Asta ce mai e ??? Pls help ...

Asta ce mai e ??? Pls help ... | Autor: alessia105

Link direct la acest mesaj

Va scriu plangand in hohote ..dar nu stiu de ce plang ... pur si simplu asta simt sa plang ...va jur cu mana pe suflet ca nu am motiv ,in ultima vreme pentru prima data in muuuuuuulti ani ma simt linistita , sufleteste , afectiv si cum mai vreti sa o luati ... nu ma mint , nu ma amagesc ... pur si simplu asa ma simt ...in secunda asta as vrea sa fie al meu a casa ( tre sa vina de la servici) sa ma ia in brate si sa plang in bratele lui ( doamne cat uraste sa ma vada plangand si eu asa il intampin acasa ) ...imi vine sa imi iau copiii in brate sa le spun incaodata si incaodata cat ii iubesc ... nu stiu ce plans e de fericire , de bucurie ,...pur si simplu asta simt ... am visat superrrrr aiurea toata noaptea ..vise care am consuma si fizic si psihic ...m-am trezit franta de oboseala ...nu e o noutate mi se intampla adeseori ..dar plansul asta ?!?!
Hai ca deja o dau in tampenii ...ce naiba e asta ? ce ma supara??? faptul ca insfarsit am sufletul linistit ? e vreo premonitie ? nu stiu ..dar ma dispera ....

A venit al meu ...ma duc sa imi fac damblaua


----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Nu e cumva sindrom premenstrual? Visele sunt doar vise.

"Orice adevar este mai bun decat o incertidudine continua." - Arthur Conan Doyle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

alessia tu chiar ai o problema....esti singura! orice rahat care-ti trece prin minte tu il postezi pe forum helloooooo!!!!! trezeste-teeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

da ,maraki sunt singura(dpdv al prietenilor palpabili ).. nu am prieteni palpabili aici in Olanda ..adica nu prieteni in care pot sa pun baza ..e adevarat am amici , dar amicii astia mi-au demostrat ca nu vor( sau nu stiu ) sa imi fie prieteni ...asa ca nu apelez ...Nu simt lipsa prietenilor ...am prieteni minunati ...care in ciuda miilor de km imi sunt aproape ..zilnic ...ora de ora ...repet nu le simt lipsa decat fizica ,corporala...crede-ma ca daca nu as fi avut prietenii astia prin ce vremuri cumpliteee am trecut in ultimii 2 ani ...nu stiu sincer daca le-as fi trecut . Am si alte hobby-uri don't worry ,lucrez la lansarea unei afaceri proprii( asta faceam cand m-a apucat ..lucram) ,invat ...am si alte activitati slava domnului ... etc
Tin extraordinar de muult la forumul acesta ...acum nu iti inchipui ca scriu chiar tooooot ce tot ce imi trece prin cap ,ce idei am sau ce intrebari ...astazi spre ex ..m-a speriat reactia mea ...si cum nu aveam pe nimeni aproape ... v-am scris voua ..ce e rau in asta?????
Pur si simplu ...ai mei nu erau nici unul ,nici pe tel, nici pe net ...al meu domn era de la 6 la servici pe drum spre casa ...singura cu 2 copiii care ramasesera statuie vazandu-ma hohotind fara absolut nici un rost ...tremuram din toate inchieturile ...pur si simplu realizam ca plang ..dar in acelasi timp eram lucida ...nu stiu sa explic ..asta m-a speriat ceva ceeell mai tareee...
A venit al meu domn acasa ... nici nu a apucat sa ajunga pe alee ca eu ii atarnam de gat ...avea saracu 2 baxuri in mana si va dati seama ce o fi gandit in fractiunile alea de secunda ...ca s*a intamplat vreo nenororcire ...m-a luat in casa m-a calmat sa poata inteleaga de ce plang ,l-a intrebat pe baiatul cel mare care a dat din umeri ...cand i-am spus ca nu stiu de ce plang ...si ca desi nu am motive plang ,s-a uitat cam ca la masini straine ...m-a tinut in brate.... m-a spalat pe fata cu apa rece ... ..s-a dus la o vecina si mi-a luat un medicament cam ca extraveral-ul ...ca noi nu avem medicamente in casa ...Am plans cca 1.5 ore ... acum m-am mai calmat .. nu stiu daca e efectul medicamentului sau pur si simplu m-am linistit ...dar tot nu pot sa imi dau seama de ce ...sau ce a declansat criza asta ...va spun cu mana pe inima ..m-am speriat de mine ...

Clover ...nu cred ca e( mai sunt cca 2 spat pana sa imi vina CM ) ...adica nu stiu ..nu am avut niciodata probleme emotionale sau fizice inainte sa imi vina ..desi inainte si dupa ce am nascut primul copil ..aveam si 6 luni de zile lipsa de Cm ( nu din motive de sarcina ) ..apoi de la sine mi s-a reglat ..

