Cumparaturi Victoria's Secret - conversie marimi

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Pai inca mai astept un telefon, dar in mare parte sunt angajata si am nevoie de haine office. Aici nu gasesc absolut nimic decent.
Mi-am comandat:
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=8U-197123&page=1&cgname=OSCLOSKIVIL&rfnbr=2259
pe albastru, aici port 34 am luat marimea 4. Sunt intre marimi la ei, la talie am 0 si la solduri 6. Habar n-am care mi-e marimea...
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=8U-218701&page=1&cgname=OSCLOSKIVIL&rfnbr=2259
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=8U-203837&page=1&cgname=OSCLOBLOVIL&rfnbr=3946
albastra si
http://www2.victoriassecret.com/commerce/application/prodDisplay/?namespace=productDisplay&origin=onlineProductDisplay.jsp&event=display&prnbr=8U-207074&page=1&cgname=OSCLOBTPVIL&rfnbr=2220
galben.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SIMONABB spune:

As vrea sa cumpar si eu de pe victoriassecrets dar nu sa platesc si taxe. Ma poate ajuta cineva in sensul asta ?
Va multumesc

http://community.webshots.com/user/simonabb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Carrye - uite-ma si pe mine in situatia ta...Am primit dis-de-dimineata mail cum ca nu a putut fi efectuata tranzactia si ca vor mai incerca inca 14 zile de acum incolo. Nu-mi vine a crede...Ai luat vreo masura?

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Scumpa, nu. Si tocmai cand ma gandeam ca poate pierd comanda, am gasit aseara mail cu confirmarea si ca mi-au trimis coletul. Sunt emotionata toata ca nu stiu ce voi face cu fustele alea marimea 4. Ma poate ajuta cineva cu o comparatie cu marimile noastre?
Eu aici port 34, sunt foarte slaba, rar 36.
Eu zic sa mai astepti cateva zile ca ii vor lua pana la urma. :)
Simona, este o loterie. Si noi tot asta vrem, sa nu platim taxe. Acum incercam varianta in care cumparam produse mai ieftine sa vedem daca avem norocul sa le trimita la posta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Carrye - daca-ti sunt mari fustele le "mariti" si cu asta basta. Eu cred ca-s amatoare, ca doar le-am vazut...DAr sa speram ca iti vin bine..I-am innebunit azi pe aia de la VS. Pt ca era oferta la lejerie si comandasem cate una din fiecare..apoi am constat ca daca luam 3 perechi ma costa mai putin decat daca luasem 2...Asa ca am sunat si mi-a schimbat toata comanda

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Mi-au trimis si mie mail de confirmare, dar de data asta le voi primi via UPS...Mdea, nu merge de 2 ori ulciorul la apa...Dar calculand dupa taxele pe care le-ati mai postat voi ar veni cam 58$ taxe..so rezonabil...Sa vedem insa ce imi cer la usa

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

aseara mi-am luat inima in dinti si am plasat prima comanda.
la primirea confirmarii, am vazut ca unul din articole urma sa fie livrat mai tarziu, nefiind in stoc.
am trimis un mail prin care ii rugam sa-mi anuleze pozitia respectiva; acum am primit confirmarea anularii intregii comenzi

de ce oare?
engleza mea o fi asa de slaba incat lasa loc de interpretari sau nu pot fi anulate anumite pozitii????

si inca o intrebare, va rog: daca shippingul e 40$, inseamna ca sunt trimise cu UPS?

multumesc pt raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

Clyo - eu tin legatura cu ei prin telefon, asa am vazut ca ne intelegem mai bine. Nu am avut niciun fel de neintelegeri pana acum. Daca shipping-ul este 40$ nu e musai sa-ti fie trimise prin UPS. Daca ai bifat optinuea standard pt transport atunci iti poate veni ori prin UPS ori prin posta (de preferat). Acest lucru il constati cand primesti confirmarea pe mail, in coltul stanga sus (se specifica via UPS AIR ori via OVERSEAS).

Succes!

Roxana mami de Robert (18 feb 2008) si Catalin (5 iunie 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Carrye, cand ti-ai facut comanda ce metoda de shipping ai ales? Standard International sau International Express? Iar coletul prin ce ti l-au trimis? via UPS AIR sau via OVERSEAS ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Pai eu numai varianta standard am ales de fiecare data. Prima comanda am primit-o prin posta, am platit sume infime, coletul a venit pe bucati, de vreo 2 ori. Apoi, alte comenzi le-am avut impartite, de exemplu niste sandale la vreo 10$ mi-au venit prin posta, restul coletului prin UPS si tot asa.
Roxana, esti sigura? Pentru ca tocmai m-am uitat pe mailul de confirmare si scrie OVERSEAS!!! Doamne ce bine ar fi!

Mergi la inceput