Aveti o rochita neagra?

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deianira spune:

Madaluta, in functie de cum arata rochia poti ori sa ii modifici taieturile (acuma cat de practic o fi ce zic eu, habar nu am, ca nu ma pricep ) - sa o scurtezi, sa modifici decolteul sau sa o faci strapless sau poti sa ii adaugi o centura, sau ceva pietre pe ea, sau ceva dantela finuta, poate niste strasuri fine la tiv, sa se vada discres sau un bolero frumos peste.
Joaca-te si tu cu ideile, uita-te ce gasesti pe la mercerii, cauta modele pe net si vezi cum o poti imbunatati. Poart-o de asemenea cu alte accesorii si alta coafura, un machij total diferit fata de ce porti de obicei si sigur o sa iti iasa un look deosebit.



Good things happen to good people.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Madalutza, te-ai uitat la Sex&the City? Eu asta ti-as recomanda, simplu si rapid, te duci si cumperi o floare fucsia sau nu stiu ce culoare iti place tie si o prinzi in piept intr-o parte la rochitza, vezi Sarah Jessica Parker. Eu ii iubesc stilul vestimentar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_Perianu spune:

Eu am o rochie neagra pe care am transformat-o de cateva ori.
E simpla, material de tricou un pic mai gros, decolteu in V, un pic peste genunchi, pe corp
O data i-am pus pe marginea decolteului o margine fin alba, pe care am aplicat-o si pe mijlocul rochiei pana jos, o data i-am aplicat niste modele speciale roz, verde si bleo, o data am facut-o chiar de seara applicandu-i in talie ca un cordon din swarovski care era f de efect.
Acum ma gandesc ce sa-i mai fac ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss3 spune:

Da, cu putina imaginatie, poti transforma o rochie banala, in 5 rochitze suuper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TweetyGeo spune:

Ma uit si ma minunez, cum de aveti toate rochite negre. Eu una nu am. Si stiti de ce? Pentru ca atunci cand merg la o nunta, majoritatea sunt in rochie neagra si ai impresia ca mergi la inmormantare. De obicei imi iau rochii in culori pastelate sau bleumarin. Evit albul ca sa nu fiu confundata cu mireasa. Mi-a reprosat la o nunta mireasa ca de ce mi-am luat rochita asemanatoare cu a ei, cu toate ca a mea era bleu si scurta. Evit rochiile negre ca sa nu para nunta inmormantare. Poate vi se pare absurd, dar mie nu. Daca as purta vreodata mi-as accesoriza-o cu un cordon de alta culoare si cu pantofi de culoarea cordonului. Poate si o floricica sau fundita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vickip spune:

Eu nu am, dar am in plan sa imi cumpar una!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deus spune:

am doua, cu eticheta stau in dulap...sambata am sa o port pe una si o sa ma simt ca un par de fasole - cioara neagra:)
As vrea sa am curajul sa port haine mai ciudate, mai la moda ca si Sarah Jessica Parker!



poze

inspiratie si putere...pentru cine crede ca nu mai poate...NEVER, NEVER, GIVE UP !
http://www.youtube.com/watch?v=flRvsO8m_KI
http://www.youtube.com/watch?v=vMCnjMbUOFg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

eu sunt cam obsedata de rochii, asa ca niciodata nu mi se pare ca am prea multe Negre am vreo 5 si mi-as mai lua daca as gasi modele dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

Citat:
citat din mesajul lui Criss3

Madalutza, te-ai uitat la Sex&the City? Eu asta ti-as recomanda, simplu si rapid, te duci si cumperi o floare fucsia sau nu stiu ce culoare iti place tie si o prinzi in piept intr-o parte la rochitza, vezi Sarah Jessica Parker. Eu ii iubesc stilul vestimentar.


I love SJP!
Nu stiu cum face ca tot ce pune pe ea arata de milioane...

Well, I know: good fashion adviser ;)

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yourlady spune:

Si eu am o rochita neagra, mulata, dintr-un material catifelat si cu un decolteu destul de adanc. Modificari nu prea pot sa-i fac, doar sa-mi cumpar cate un bolero de alta culoare, sa o pot purta si in anotimpurile reci.

Mergi la inceput