Nu stiu ce naiba a fost ..aaaa ...am mai facut un lucru ciudat ... le-am spus alor mei ( domn si copii) ca ii iubesc muuult de tot si sunt totul ptr mine ...i-am scris fratelui meu ca il iubesc muuult si prietenei mele cele mai bune si mai dragiiii la fel ca o iubesc si ca ii multumesc frumos ca mi-a fost alaturi .... nu stiu daca e vro presimtire neagra ..dar sa stiti ca va iubesc si pe voi ..chiar daca uneori ,va dau senzatia de ...nu stiu ...plictis ( nu gasesc cuvantul ) ...

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

eu cred ca esti confundata cu cealalta Alessia:( Poate de aceea s-a oripilat maraki.


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

ah....am crezut ca e alessia cealalta....deci nu e ea...sorry....dar de ce alessia cu 2 s ? nu cumva esti aceeasi persoana pe doua comp ?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

si mie mi s-a intamplat si culmea tocmai atunci cand viata mea s-a linistit. La vremea respectiva ma "amuzam " si imi spuneam, uite ce m-am obisnuit sa am probleme ca acum cand nu le mai am plang dupa ele :)) acum nu stiu ce sa zic, probabil ca am timp sa ma gandesc la mine insami, si sentimentul de bine pe care il am acum imi aduce la suprafata probleme vechi( traume din copilarie de ex) pentru a fi constientizate si vindecate. Nu stiu daca asta poate fi o explicatie dar eu n-am gasit alta mai buna, asa ca sunt si eu interesata de alte pareri

educatia nu este altceva decat un sistem de ignoranta impus

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

cred ca e descarcare nervoasa... n-ai de ce sa te sperii... face bine.
Eu pling o data la citiva ani, si niciodata cind am o problema majora. Ci mult timp dupa aceea. Abia cind incep sa ma simt in sigurantza ma umfla plinsul. Altfel, in mijlocul "dezastrului" sint foarte viteaza, normala si naturala, de parca putin mi-ar pasa ce se intimpla. Ma prabusesc dupa. La mult timp dupa. Atunci ma umfla vreun plins cu sughitzuri de doua ore din cine stie ce rahat, sau pur si simplu degeaba. Cred ca e un mecanism natural, modul in care ranile trecutului se vindeca.

Elise & BBLisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

quote:
Originally posted by patou

si mie mi s-a intamplat si culmea tocmai atunci cand viata mea s-a linistit. La vremea respectiva ma "amuzam " si imi spuneam, uite ce m-am obisnuit sa am probleme ca acum cand nu le mai am plang dupa ele :))



Exact asta mi-a zis al meu "mai, mama, mai ..ai fost mai tare ca mine in cele mai negre vremuri din viata mea ( el e mai in varsta ca mine ) si acu dintr-un rahat sau din altceva pe care nici tu nu il sesizezi ai facut o criza " ... vezi tu ..eu nu numai ca am trecut prin vremuri urate ..dar am realizat si fff multe in ultima vreme ..despre mine ..despre viata mea ... despre lucruri care m-au durut o viata si pe care am gasit puterea sa le depasesc ...pur si simplu acum ma simt un om liber de ranile trecutului ... poate a fost ceva de genul celor spuse de Elise..dar tareee m-am speriat de mine ...brrrr...
Patou

quote:
ah....am crezut ca e alessia cealalta....deci nu e ea...sorry....dar de ce alessia cu 2 s ? nu cumva esti aceeasi persoana pe doua comp ?



Aoleuuuuu maraki pai daca eram nick-ul cu 3ss ..stiam clar de la ce mi se trage ...de la prea mult sex anal ,ba ma mai "injur " eu cu mine pe forum" ..."cat e halatu" ..."cat e halatu" ..
A'pai intreaba-o pe ea de ce 3sss ca ea e mai noua pe forum ca mine ...iar daca sunt sau nu ea ...intreaba un moderator ..ei cunosc ip-urile de la care se scrie pe forum si sunt cei mai in masura sa iti spuna asta ...dar nu cred ca ma iertau ....

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu e nici o rusine sa plangi. Nu e nici o problema sa discuti, sa scrii sa dialoghezi. Toti avem "zone" mai linistite si perioade mai "agitate". E important sa ajungi la un echilibru. Plangand in fapt este o forma de reechilibrare. Este o supapa cum s-ar zice. Si face bine si la ochi
Cat despre DC este deja cert pentru mine de atatia ani ca aici s-au legat prietenii, s-au incarcat "baterii", s-au purtat "razboaie", s-au oprit "razboaie", s-a plans sau s-a ras, adica am trait ca si cum am fi unii langa altii dintotdeauna. Si eu am numit pentru mine aceasta lume www.desprecopii.com un miracol al omului de azi. Pentru ca aici traieste ceea ce numesc eu umanitate, locul unde fara un pret stii ca poti sa scrii, sa dezvalui, sa fi ajutat, sa fi criticat, sa fi dezpbrobat, sa fi remarcat, sa te bucuri sau sa fi trist, este locul unde in mod inexplicabil sfidand orice lege toate aceste fire sunt impreunate legandu-se un manunchi trainic virtual asemeni unui odgon ce tine un vapor pe orice mare inversunata.
Asa incat plangi, maine vei rade, noi vom fi tot aici.

Marius Pernes
www.marius.rdsor.ro
Anul 2006 /Anul 2007 /Serbarea Ioanei/Croatia 2007
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Marius, frumos spus

Alessia sorry

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput