee plina de voie buna!

cu drag

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

DANA FELICITARI DIN SUFLET!!! SA FIE CU NOROC!!!! SA AI O SARCINA USOARA SI UN BEBE SANATOS SI FRUMOS!!! BRAVOOOOOOO sarcina usoara si fara probleme!!!

-------------------------------------------------------------------------
Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! te asteptam puiutz!!

36+ si bubulina IASMINA ALYSSA

www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra

AMR maxim 2-3 sapt!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

felicitari viitoare mamici!! si sa ma asteptati si pe mine la odiseea asta, ca deja nu mai pot sa astept!!!
sa aveti sarcini usoare si bebei sanatosi!!

"nimeni nu are mai multa nevoie de un zambet decat acela care nu-l poate darui...
un zambet ii imbogateste pe cei care-l privesc, fara a-i face mai saraci pe cei care-l daruiesc"
http://tt.lilypie.com/SvhLp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Felicitari Dana....am aflat cu mare bucurie ca s-a deschis o noua odisee iul-aug....si mi-au dat lacrimila gandindu-ma ca sunt intr-un fel parte din aceasta odisee dar cu un an in urma. sunt fericita mamica a unui baietel sanatos nascut in 17 august 2007 si am intrat aici la odiseea voastra sa va uram sarcini usoare, fara greturi si contractii dureroase.

fetelor eu va rog sa va bucurati cat de mult puteti de minunatele clipe de mamica cu burtica, sa radeti si sa va mangaiati burtica la fiecare miscare a lui bebe pentru ca aceste clipe sunt extrem de scurte si de minunate si o sa va fie dor de ele.

sa va dea Dumnezeu copii sanatosi, si nasteri usoare,


paticut fericita mamica de baiat voinic si dulce - Miron Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darleena spune:

DANA felicitari pentru samburelul care creste in tine!!!!
Sa ai parte de o sarcina usoara si sa dea DD ca la sfarsitul celor 9 luni care urmeaza sa-ti tii in brate puiutul mult dorit!

Ma bucur nespus pentru tine si sunt sigura ca de data asta totul va fi bine!


36+ si baby Kara

AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Fetelor, acum sunt la munca....nu prea pot scrie.....va multumesc tuturor foasrte mult si maine am sa va raspund la fiecare in parte.

MONALAC felicitari pentru testele pozitive!! Sa ai o usoara si la termen. In seara asta si eu am vazut pe chiloti o secretie laptoasa dar nu alba......era maronie....dar un maro sters tare.....nici nu stii cata frica am.....sa nu se repete istoria. Mai scriu ceva mesaje pana sa ma conving si pe urma am sa fac o mica lista,ok?





Dana


mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Dana, Felicitari pt sarcina! Sa dea Domnul sa fie bine de data asta! Ma rog pentru tine!

Monalac, inca o data te felicit pentru testele pozitive!!

Va rog eu, mergeti la medic, poate va da tratament de sustinere, macar pt primele 3 luni, ca astea sunt cele mai grele!!

Pupici tuturor!

Ioana
20+David



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput