noi sagetatoarele

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

m_monique: felicitari, o sa fie baiatul lui mami...nu-i asa?? daca era fetita era printesa lui tati...asa se zice nu???
In rest cum te simti?? Cum e sarcina? e grea???
Despre mine pot sa va zic ca asa cum speram am scapat de test, desi am invatat aproape toata saptamana pana am aflat ca eu nu ma mai duc...no asta e...
poze
http://community.webshots.com/user/mormelvio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

buna fetelor
ce mai faceti?eu am avut musafiri din ro ,plus ca muncesc aproape toata ziua asa ca n am avut timp prea mult.
bun venit la fetele noi
davidutza m ai facut sa rad cu "parasuta"imi si imaginez situatia
mormelviocum a ramas,te a avansat fara test?
m-monique sa ti traiasca !
tnicoletacum sa nu te primim draguta hai, zi ne ceva despre tine
gabi66ai dreptate, sa nu spui niciodata "niciodata", asta e moto ul meu
dialnykosper ca n ai probleme grave cu fetel cu plamanii
o zi buna va doresc


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

multumesc pt. felicitari.

mormelvio, sarcina pana acum a mers bine. a fost placenta cam jos inserata, inca mai fac tratament de sustinere a sarcinii, dar e bine.
de vreo trei saptamani am inceput sa ma simt bine. nu mai am nici greturi si nici dureri de cap.
se pare ca va fi baiatul lui mami. daca se respecta termenul va fi sagetator ca si mami.
sotul rade de mine ca deja incep sa am apucaturi de mama de baiat, adica de scorpie.

17 + cu

Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi66 spune:

Bine ai venit tnicoleta! De ce mai intrebi daca te primim?N-ai vazut ca usa era deschisa?
Monigue - cat mai multa sanatate si ai grija de tine.
Dialnyko - e totul bine?Nu ai mai intrat sa ne dai nici o veste.Ce s-a intamplat?
Mormelvio - chiar, ai postul fara test?
Si eu am primit rezultatul examenului ptr.limba, dat la 2 mai.Nota 1 sau 92,83%.

Pupici si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

Scuze, fetele, de lipsa mea, dar va scriu de la servici si cum se intimpla sa mai ai si de lucru...
Acum, sa revenim.
tnicoleta, bine ai venit in !
m_monique sa-ti traiasca baiatul.Si ai rabdare, inca nu e cazul sa devii o scorpie
Carolada, sper sa nu mai am problemele care le-am avut.Adica o raceala banala sa nu ne mai bage in spital cu bronsii incarcate cu secretii.
Davidutza, si eu am o soacra ...scorpie de scorpie.De socru nu mai zic...dar ii ignor cu capul sus si asta ii omoara.Sper sa nu ma mai bata la cap prea multi ani...daca intelegeti aluzia
Si acum sa va povestesc ce-am facut ieri, dupa servici.Plec, ca de obicei, la gradi, o iau pe gaza, adica pe Diana, si fiindca mereu ne oprim in parcusor, de data asta ii zic: hai mamai, s-o luam si pe Aly ca are mami o surpriza pentru voi!(Tocmai a venit o prietena in tara cu fata si aveam de gind sa-i fac o vizita)Diana mea, foarte curioasa: ce surpriza?
Eu, enigmatica: o surpriza...o luam pe Aly si mergem cu masina la ea(sta in alt oras)
Diana: daaaaa? O luam pe Aly si ii spunem si ei de surpriza!
Tot drumul a incercat sa ma faca sa-i spun care e surpriza
Ajunse acasa, o ia de la capat: hai mami, mai mergem la surpriza?
Eu: mergem, stai sa vina si tati!
In fine, vine tati, plecam, ajungem la ...surpriza.Si ...surpriza nu era acasa! Se instaleaza gagicile in lada cu jucarii(era acasa doar mamaia surprizei), coloreaza etc...pina la urma apare si surpriza!Chiote, topaieli, alergaturi...A fost ceva de nedescris!(Se cunosteau di vacantele anterioare.)Plinsete la despartire, promisiuni ca se vor mai vizita curind...Tot tacimul...In drum spre casa, mindra mea, care de obicei sta numai intre scaunele din fata, imi trinteste una: mami, la noi cind o sa vina o surpriza d-asta?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetelor. Multumesc de primire.

Am castigat putin timp, asa ca uite scriu si eu. Deocamdata mi-e dor tare-tare de fetita mea, Bianca, care este plecata la tara pentru toata vara. In we de a trecut nu am avut cum sa ajungem la ea, am fost prinsi cu treburi pe acasa. Bia are 2 ani si e centru universului nostru. La serviciu saptamana asta e liniste, da le luni va incepe balamucul. Cu sotul am momente cand nu prea ne intelegem, din pacate au devenit cam dese aceste momente. Si... nu prea stiu ce sa va mai spun acum despre mine.

Dialnyko supre draguta fetita. Poate vine surpriza intr-o seara pe la voi.

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

tnicoleta, imi pare rau ca nici tu nu te intelegi prea bine cu sotul...Din pacate, aud din ce in ce mai des astfel de vesti care, sincer, nu ma bucura deloc.Nici eu nu prea ma inteleg bine cu sotul, mai ales cind vine de la mamitzik Dar, asta e ...L-am luat si la bine si la bine Raul incercam sa-l dam la spate...cit se poate.Cit nu...se sparge"buba" si incepe sa curga "veninul".
Si ca sa revin intr-un ton mai optimist si sa facem haz de necazul altora ieri ma suna soacra-mea:" mi-am luat mama aspirator si nu stiu sa-i dau drumu' Daca vrei sa vi tu sa-mi arati si mie..." HA-HA-HA Mai ca n-am busit in ris la telefon!Si cum fii-mea aia mica e scorpion, adik scorpie, am invatat si eu de la ea si i-am zis pe un ton mieros "nu pot...am treaba..." adica trebuia sa ma spal la par Dar l-am trimis pe fii-su sa-i scoata cablu, ca asta era problemaCa sa nu mai spun ca cea care a dat drumu pina la urma la aspirator a fost fii-mea
Iar "surpriza" Dianei o asteptam sa vina astazi pe la noi. Miine are mami(adica eu) liber si vrea sa duca fetele sus la mute, la izvor(vorba cintecului, ca tot il cintam in fiecare zi)

poze cu motatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

dialnyko Eu nu am probleme su sotul din partea soacrei ca ma inteleg bine cu ea. Problema este ca s-a facut un lenes de nu se poate. Inainte ma ajuta foarte mult, iar acum vine de la servici si se posteaza in fotoliu si le asteapta pe toate la nas. Iar eu nu trebuie sa fiu obosita si surmenata si chiauna de cap. NU. Tre sa fiu fresh tot timpul. E si de aici incept discutii, camd nu-i cupilu de fata sau pursisimplu il ignor cand e cupilu de fata.
Tare faza cu aspiratorul. Si va doresc o excursie reusita si vreme frumoasa.

Nicoleta si Bia Ciocarlia
Delta + Mare Toamna 2005www.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolada spune:

eu din fericire n am soacra, de fapt nici rude n am prin zona, asa ca dinspre partea familiei n am nici o problema.
la noi e f.cald, 37-39 grade si eu una ma topesc,mai ales ca muncesc aproape toata ziua ,asa ca nici o sansa de plaja
va pupi


www.camping-kasern-salzburg.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dialnyko spune:

Ehe, stii tu vorba aia cu lenea e cucoana mare...Nici al meu nu se dadea in vint sa faca ceva prin casa...nici macar mincare nu isi punea. Pina m-au apucat ddracii si i-am zis ca daca vrea mincare sa-si puna singur ca nu are slugiBineinteles ca nu i-a convenit...Chiar s-aculcat flamind de citeva oriIeri am stat cu fetele in parc pina pe la 8,30 pm.Ce crezi tu ca facea sotul meu cind ne-am intors??? N-ai sa ghicesti! Spala vasele!!!Ei, da! Se poate, dar nu se vrea! M-am inervat o data si i-am zis si lu' masa ca nu mai vreau sa fac nimic! Ca sta toata ziua la televizor si tot el e ala obosit si stresat.Si n-am mai facut! NU e frumos sa te certi in fata copiilor, da' altfel nu aveam cum sa discut cu el.Si vad ca mai da roade din cind in cind!
Simbata am fost la padure, la un gratar.La inceput a cam ciriit el, da pina la urma a adunat si lemne pentru gratar... Asa ca, nu mai fi suparata!
carolada esti o fericita ca nu ai soacra pe linga tine! Sint cite unele care intrec toate standardele Sa rid sau sa pling, oare?

poze cu motatele

Mergi la inceput