Ce tip de tarc recomandati ?

Ce tip de tarc recomandati ? | Autor: Danutz@

Link direct la acest mesaj

Vreau sa-i cumpar baietelului meu un tarc, sa il pot tine cu mine in ce camera stau, sa nu-l tot pun in patut, carucior sau scaunelul auto si sa stau mereu cu grija sa nu cada - pana acum n-am patit, dar are abia 6 luni si nu se stie ce urmeaza

Ce model imi recomandati si ce firma?
Va multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Recomand Brevi. E mai scump, dar e super-ok. Si inca un sfat, nu te zgarci la pret si ia unul aptral, cel mai mare pe care il gasesti!

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karmenutza spune:

Depinde si cat spatiu ai in camera in care stai. La mine in sufragerie, de exemplu nu ar fi incaput unul mare. L-am luat pe cel mai mic pe care l-am gasit, CAM. Dar a incaput foarte bine in el de la 8 luni. Acum are 1 an si o luna si tot il mai folosesc. Are loc sa si doarma in el, ziua. Daca sunt in bucatarie si fac mancare, o iau cu tzarc cu tot pe hol, ca sa ma vada, ca altfel plange. Si imi incape asa desfacut cum e, pe usa, nu-l mai pliez de fiecare data cand il mut de coco - colo. Doar de asta l-am luat. Sa fie si usor de mutat.


Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

eu la fiica'mea am folosit colosseo de la neonato si am fost foarte multumita: pretul bun, tarcul foarte solid si spatios. din pacate, din momentul in care a inceput sa se poata deplasa nu a mai vrut sa stea in tarc. dar cat l'a folosit mi'a fost de mare ajutor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryP spune:

Mai bine ii iei premergator ca eu sunt convinsa ca ar fi mult mai fericit sa vina dupa tine decat sa il tii in tarc.

Maria





“Normal înseamnă să te îmbraci în haine pe care le-ai cumpărat pentru lucru, să conduci prin aglomeratie într-o masină pe care încă o plătesti, astfel încât să ajungi la un serviciu de care ai nevoie pentru a plăti hainele, masina si casa pe care o lasi goală toată ziua ca să-ti permiti să trăiesti în ea.”(Ellen Goodman)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vali2000 spune:

Buna,
Eu de la 1 an i-am luat tarc de la chicco si vreau sa va spun ca e si bun la pret(2.300.000 mai are si acum in carfour)si baiatul meu are 3 ani si e f. indragostit inca de el.Adica doarme singur si nu vrea inca sa renunte la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaevelin spune:

noi am luat unul incapator(cam america),rezistent si de buna calitate.E drept,e mai scump decat unul normal(mai mic ca dimensiuni).Brien are acum 1,8 ani,il mai las acolo cand gatesc sau fac alte actiuni in care am nevoie ca el sa nu-mi stea in picioare. Ii place in tarc,evident nu mult ca indindere(sta linistit 30-45 min)pentru ca are o groaza de jucarii,niciodata nu l-am fortzat sa stea in el.E pur si simplu coltisorul lui de joaca(ca toata casa de altfel,doar ca acela e numai al lui).
aici cateva fotografii din ziua in care l-am achizitionat si bb era micut.

Poze frumoase cu noi
filmulete dragute

"Sa traiesti pe pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul soarelui in fiecare an" -- Ashleigh Brilliant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu iti recomand tarc-tarc... nu din acela care e si patut care se strange si se face cat o geanta.
Tarc care se strage pe verticala. Pt. ca are partea de jos tare si rigida si e mult mai bine pt. bb care invata sa se ridice. A mea in tarc a invatat sa se ridice in picioare, tinandu-se cu mainile si nasul de plasa tarcului. Pana s-a prins ca are si manere si se poate atarna de alea.
Eu am unul Brevi... dimensiunea cea mai mica... pt. ca nu aveam spatiu prea mare... Ceva de genul asta...
http://www.buburuza.com/Scripts/prodView.asp?idproduct=485

Cel care se strange si e si patut nu are partea de jos la fel de tare... si nici nu e la fel de sigur... A patit-o o prietena cand bb s-a tot lasat pe marginea lui (ca nici aia nu e rigida)... si a cazut bb in cap. Acum porbabil ca depinde si de modele... Dar ce am vazut eu cand am ales tarc sau pat pliant, erau asa... cu "podeaua" nu f. tare si marginea de sus, de jur imprejur flexibila.

Noi l-am folosit si ca patut in deplasari, ca a mea nu dormea cu noi in pat. Se strage exact cat e partea de jos, ce tare. La noi incapea in portbabagul masinii asa... Il puneam jos si peste el bagajele.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutz@ spune:

Eu as vrea sa iau unul mai mare 118/110/75 sau 107/104/75 de la CAM sau NEONATO sau alte firme care au tarcuri mai mari. Dar nu gasesc.
Pe net am cautat dar nu-l mai au si nu se stie cand vor primi, iar la Cora, Carrefour si Obor unde am mai cautat nu au.
Imi puteti spunepe unde sa mai caut? ca pe 30 e Sf. Andrei si e ziua baietelului si tb neaparat sa gasesc pana atunci.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Nu vreau sa fac reclama dar exista o gramada de magazine online ale caror preturi sunt asemanatoare cu cele din oras. Da si tu un search cu numele produsului care te intereseaza. Pe urma mai exista si un site cu pretul cel mai bun (www.price.ro).
Dupa ce il cumperi poate ne impartasesti si noua parerea ta ca si pe mine ma intereseaza subiectul.
Succes!

Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Iti recomand la mana a doua!.Noi am luat unul de la mica publicitate, era nou, brevi , mare si am platit jumatatea pretului din magazin!

Ile si bb Victor - 22 dec 2005
Varsta Victor

Mergi la inceput