Cumparaturi Victoria's Secret - conversie marimi

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Carrye - sunt f sigura. Nu-s mare experta dar daca scrie ca vei primi via Overseas, sigur vine prin posta, so...desfa sampania

Eu tocmai am trimis copia mea de CI la cei de la UPS Vamuiri (sa vezi ce ma aranjeaza ), si-s nerabdatoare de felul in care vor proceda: voi primi coletul la usa, sau e nevoie sa merg in Baneasa? Imi vor lua si pielea de pe mine pt rochitele alea sau se vor indura?

Stie careva care-i procedura?

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

va rog lamuriti-ma cu citeva lucruri:

1. daca imi fac cont cu adresa din Romania pot sa cer sa fie expediate la cineva cu adresa din sua ?

2. cind ajunge coletul la persoana din sua, poate sa-i dea "forward" catre mine si nu mai platesc taxe indiferent cu ce curier vine marfa in romania sau trebuie sa ia coletul in brate si sa-l trimita cu posta obisnuita ?

3. chiar trebuie rupte etichetele in sua cum am mai citit pe aici ?

multumesc


http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

Azi am ridicat si eu a doua comanda si sunt f. f. multumita, am avut doua costume de baie (unul in 2 piese si unul tot in 2 dar cu tankini), plus tankini-ul leopard care data trecuta fusese inlocuit dintr-o greseala de etichetare cu un blug alb (ok si acela). Mi-a sosit prin posta si nu am platit taxe (super ok angajatii de la posta mea, le multumesc pe aceasta cale ). Eu inclin sa cred ca daca marfa are volum mic (la mine ambele au incaput intr-un plic din acela putin mai mare decat A4), vine cu posta, daca e mai voluminos (contine incaltaminte, de exemplu, plus alte haine), atunci vine cu UPS-ul. Acesta e feeling-ul meu, dati-mi contraargumente daca aveti, poate pricepem pana la urma logica lor . Oricum, ma pregatesc sa mai bag o comanda micuta, ca la costumul cu tankini parca as lua si un sutien, cu tankini nu ma bronzez... Normal, mai adaug ceva pe langa ...

PS. Carrie, am luat la toate XS la slip si S la sutien si imi vin super ok. La tankini tigru am luat 34C care imi vine demential la masura mea 70C de aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Laura - am vb putin cu tipa de laserviciul de vamuiri de la posta si mi-a zis clar ca valoarea coletului sa nu fie mai mare de 80 $, max 100, daca vrem sa vina prin posta. Daca depaseste valoarea de 100 $ riscam sa vina prin posta si sa fie supus vamuirii. Insa uite, au fost cazuri, daca citim pe topic, cand chiar si la valori mari au venit prin posta...Am intrebat daca are vreo legatura cu volumul coletului..mi s-a raspuns ca nu! Tot ce conteaza este valoarea coletului!



Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Te pup, Laura! Ma bucur tare mult ca iti vin, si eu tot 70C port aici si 34C al lor imi vine de minune. La fel, si slipul XS. Abia astept sa imi vina comanda aia cu fustele. Sunt tare curioasa cat de mari imi vin. Voi ati comandat fuste pana acum?
Roxana, clar totul depinde de valoarea coletului, dar cred, asa cum a spus cineva mai sus, depinde de valoarea fiecarui produs in parte, pentru ca ei decid varianta de transport. Eu am comandat cel mai scump obiect de 39$ si uite ca vin cu posta desi valoarea totala a coletului este de vreo 150$.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Carrye - la mine in colet cel mai scump produs este de 29$, de fapt sunt veo 5 rochite de cate 29 $, si inca cateva perechi de chilotei...care sunt cam 10 $ prechea. Pachetul meu e de vreo 170$ Mi-au mai luat shipping vreo 40. Atunci de ce vine prin UPS desi am bifat Standard? E o loterie...

