FIV 81

FIV 81 | Autor: dj_mama

Link direct la acest mesaj

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=76124&whichpage=5" target="_blank">Analize minimale la Giulesti www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77356&whichpage=10" target="_blank">Cost si numar de telefon pentru programare FIV Giulesti www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=77356&whichpage=11" target="_blank">Detalii despre FIV Giulesti
www.desprecopii.com/forum/topic.aspTOPIC_ID=77356&whichpage=13" target="_blank">Lista analize Medsana
www.medsana.ro/prices.php?op=1" target="_blank"> Pret FIV Medsana www.desprecopii.com/forum/topic.aspTOPIC_ID=77356&whichpage=11" target="_blank">Cost FIV-congelare Medsana
www.med-new-life.ro/3_2.html" target="_blank">Lista analize Med New Life www.med-new-life.ro/adresa.html" target="_blank">Contact Med New Life
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=74175&whichpage=8" target="_blank">Lista analize Szeged, www.kaali.hu/angol/index.html" target="_blank">Site-ul clinicii Szeged, Harta clinicii Szeged
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78147&whichpage=16" target="_blank">Laborator analize Bios Diagnostic
www.med-new-life.ro/3_1.html" target="_blank">FIV pas cu pas www.med-new-life.ro/3_3.html" target="_blank">Metoda FIV
Experientele fetelor de la FIV
Filmulet cu dezvoltarea bebelusului Devoltare bebe
Link cu dezvoltare bebelusului in burtica www.primulpas.ro.org/decizie/primele12.html" target="_blank">Dezvoltare bebe
www.ivf-herbal-support.com" target="_blank">FIV
www.visembryo.com/baby/stage1.html" target="_blank">Etape dezvoltare embrion

Preturi medicamente necesare tratamentului FIV:
dipherelin de 0.1 - 240 000
dipherelin de 3.75 - 5 300 000
menogon - 420 000
puregonul - 1 200 000


Adelia, m-ai facut sa rad. Ce simpatica ai fost .
Sigur ca nu ne enervezi dar trebuie sa recunosc ca ne innebunesti. GLUMESC! nu v-as mai citi daca ar fi vb. de asa ceva si s-ar rezolva treaba;
e f. grea asteptarea dar nu disperati; nu mai cautati simptome

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana-Dana spune:

Adelia, in afara de utrogestan mai am aspirina, cylo-proginova pe care trebuie sa le iau 14 zile adica pana miercuri.Eu nu iau dostinexul si euthiroxul , pt. ce sunt?
Moniland eu stiu ca ai dreptate si sunt foarte constienta de asta dar trebuie sa fim intelese ca peste o saptamana ne linistim oricare ar fi rezultatul. Aia cu urinatul des nu mi se pare este sigur de la utrogestan.
Adelia la celelalte FIV-uri ai avut CM inainte de data la care trebuia sa faci analiza de sange?Ce s-a intamplat spune-mi si mie ca stii mai multe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

victoria sa iei Marvelonul din prima zi de ciclu , deci de azi. Ce scrie pe hartia care ti-au dat-o?
Fetelor incercati sa va umpleti timpul cu altceva, un film, somnic...
Stiu cat e de greu.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Moni, eu am pus la loc cele 3 kg date jos acum o luna si ceva , iar maine sunt la a3a sedinta de impachetari cu parargil. Deocamdata nu se vede nimic, doar pielea e mai fina si mai ferma. Mai am de facut inca 8 sedinte, si printre ele, daca fac rost de bani, bag si cate-o electrostimulare in loc de sala ; regim drastic nu mai tin, ca nu rezist si nici nu ma simt bine, prefer sa am grija ce mananc (o las mai moale cu dulciurile si fainoasele). Acum prefer sa vad rezultate in centimetri, la grasimi, nu la kg.




Imi vine si mie randul... /Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Pai inseamna ca avem aceeasi medicatie!Doar ca eu de la utrogestan nu am aceleasi simptome.La tine o fi cu ochisori,ca amauzit ca atunci tot urinezi.
La celelalte fivuri,CM mi-a venit dupa analiza de sange la cateva zile,iar ca simptome pot sa spun ca aveam si eu dureri de sani,abdomenul imi era umflat,iar de la gonalf urinam ca o graviduta in 9 luni,ceea ce acum nu s-a intimplat.Eu de-aia sunt asa in ceata ca nimic nu coincide cu ce am simtit atunci.Ma apuca nervii cand ma gandesc ca tuturor vedetelor le iese din prima ,iar la noi nici a 3a oara nu se prinde.Care o fi explicatia?Parca vad ca si ANdreea Marin o sa fie mamica din prima.Atunci sa vezi nervi si frustari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabid spune:

Va salut pe toate viitoarele FIV_uri reusite cu siguranta!Primul FIV de pe forum a ajuns in Canada!

