SUPERDIETA "Maninci sanatos;Slabesti frumos"(cap4)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Bysko

Mai fetelor, m-am cantarit azi dimineata si am avut un soc! Aveam 66,5 kg.M-am cantarit de 3 ori, in locuri diferite si tot asa. O fi luat-o razna cantarul?!? Cum m-am intors de la scoala m-am cantarit si la fel:66,5. Clar, maine ma duc sa ma cantaresc in oras!
De azi dimineata nu am mancat nimic ca nu am avut timp, doar am baut 1 l apa plata si acum mananc un mar!Si ma gandesc ce o sa mananc mai tarziu!

Busra este sufletzelul nostru!http://www.totsites.com/tot/busra
www.dropshots.com/Bysko



BRAVO Bysko

Primesti a doua din partea .



LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by mada_mxm

Buna fetele!

Hai ca mai apuc si eu sa intru ca fata e un pic mai bine acuma se joaca, numai ca acu is eu bolnava. aseara am zis ca mor de durere de gat si febra se invartea totul cu mine, am dormit naspa din cauza nasului. Deci fata e mai bine si eu am luat gripa de la ea.
Azi dim m-am cantarit la peleul gol si ieri aveam 61,2 azi am 60,6 deci s-au mai dus 600 de grame. Nu-mi vine sa cred, bine ca nu mai stagnez ca am zis ca mor cand ma tot cantaream si in fiecare zi cantarul arata exact acelasi lucru.

---------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)




BRAVO MADA

Dupa asa stagnare..inca o DE INCURAJARE ..din partea
chiar daca ii lipseste o petala

SA TE INZDRAVENESTI CIT MAI REPEDE


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by cornelia_laura

Sunt si eu pe aici doar ca pana acum am avut treaba prin bucatarie. Chiar vroiam sa va intreb voi cum va descurcati cu gatitul pentru restul familiei? Ca eu nu pot sa fac mancare fara sa o gust chit ca iau un varf de lingurita. Pentru Eduard si sot musai fac cirbita si felul 2 si pentru Eric separat. Singurul lucru la care cu greu am renuntat e sa fac dulciuri. Si ADOR sa fac prajituri iar baietii mei le devoreaza....dar de Paste tot fac pasca si tort orice ar fi...
Si inca o intrebare legata de Superdieta perioadaII: in loc de lapte degeresat pot sa bag un iaurt mic 0% grasimi??? Pe mine laptele ma baloneaza rau, deloc nu-mi priieste.
Meniul de azi:
MD: 1 ou fiert tare si un ceai fara zahar
P: legume la cuptor cu salata verde
C: fructe

Cornelia, mamica luiEduard(21.06.2004) si a lui Eric(13.07.2006)
www.onetruemedia.com/shared?p=1f7b802ef8d6f642515014&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eduard-inima de leu
Poze noi
Adrianafedorca-An-k-Deea-Cornelia
www.TickerFactory.com/weight-loss/wfcAKbn/" target="_blank">
Nou stil de viata





IARTUL DEGRESAT E OK .

Si mie imi cam place sa fac tortuletze ..mai ales cind am timp liber
iar cum a crescut putzin Stefan ..am si dat startul la imaginatie
si am creat citeva tortuletze foarte tentate ..ia priveste AICI..
Dar acum ..PAUZA TOTALA ...NICI MIE NU IMI VINE SA CRED CUM DE REZIST ..
Dar piinici mai fac ..din cind in cind ..

Si daca ma intrebi cum de rezist ? ei bine ..eu gindesc ca sufar 6 saptamini ...si apoi pot si eu sa scap de cosmarul kilogramelor in plus ...Nu as vrea s-o tin toata viata intr-o eterna CURA DE SLABIRE..
iar dupa SUPERDIETA ...voi incerca sa gust si o felie de tortulet..si alte bunatati dar cu masura ..
atita timp cit nu exagerez nu iau in greutate ..cel putin asa se intimpla in cazul meu .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by gusta


Cred ca trebuie sa imi fac singura morala si poate ma opresc din pofte.


Azi iar am program de curatat ca acuma am realizat ca mai e putin pana la paste si la mine e ca la porci.Ma duc sa mai bag un pic de program artistic ca asa imi place.Daca vreti vin si va ajut si pe voi.

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta




I-a putina bataita de la mine ..ca sa iti treaca POFTELE

Eu te astept si pe la mine ...ca ar cam trebui sa incep si eu CURATENIA PENTRU PASTE ..

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by emiliapop



Lidia "a venit si soarele pe strada mea" - 700 gr asadar am 62,8 Kg de la 63,5 KG si credeam ca nu mai scad in veci sub 63 dar uite ca am vazut-o si pe asta!
A... si sa va spun ca de vreo doua zile imbrac niste pantaloni de dinainte de sarcina care sunt un pic elastici , ce bine e sa mai imbraci si altceva si a observat si sotul ca am inceput sa ma "elegantez", nu va spun ca aseara el care este as in materie de sport si slabit manca ciocolata si eu imediat cu gura pe el dar el imi demonstreaza ca papa orice dar face sport si tot slabeste . El a dat jos in vreo 3 saptamani 2 kg, dar pedaleaza si dimineata si seara pana arde cam 400-500 calorii de pedalat.

Pana si puiul e un pic mai bine nu mai face febra si deci nu am fost nevoita sa ii dau antibiotic ca eu nu am o parere buna despre ele la asa varste mici, sper sa ii treaca cu nurofen,sirop si antitusiv.

Ma duc sa caut si eu niste poze de pus " la panou"

emilia si Alexandru Paul (16.08.2006)

alexandru
poze luna a-7 a

greutate




Asteptam pozici

Eu propun sa ii spui sotului sa tina si el SUPERDIETA ..
Ca ar fi mai simplu si pentru tine ..
ai pregati papica pentru 2 odata
si va mai si incurajati unul pe altul ..
iar la sfirsit ..va apreciati unul altuia PROGRESELE

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)

Rezultate SUPERDIETA

Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marilena12 spune:

Buna, fetele,
Eu acum intru sa va salut, am fost afara cu pitica si m-am intors cu o stare super ciudata, tremur din tot corpul, si vocea, si mi-e frig, apoi cald, si tot asa. Sunt atat de agitata si nu stiu de ce. Am impresia ca ma ia si o raceala, ca ma cam doare gatul si sunt putin ragusita si, bomboana de pe coliva, si eu si sotul suntem rupti de spate si ne certam care sa ridice fata in brate. Acum i-am predat-o ca nu mai puteam, si el, destept, a adormit-o.
Am mancat prost azi, ca nu mi-a fost foame:
- 2 masline
- o lingura de ciuperci fierte
- o ceasca mica de supa de legume fara nimic.
La cat de nasol ma simt, nu stiu daca mai bag ceva.
Va pup si sunt pe aici.

MARILENA SI ANNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tornada spune:




Salutare fetele!

[b]MARILENA-mananca ceva portocale si niste lamaie nu sta asa,daca racesti tu o sa raceasca si micuta ta,mananca acolo in sila in mila ceva.

LIDIOARA scuze aseara nu am putut sa mai intru ,la mine este o batalie continua pe comp., este ceva de genul cine prinde primul,ai sa-mi dai dreptate cand puiutul tau o sa se faca mare ,ai sa vezi,fifa 2007, nfs carbon, astea jocuri ,nu retete de slabit ,asa-mi spune.PE linkul care l-am pus ,mai jos sunt niste foto. facute in vara la Mamaia si sunt si in picioare ,chiar se vede o sunca,care atarna disgratios pe abdomenul meu,deloc plat.Cum a fost plimbarea?Eu am venit ostenita de la servici alergatura ,o gramada de copilasi bolnavi,am venit mai obosita decat am venit de la sala.Cum este vremea prin Bucuresti,la noi este foarte frig de dimineata mi-au inghetat mainile,frig,urat ,trebuia sa vin la niste cursuri dar m-am razgandit intre timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Buna fetele.

Eu ma incalzesc la soare sunt in gradina cu laptopul in brate (asa multa curatenie am facut va dati seama) si ma gandesc ce sa pap diseara.

Lidia vin si fac .

Marilena nasol cu spatele iti spune un om care are destule de tras cu el .Plus ca fiicamea are 17kg si mai vrea in brate si uite asa ma cocoseaza.

felicitari multe la fetele care au mai scapat de greutate.Stiti ca imi convine ca olandezu mi-a luat bateria asa nu am tentatii sa ma sui pe cantar si nici sa ma bosumflu daca stagnez.

Lidia si eu vroiam sa zic la fel eu tin dieta asta 6 saptamani ca sa scap de surplusu de kg dar dupa sigur am sa mai gust si eu un dulce dar nu exagerat si sunt mai mult ca sigura ca stilul meu de mancare se va schimba nu voi mai manca asa mult gras si cu uleiuri .Eu nu stiu daca am sa ajung pana la final la 64kg dar stiu clar ca am sa lupt sa le fac.Iar uneori ma gandesc ca nu ar fi rau sa fac 60 ca la inaltimea mea s-ar cere.

Voi ce parere aveti despre asta.Deci am 1,64 cm camcate kg ar trebui sa am?

IMi bate soarele drept in monitor asa ca daca mai am greseli va rog sa ma iertati.

Doamna cu urgenta si maimuta Maruta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tornada spune:




AM UITAT !

BYSKO MA BUCUR MULT PENTRU TINE,LA CAT MAI MULTE KG. DATE JOS.DAR TINE MINTE SFATUL LIDIOAREI-DIETA SUFLETUL SLABITULUI.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anky spune:

Gusta uita-te aici,daca ajungi la 64 de kilograme ai o greutate normala.Daca ajungi la 60 BMI-ul tau tot normal este dar e ok si 64 de kg.Asta depinde de tine,daca tu vrei sa ajungi la 60 e si mai bine dar si la 64 ai o greutate normala,sanatoasa.

http://games.voedingscentrum.nl/body_mass_index/body_mass.html

Te poti uita si aici

http://www.zuivelonline.nl/?pageID=330

Anca,Bianca 02.02.03 si Cris 12.05.05

"Happyness is the key to your heart"

Mergi la inceput