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Mda, sunt in ceata acum...imi pare rau insa ca ti le-au trimis prin UPS. Atunci chiar nu stiu ce sa mai zic. Ca mi se scurg ochii dupa un palton galben cu nasturi pe spate dar e 160$. Dar daca tot nu conteaza pretul, pana la urma isi merita pretul fie el si cu UPS...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Vai Carrye..acum am vazut ca au aparut paltoanele...ala galben..vai de mine si de mine..e superb!!!!!

Eu inca am o problema..nu mai pot sa ma logez..de cateva saptamani..si doar am acelasi user si parola..de hat...vreo 2 ani ..cred
Le-am scris..au fost f. draguti si mi-au dat reply..cu parola si user-ul pe care deja le bagam ..dar tot nu ma "recunosc"..asa ca mi-am facut alt cont..si gata...

Am cosul plin de prostioare (dar cardul gol... )...si vad ca tot actualizeaza site-ul cu tot felul de minunatii de toamna...

..Dar parpalacul ala galben..imi face rau cu ochiul...cat o costa cu vama cu tot??!!..nici ala roz...nu-i rau..si mai sunt...oh...vreau! vreau!

INTREBARE - la camasi..cele de bumbac (fara elastan&co) sau de matase..ce marimi luati?!?..Carrye? LauraT?!..caci pe voi va cam "stiu" la dimensiuni..si pot sa-mi fac o idee..

EDIT- fetelor..nu va bagati peste fusta mea..care este inca a lui Carrye...eu m-am "abonat" prima la ea..daca nu-i vine..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Scumpa, daca materialul se intinde sau se stramteaza la primul spalat (bumbac) iau S altfel, la celelalte iau XS mai ales daca ma uit la model si vine largut pe fetele alea superbe din poze. Pana acum a mers ideea, ca mi-au venit toate foarte bine.
Cat despre paltonul ala, asta iarna nu am luat nimic de gen si abia astept sa fac o achizitie :P Noroc ca am un iubit extraordinar de intelegator si imi suporta exuberanta. Ca sunt sigura ca de inteles nu ma intelege :)
Sper ca te simti bine, ai grija de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
citat din mesajul lui Carrye

Scumpa, daca materialul se intinde sau se stramteaza la primul spalat (bumbac) iau S altfel, la celelalte iau XS mai ales daca ma uit la model si vine largut pe fetele alea superbe din poze. Pana acum a mers ideea, ca mi-au venit toate foarte bine.
Cat despre paltonul ala, asta iarna nu am luat nimic de gen si abia astept sa fac o achizitie :P Noroc ca am un iubit extraordinar de intelegator si imi suporta exuberanta. Ca sunt sigura ca de inteles nu ma intelege :)
Sper ca te simti bine, ai grija de tine!



Legat de camasi/bluze..am in cos...asta:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9B-227518&page=1&cgname=OSCLOBLOBLC&rfnbr=3948

si asta..
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9B-218419&page=1&cgname=OSCLOBLOBLC&rfnbr=3948

si inca vreo 2 de felul asta..si stau in dubii daca sa iau XS (0-2)..sau S (4-6)..Am selectat "S"..dar imi e teama sa nu-mi fie mari..
si mai am si niste fuste "pencil"...si..te astept pe tine sa-mi spui daca iti este mare marimea 4...sau nu...
si parca m-as risca si la niste pantaloni..dar nu inteleg absolut nimic din "Kate fit", "Bridget fit", "Marisa fit"..stiti voi la ce ma refer...macar 1 pereche..de proba..sunt unii care-mi plac rau de tot..

Inca nu ai primit coletul cu fusta?

Vbim azi pe mess..te poop.

Poop si celalalte fete.

PS- ca sa stie si fetele de ce "parpalac" vorbim..:)
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9B-201906&page=1&cgname=OSCLOOUTZZZ&rfnbr=3134

si mai imi place asta:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=9B-164832&page=1&cgname=OSCLOOUTZZZ&rfnbr=3134

Mergi la inceput