Crinuta 71 si trebuie sa fii tare sa o iei de la capat!Ti-am mai spus ca si eu vrut sa renunt dupa primul esec si ma bucur ca nu am facut-o!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabid_2001/my_photos

Gabi si Moni 15.10.2001

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutza_c spune:

Adelia alin, stai linistita ca toate vedetele nu fac publice incercarile nereusite!
Nu te mai stresa, stai linistita ca iti faci singura rau.
Simptome e imposibil sa apara acuma, e mult prea devreme. Daca sunt chestii anormale sunt doar de la supraincarcarea cu hormoni si unele pt mima semnele de sarcina. De ex utrogestanul...
Stiu cum e, am trecut si eu pe-acolo... la primul am stat in pat toat perioada si m-am suit pe pereti, aproape ca la propriu!
O sa treaca si o sa fie bine. Curaj si rabdare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Am intrat si eu sa va mai citesc,sa vad ce mai faceti,sa va dau sperante (atat cat pot) si sa va urez multa,multa bafta celor care sunt in focuri!
Am vazut ca la FIV 80 intrebau unele fete de simptome,sangerari,medicamente. Va spun cum a fost la mine:
- in ziua 10 de la ET am vomitat(primul simptom) si era a treia oara in viata mea cand vomitam dar de data asta am vomitat cu zambetul pe buze.
- am facut in ziua 11 de la ET analiza BHCG unde mi-a iesit valoarea de 46 ui (in clipa cand am vazut rezultatul am stiut ca nu e numai un bebe)
- in dimineata zilei a 12 a de la ET am avut parte de un test de urina negativ (stiam ca-s gravi dar vroiam si eu sa vad macar o data-n viata si la mine pe test doua liniutze) iar mai tarziu in aceeasi zi am bocit pt.ca am avut doua cheguletze de sange pe chilot si multe pete maronii.Cheguletzele or fi fost ceilalti doi embrioni care nu s-au prind si petele erau de la cei doi nazdravani care se prinsesera.
- in ziua 14 de la ET am repetat BHCG (pt.linistea mea) si a iesit valoarea 260 ui.
Cat despre Utrogestan,va spun ca greata e putin spus,le-am luat si primele 3 luni de sarcina 6/zi,intravaginal. Sa nu va mai spun ca din febr.de cand am facut FIV-ul nu mai stim ce e ala sex !
Vreau sa va sfatuiesc sa aveti multa rabdare,multa credinta si pana la urma fiecare dintre voi o sa va vedeti visul implinit.
Ca o paranteza,viata mea de gravidutza nu e asa cum imi imaginasem(in afara de faptul ca toata lumea ma protejeaza si ma alinta) e foarte greu,mai ales cu doi bebei! Drumul la Buc.ma omoara, am facut cerclaj ce ma leaga de pat,analizele au luat-o razna,la fel si pulsul..... dar e bine !!!!
Va pupic si va tin pumnii!

veronici
25+ cu doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Oana, tot ce va spunem este din experienta noastra. Eu vroiam sa am ceva pete pe chiloti ca semn de implantare, dar n-au fost. Si ma consolam cu ideea ca numai la 50% din femei li se intampla asta. Si mai speram. La mine primul semn ca nu sunt insarcinata a fost, in ziua in care trebuia normal sa-mi vina ciclu, cand sanii mi s-au desumflat.
Suntem alaturi de voi si va dorim din tot sufletul sa reusiti. Va intelegem foarte bine prin ce treceti pentru ca si noi am avut aceleasi trairi. Fiti tari ca peste o saptamana ne veti da veste ca sunteti

Veronici, important e ca in curand iti vei vedea baieteii. Sa fiti sanatosi ca la urma urmei asta conteaza.

Andicu la mine electrostimularea si impachetrile cu ciocolata, ceai verde etc... in afara aspectului care cat de cat s-a ameliorat, cm nu sunt mai putin.





Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa73 spune:

Va rog mult da-mi si mie nr. de tel al dr.Niculescu de la cabinetul privat.Va multumesc mult!

Cristian - 31 mai 2005 "CEL MAI DULCE PRINT"
Cristian din burtic pana la un anisor
Cristian mot si chelut,poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

vreau si eu sa va spuneti parerea despre analizele mele:
chlamydia IgM - absenti
citomegalovirus IgM -absenti
citomegalovirus IgG - prezent
toxoplasma gonadii IgG - 190 UI/ML (absant <30, prezent>35)
toxoplasma gonadii IgM -absent.
Astept cu viu interes comentariile voastre
oana si Adelia va tin pumnii in continuare si sunt cu gandul la voi.
Veronici sa-ti traiasca voinicii si sa fiti cu totii sanatosi.
cristinici

Mergi la inceput