Asta ce mai e ??? Pls help ...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betiana spune:

Draga Alessia, fiecare om isi traieste cu intensitate conflictele interioare su uneori lacrimile pot fi dovada ca exista o limita pana la care putem rabda lupta interioara.Dar ma gandesc ca s-ar putea sa ai si un deficit de magneziu.Uneori acest deficit poate sa produca aceste mici "fisuri" psihice.Asa ca te-as sfatui sa faci si niste analize.Oricum, am inteles ca ai "un domn" langa tine care te protejeaza si doi copii care te iubesc.Acest fapt ar trebui sa-ti dea puterea autovindecarii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

Ehe he dragi babi ...cred ca cu acest post ... ori ma veti cataloga nebuna de legat ...ori mincinoasa ...prima poate ..a doua nuuuuuuu...

Vin cu vesti nu tocmai bune ...si cu poate o posibila explicatie a celor intamplate ieri ...
Azi ... offf ...azi... numai un miracol a facut sa nu imi pierd domnuldin dotare ... a avut un accident de munca si numai un miracol a facut sa nu isi piarda un picior sau poate chiar viata ...toata ziua am alergat intre spital si casa ...dar nu cred ca eram asa de tare( ba sa fac si haz de necaz) daca nu aveam izbuhnirea de ieri ..presimtire sau rabufnire in avans ....mai ales ca el era obiectul principal ... de el aveam nevoie .....

marius
sincer nu exista cuvinte prin care sa iti multumesc pe deplinnn ptr cuvintele tale frumoase

maraki
..stai linistita ..macar am descoperit ca..avem o antipatie comuna

betiana


----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Nu cred ca esti singura care plangi,eu plang foarte des,de ce?ca imi este dor de casa,de restul familiiei,de ex astzi am plans de toata ma-m scuturat-----motivul este mama mea,imi este foarte dor de ea si din pacate nu mai este pintre noi
dupa ce plang ma linistesc putin
nu este nici o rusine sa plangi,bucurate ca poti
te pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielursus spune:

Buna! Pai multa lume zice ca esti o NOROCOASA! altii au nevoie de adjuvante cum sunt drogurile, de sex sau de orice supapa ca sa scape de tensiunea acumulata. Cateodata, mie imi curge sange din nas. Atunci stiu ca am facut ceva de mi-a crescut tensiunea...Si azi am pati-to, fiindca m-am tot tratat cu must spre tulburel. Asa patesti si tu. Cateodata te poti speria. Mai ales cand faci dragoste se intampla. Dar e de bine ca poti si nu e de rau. Vad ca iti place sa scrii. Nu vrei sa-mi scrii si mie, personal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanal spune:

Alessia, sunteti bine? sotul e ok? n-a patit nimic? premonitie..ori ba...conteaza ca noi suntem alaturi de tine..si nu te consideram deloc nebuna...ca de..ar trebui sa ne consideram cam multi buni de dus la Spitalul 9(adeca nebuni, ptr cine nu stie
Ales, zi de al tau? e ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Alessia Sper ca sunteti bine si si tu si domnul tau! Da-ne o veste buna

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alessia105 spune:

buna buna ...

roxanal,rrox Sarut mana de urari si de grija ...ce sa zic ..e bine ...e bine ca nu e mai rau ..are o rana urata de vreo 20 cm ( ma rog cred ca e mai corect spus 20 de cm patrati), vro 17 copci ... care se vindeca ... merge in carje ..nu poate sa stea prea mult jos din pat ... ne cam chinuim ... mai ales cu scarile si cu iesitul copiilor afara( ca nu am cu cine sa il las pe Ben al mare) ..ne mai impartim , ne mai sacrificam , dar oricum parca orice pret e prea mic in comparatie cu ce se putea intampla ...e ok, Slava Domnului.
Ma enerveaza la culmeeeeee ca il tot suna de la munca sa il intrebe cand se intorce la munca ..ei au impresia ca e o simpla raceala sau un moft ..dar azi le-am facut-o ..cred ca am ruinat ziua( sau chiar we) a 2-3 cucoane care nu stiu nimic inafara sa linga niste hartii daaa ...ieri cand am schimbat pansamentul am facut poze explicite ( cu rana ..nu va ganditi la prosti )..si le-am trimis pe mail ..sa vedeti lesinuri cand or deschide mailul ...dar ma crizasera ca au sunat de vro 2-3 ori "cand merge din nou la lucru "..dar fara sa intreb .."ba da mai traieste?!? e ok ? ce are "...nimic ...e lasa ca le arat ..io

edit: am trimis mesajul ca am fost pana sus la bolnavoirul casei .... vroiam sa va mai pup odata si sa va doresc un we frumos alaturi de cei dragi

----------------------------------------------------
Alessia,Dezbracatu' si Spiderman

Si ei au dreptul la viata...semneaza si tu

O parte din mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrox3 spune:

Alessia Multa sanatate lui Ben, sa se vindece repede si bine! Si tu nu mai lua in seama toate rautatile si indolentele .... desi, daca ma gandesc mai bine, bine le-ai facut!

Roxana, Mariuca (n. 1 iulie 1999) si Ioana (n. 23 martie 2005)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Alessia,o pt bolnaviorul vostru,si dupa cum ziceai si tu,e bine ca nu e mai rau.Ii doresc o refacere rapida ,si sa nu mai treceti prin asa ceva.

Da de plins,pling si eu.Deseori pling la subiectele "triste" de pe forum sau la o stire de la TV despre copii decedati sau alt ceva

Astazi m-am suparat rau de tot,(dar nu am putut s-o arat pe fata),am tinut in mine si a inceput sa ma doara in piept,si sa ma sufoc.
Si care e motivul??a venit stapina la care stam noi in "rent",si mi-a zis ca bilul pe lumina a venit mai scump cu 50$,din cauza Acvariului cu pesti procurat acuma o luna(are filtru si luminita),care lucreaza Non-Stop.Eu am zis ca bine voi plati eu acea diferenta de 50$,dar mai apoi imi parea rau,ca totusi nu cred ca s-au consumat 50$ de la un filtru si o luminita.
Acuma imi astept si eu domnul,sa rezolve el miine "situatia",caci eu nu sunt in stare......
Cred ca ne vom desparti de pestisori pt o vreme,pina ne mutam si noi la cuibul nostru...Si cind ma gindesc ca copiii i-au indragit si au dat cite un nume la fiecare
Scuze daca am fost off topic,dar chiar simteam nevoia sa ma "pling" cuiva,caci aici(SUA) am doar un frate si o cumnata,si de fiecare data doar lor ma "pling".





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

Alina,imi pare rau ca ai avut astfel de probleme
dar sa sti ca asa se intampla cand stai in chirie,intotdeauna chiriasi sant de vina pt orice(zic asta din propria experienta)
si noi am stat aici in rent.
Si nici eu nu cred ca a consumat de 50$ pe luna,dar asta este
sti ca ma poti suna oricand ai vreo probleme,sper ca mai ai numarul meu
te pup


Mergi la inceput