SUPERDIETA "Maninci sanatos;Slabesti frumos"(cap4)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tornada spune:




Slutari GUSTA care soare,de unde soare,la mine este cumplit de frig,bate un vant rece de parca este toamana,nici-decum primavara.Grasunica,grasunica piticuta ta.Este bine si poti sa ai cu zece kg.mai putin,ai 164cm si trebuie sa ai 54 de kg. daca vrei sa fii fotomodel,dar tu cum ai nascut este super bine daca in prima faza ajungi la 60kg.Eu am inceput sa merg la sala,ca sa fac recuperare dupa o buna cazatura la schi,bine am mers si anul trecut.Si tu poti merge la inceput sunt exercitii mai usoare care privesc numai spatele si cu timpul incepi sa faci si altele,ca si mine.Asa am fost si eu,sa nu mai vb. de spondiloza care ma inebuneste la schimbari de vreme si statul in curent.Te pup si nu te grabi cu slabirea ai rabdare,inarmeazate cu multa rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Anky, linkurile alea sunt in germana.... Din cate m-am priceput am bagat , la al doilea link, greutatea si inaltimea mea si a iesit 23.5. Ce inseamna asta?
Lidia, am citit undeva ca ziceai ca mananci cereale Sanovita. Cate calorii au, ca eu am mancat unele de la plafar, cu musli, no name, coproductie romano-germana, ff bune si aveau 320 kcal la 100g. Sanovita nu are mai mult? Pe de alta parte am renuntat la cereale ca in zilele in care am mancat cantarul meu a fost blocat.
Harnicutze sunteti mai fetelor!! Dar eu nu as putea sa tin regimul vostru pt ca nu pot fara lactate, cred ca am niste probleme cu calciul, mananc toata ziua lactate, sub orice forma. Acum beau de ex kefir care are 49 kcal la 100 g sau lapte batut dietetic care are 29 kcal la 100 g.
Of, vreau si eu sa slabeeesc!
Va pup si la cat mai putine kg!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

quote:
Originally posted by eunice78

Anky, linkurile alea sunt in germana.... Din cate m-am priceput am bagat , la al doilea link, greutatea si inaltimea mea si a iesit 23.5. Ce inseamna asta?
Lidia, am citit undeva ca ziceai ca mananci cereale Sanovita. Cate calorii au, ca eu am mancat unele de la plafar, cu musli, no name, coproductie romano-germana, ff bune si aveau 320 kcal la 100g. Sanovita nu are mai mult? Pe de alta parte am renuntat la cereale ca in zilele in care am mancat cantarul meu a fost blocat.
Harnicutze sunteti mai fetelor!! Dar eu nu as putea sa tin regimul vostru pt ca nu pot fara lactate, cred ca am niste probleme cu calciul, mananc toata ziua lactate, sub orice forma. Acum beau de ex kefir care are 49 kcal la 100 g sau lapte batut dietetic care are 29 kcal la 100 g.
Of, vreau si eu sa slabeeesc!
Va pup si la cat mai putine kg!



Acelea sint in olandeza.Uite si unul in engleza

http://www.cdc.gov/nccdphp/dnpa/bmi/adult_BMI/metric_bmi_calculator/bmi_calculator.htm

Daca iti plac lactatele poti sa maninci lactate cu un procentaj cit mai scazut de grasimi de ex: 0,1 %,0,4 % sau chiar 0%
La capitolul cereale trebuie sa citesti sa nu contina zahar,grasimi, putini carbohidrati si sa fie integrale.

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by eunice78

Anky, linkurile alea sunt in germana.... Din cate m-am priceput am bagat , la al doilea link, greutatea si inaltimea mea si a iesit 23.5. Ce inseamna asta?
Lidia, am citit undeva ca ziceai ca mananci cereale Sanovita. Cate calorii au, ca eu am mancat unele de la plafar, cu musli, no name, coproductie romano-germana, ff bune si aveau 320 kcal la 100g. Sanovita nu are mai mult? Pe de alta parte am renuntat la cereale ca in zilele in care am mancat cantarul meu a fost blocat.
Harnicutze sunteti mai fetelor!! Dar eu nu as putea sa tin regimul vostru pt ca nu pot fara lactate, cred ca am niste probleme cu calciul, mananc toata ziua lactate, sub orice forma. Acum beau de ex kefir care are 49 kcal la 100 g sau lapte batut dietetic care are 29 kcal la 100 g.
Of, vreau si eu sa slabeeesc!
Va pup si la cat mai putine kg!



Cerealele SANOVITA au asa:
fulgii de secara 296kcal/100gr
fulgii de cereale 325kcal/ 100gr
complexul Bio 289kcal/100gr.

Ti le recomand calduros ...TIN FOARTE BINE DE FOAME

In ce priveste CALCIUL ..iti recomand sa deschizi link-ul
de pe prima pagina ..cel al Doctorului STROESCU ..
daca ai rabdare sa ii asculti emisiunile ..
ai afla o groaza de lucruri noi despre CALCIU si
multe mituri false despre calciu si calcemie .


Daca vrei cu adevarat sa slabesti incepe SUPERDIETA ..
MERITA si iti spune o mamica care alapteaza ..
si care a avut DINTOTDEAUNA MARI PROBLEME CU CALCIUL
si care are aproape 4 saptamini de SUPERDIETA
si care a respectat SUPERDIETA foarte STRICT fara nici o abatere.

Cred ca puiul tau are mai mult de trei luni ..sau ma insel ??

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by gusta

Buna fetele.
Eu nu stiu daca am sa ajung pana la final la 64kg dar stiu clar ca am sa lupt sa le fac.Iar uneori ma gandesc ca nu ar fi rau sa fac 60 ca la inaltimea mea s-ar cere.

Voi ce parere aveti despre asta.Deci am 1,64 cm camcate kg ar trebui sa am?

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta




Eu zic sa astepti pina la finalul SUPERDIETEI ...vezi la cit ajungi
66..65..64.. cit o fi ..apoi incerci sa maninci sanatos ...
si fara prea mari excese ...lasi organismul sa se acomodeze vreo
luna jumate cu noul echilibru ..si apoi daca tot simti ca mai ai de
unde sa dai ...faci o noua repriza de SUPERDIETA ..PAREREA MEA


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Tornada


Cum este vremea prin Bucuresti,la noi este foarte frig de dimineata mi-au inghetat mainile,frig,urat ,trebuia sa vin la niste cursuri dar m-am razgandit intre timp.




In Bucuresti au fost la amiaza 12-13 grade ...dar cind batea soarele era chiar cald ...pacat ca a fost mai mult noros ..


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Marilena12

Buna, fetele,
Eu acum intru sa va salut, am fost afara cu pitica si m-am intors cu o stare super ciudata, tremur din tot corpul, si vocea, si mi-e frig, apoi cald, si tot asa. Sunt atat de agitata si nu stiu de ce. Am impresia ca ma ia si o raceala, ca ma cam doare gatul si sunt putin ragusita si, bomboana de pe coliva, si eu si sotul suntem rupti de spate si ne certam care sa ridice fata in brate. Acum i-am predat-o ca nu mai puteam, si el, destept, a adormit-o.
Am mancat prost azi, ca nu mi-a fost foame:
- 2 masline
- o lingura de ciuperci fierte
- o ceasca mica de supa de legume fara nimic.
La cat de nasol ma simt, nu stiu daca mai bag ceva.
Va pup si sunt pe aici.

MARILENA SI ANNA



SANATATE MULTA ...
SI DAI CU CITRICE ...SUC ..SAU INTREGI ..CIT MAI MULTE ...
NU LASA RACEALA SA SE INSTALEZE .. si SANATATE MULTA .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Meniul meu de azi :

- un pahar suc de morcovi
- 50 gr fulgi de secara cu 300 ml lapte
-1 cafea
-1 grapefrut + 1 mar
- salata de telina si morcov cu ton
-1 cafea
-1 grapefruit (inca nemincat..dar imediat il papacesc)


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tornada spune:




Dragutele mele!

Stiti ce ma bucura foarte tare?Nu stiti......
De 5zile incoace sunt un om fericit,intru si eu in randul oamenilor,,rahatosi,,,de 5 zile ies regulat la scaun,evrica ....sunt un om fericit ,de aceea am mentinut dieta.Asa ca sunt extrem de fericita ma simt super bine, sper sa tina asta mai mult timp.
Acum va pup si vb. maine deoarece a venit copilasul meu la un fifa si nu avem loc amandoi pe un comp.Va pupic dulce,dulce,dulce ca nu avem voie la putintica ciocolata,ce buna o fii acum o milka cu alune......




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Multumesc pentru sfaturi, dragalaselor, sper sa nu racesc, nu am alte simptome, eu cred mai degraba ca e o carenta de calciu, desi iau minerale, de cand am nascut, imi lipseste calciul destul de mult, si nu prea ma omor dupa lactate. In schimb, Anna tuseste de 2 zile, fara febra, muci sau altceva. Astept sa vad cum e maine si chem doctorul pt ca imi si transpira muuult la capsor si asta spune ca nici ea nu prea are calciu, i-am tot dat eu diverse, dar ceva nu functioneaza.
On topic, maine e cumva zi de raport, ca am pierdut sirul...nici nu m-am cantarit azi...
Eu va zic somn usor, si vise placute, ca eu o sa mai lenevesc putin pe canapea si apoi la nani.


MARILENA SI ANNA

Mergi la inceput