noi sagetatoarele

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Mai fetelor sa inteleg ca eu sunt o fericita?!?? Pai sotul meu e femeia in casa...adica el spala vase, el face de mancare, el spala rufe...adica nu el masina..dar el pune la spalat...el le intinde...etc. Eu nu fac nimic.... Nu de aia ca nu vreau, ci efectiv pt ca nu am cand. El are un program super lejer...si atunci le face el..ca eu pe cand ajung acasa toate sunt gata facute....
De aia il iubesc eu mult de tot...ca-mi face toate placerile si f f rar se enerveaza...e de o calmitate ca te scoate din minti....si cu altii abia vorbeste...zici ca iti trebuie un cleste sa scoti cuvintele de la el...cum mine in schimb e super ok.Ieri de exemplu, am fost la strand la Baile 1 Mai, langa Baile Felix, desi nu aveam f f multi bani.Si i-am cheltuit pe toti....si acum strangem din buze...dar ce fine a fost!!!
Cat despre socri , ma abtin...ferice de cei care nu-i au pe langa ei/ele.....Ai mei nu sunt rai...dar tot te zapacesc de cap si te scot din sarite cu toate tampeniile lor....
Cam atat,
Va pupic
Miha

poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

mormelviohai sa fim sincere ca nu s multi barbati ca al taual meu gateste ,dar cam atat, oricum mai bine decat deloc.la noi oricum e altfel ca muncim amandoi mult si in acelasi loc, asa ca oricum nu avem prea mult timp de curatenie,acasa mergem numai in vizita.

va pup

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Ba da!Al meu!
El face de mancare.E drept ca avea obiceiul sa lase vasele afara, neinmuiate.Ma suna cand ajungea acasa(eu lucram pana la 19,00)sa ma intrebe ce sa-mi faca si ma astepta cu masa.I-am spus ca decat sa strang dupa el vreo 2 ore, mai bine sa nu mai faca de mancare.Asta pentru ca la inceput tot comenta ca de ce spal eu vasele cu mana cand exista masina de spalat vase(de parca eu tarana am avut masina de spalat vase in Ro ).Asta o spun ca sa se simta si el bine.
Ii spusei de la-nceput ca eu nu stiu sa gatesc, dar ii fac prajituri super si nu sunt normala.
Adevarul e ca s-a cam lenevit de cand l-am luat.Stiu, e si "vina" mea, dar acum daca nu mai lucrez, ce sa fac?Azi o sa-i fac dovlecel ca ii este pofta.Ei, chiar cate ceva stiu si eu sa fac, dar la el este un hoby.Daca ati gusta ce sosuri si nu mai stiu ce garnituri face....Ce sa te mai miri ca ma-ngrasai 30 kg!
Nu prea sunteti active fetele!Sunteti in concediu?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

Ma bucur pentru voi, fetelor, ca aveti super soti si socrii la departare. Partea buna a lucrurilor e ca orice invat are si dezvat, asa ca mai sunt sanse sa-i schimbam pe cei "catari".Al meu face progrese, chiar.
Gbi, zici ca vrei sa faci dovlecel? Ai incercat cunva ardei umpluti cu dovlecei???Sunt o minune! In loc de compozitia clasica de carne tocata cu mirodenii pui dovlecel taiat cubulete, morcov, ceapa, orez, pasta de tomate si mirodenii!Fetele mele , dupa ce au gustat, n-au mai vrut ardei cu carne. Si cind ma gindesc ca i-am facut din greseala, ca mi se terminase compozitia cu carne si mai aveam ardei curatati...Sa mai pui si putina smintina pe ei...Maninci si in loc de desert
Noi de duminica plecam in concediu la tara, in raiul legumelor Abia astept sa rod toata ziua la legume, fara sa mai dau fuga la piata!Ca sa nu mai zic ca mergem la Curtici, patria pepenilor!A, pardon, a lubenitelor, cum se zice prin zona Singurul regret e ca acolo nu mai am net Dar, ce mai conteaza...Soare(sper),verdeata, gradina, libertate la tinci...Viata, tata! Va pun poze cind ma intorc!
Va pupic!

poze cu motatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ann Marie spune:

Buna, fetele! Ma primiti si pe mine?!
Sagetatoare de 27 nov 1983, cu sot berbec si printesa scorpiuta in dotare.

Roxy mamica de printesa Annie


http://community.webshots.com/user/niceroxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Ann Marie - bine ai venit

Cum sa nu te primim.Dar sa sti de la mine ca esti obraznic de ......tanara!Cand si cum ai ajuns in State?

Dialnyko - multumesc pt.reteta!Chestiile astea cu umpluturile sunt specialitatea lui.Eu ii spun ca am ceva nou, dar s-ar putea sa nu-mi iasa.Ma mai plang si de aragaz ca e pe curent si atunci face sasul.Dar cu aragazul chiar ca nu ma intrec.Inca nu mi-a iesit nici o prajitura ca acasa, in Ro.Si am un caiet cu peste 100 de retete.Dar ce am de aici, merge.La reteta ti se da temperatura, treapta, timpul.Nici nu trebuie sa gandesti ceea ce pentru mine e cam greu.

Sa aveti un concediu placut Dialnyko!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Ane Marie - Bine ai venit

Ma facei sa pe aici si io mor de foame.

mormelvio - Mey, ai un super sot. Sa o tina tot asa

dialnyko - Ia, ca o sa fac si eu ardei umpluti cu dovlecel cand ma duc la pitica mea la tara. Vorba ta, nu mai trebuie sa ma duc la piata sa iau ce imi trebuie. Va doresc un concediu placut si pofta mare la lubenite.

E trebuie sa il laud si eu putin pe sotul meu. A facut ciorba de fasole ieri. De altfel e singura mancare care o face pentru ca nu ii place cum o fac eu. Asa ca atunci cand are pofta eu ii cumpar ingredientele iar el se executa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna fetelor,
am aparut si eu din concediu.
si eu il laud pe sotul meu cand face cate ceva. se pare ca da roade.

19 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana-Maria21 spune:

Buna fetelor...scuzati-ma ca nu am mai intrat...o sa incerc sa mai intru si aici.....vad ca avem 2 membri noi.....Tnicoleta si Ann Marie(care este doar cu un an mai mare ca mine)

Vreau sa-i spun felicitari Lui Monique pentru baietel.
Dialnyko...felul in care ai povestit cum a fost la nunta si toate intamplarile..mi-au furat un zambet ...desi cred ca iti este...sau ti-a fost foarte greu macar ai reusit sa treci peste cu putin umor.....Ma bucur ca a-ti rezolvat problemele.
Molmelvio..tie ce sa-ti zic..ca vad ca te lauzi cu sotiorul tau...da deabia astept sa fiu si eu cu iubi poate te intrec,Glumeam..esi o norocoasa ca ai un sot care te intelege si te ajuta.
La mine nu sa mai intamplat nimic nou..tot astept actele..stati linistite cand o sa iasa va dau de baut.
Va pup pe toate(scuze ca nu am mentionat pe toata lumea).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

va salut din fuga, au navalit turistii la mine
toate cele bune

www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput